Daewoo Matiz opinie, oceny użytkowników, Daewoo Matiz spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Matiz

2001r.

Średnia ocena: 7.22/10

Daewoo Matiz spalanie (l/100km)

Oceny DAEWOO MATIZ

2008-02-09

Dla mnie takie sobie auto miejskie.Plusem jest 5 drzwi i wszędzie można wjechać.Na większe zakupy sie nie nadaje.Generalnie polecam.
Biegi 4 i 5 nie były takie dynamiczne jak 2 i 3.Na trasie trzeba było dobrze sie zastanowić czy można już wyprzedzać.Trochę mułowate na w/w biegach(4 i 5)
Małe i ciasne.Fotele na zakrętach nie trzymają ciała.Z tyłu siedzi się wysoko przez co zasłania się widoczność kierowcy.Auto generalnie twarde i słychać każdą dziure na drodze.
Bagażnik jest zmorą tego auta.Nic większego nie wchodzi a wydaję się na zewnątrz większy.
Kupiłem nowego z salonu.Przez 3 lata nic się nie działo.Po 3 latach wymieniłem dwa wachacze przednie(wina leży po stronie stanu dróg) z racji nie wymiennego sworznia.Byłem zadowolony z auta jeśli chodzi o auto miejskie.Spalanie w mieście 6.5 l/100 km a w trasie przy 90-110 km/h 5.0 L.

2010-07-10

Jak na samochód tej klasy, to jest ekonomiczny, można go kochać aż do starości za niezawodność i wdzięk.
Twarde zawieszenie (dobija), traci kontakt z nawierzchnią na nierównościach. Przy 4 pasażerach już za słaby silnik, sprzęgło i hamulce
Kłopotliwe wyciąganie zagłówków przy demontażu tylnych siedzeń. Małe schowki.Mały bagażnik. Przestrzeń z przodu wystarczająca

Łukasz2011-02-16

Czego można wymagać od 0,7 litra pojemności ? I tak na taką pojemnośćmożna poszaleć :)
Van ma dóżo miejsca z tyłu w sam raz na zakupy dla żony ;)
Mały zgrabny na miasto jak znalazł , wymieniane tylko elementy eksploatacyjne i zawsze bez problemowo idzie do przodu. Tak prosta konstrukcja że samemu mozna naprawiać.

Krzysztof Ochmann2008-02-09

Jak na tak małego bolida to samochod naprawdę bardzo wdzieczny do jazdy miejskiej

2008-02-12

Bardzo wygodny dla wszystkich pasażerów
Miękka karoseria

Średnie oceny DAEWOO MATIZ

4.4/10
3.8/10
4.7/10
4.1/10
4.1/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Daewoo Matiz brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Fox.

Daewoo Matiz

Daewoo Matiz

Volkswagen Fox

Volkswagen Fox

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Matiz

Daewoo Matiz STYLE 800 MPI 51KM 2001r. hatchback

Mankamentem jest za małe lusterko wsteczne i musiałem dokupić panoramiczne żebym widział boczne szyby.

Zimą szybko jest ciepło natomiast latem jak w konserwie.

Daewoo Matiz: coupe, hatchback, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Daewoo Matiz: benzyna, benzyna+gaz

Daewoo Matiz: 0.7, 0.8, 3.0, 5.6