Daewoo Matiz opinie, oceny użytkowników, Daewoo Matiz spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Matiz

benzyna+gaz

7.19/10

Daewoo Matiz spalanie (l/100km)

miasto 7.21/7.83 -.--
trasa 6.13/6.51 -.--
cykl mieszany 6.68/7.30 -.--

Matiz

OCENY DAEWOO MATIZ

Auto fajnie się prowadzi, był to mój pierwszy samochód i nie miałem problemów np. z parkowaniem w ciasnych miejscach. Hamulce są jakie są, bez ABS trzeba uważać przy awaryjnym hamowaniu bo koła się blokują :)

Matizem bardzo dobrze sie jezdzi i jest bardzo ekonomicznym autem. Szczegolnie na gazie sa to bardzo niskie koszty. Czesci eksploatacyjne oraz zamienne sa smiesznie tanie i to tez jest wielkim jego plusem, tylko prosze nie korzystac z autoryzowanych serwisow bo te potrafia przesadnie kasowac...
Silnik 0,8 MPI jest bardzo dynamiczny, a dzieki dobrze dobranej skrzyni biegow jest elastyczny i zapewnia doskonale przyspieszenie. Moc jego jest dobrze dobrana do wagi auta.
Komfort jazdy jak na male auto jest wysoki. Zarowno na fotelach przednich jak i tylnich siedzi sie wygodnie. Auto idealnie nadaje sie do jazdy na 3-4 osoby.
Przestrzen wewnatrz auta oraz wygoda jazdy jest bardzo dobra. Ladnie zaprojektowane i ergonomiczne. Niestety bagaznik zbyt maly, a przy instalacji gazowej kiedy wozi sie kolo zapasowe to miejsca jest bardzo niewiele.
Matiz jest super autkiem do jazdy po miescie. Prowadzi sie idealnie a dzieki wspomaganiu kierownicy jazda i parkowanie jest lekkie i nie sprawia zadnego problemu. Hamulce dzialaja prawidlowo i pewnie.

Jak na tą klasę- rewelacja. Żadnych awarii przez 280000 km. Mały,wygodny, ekonomiczny. Dużym plusem jest wysokie zawieszenia, zwłaszcza w mieście i w lesie. Minus, to miękkie seryjne zawieszenie tyłu.
Seryjnie było nieźle, oczywiście jak na tą klasę auta. Po wymianie filtra powietrza na stożkowy i układu wydechowego na sportowy oraz strumienicy wstąpił w niego nowy duch. Koszt zmian 500 zł. Ma teraz około 70 KM. Przyspiesza fantastycznie. Żeby było ciekawiej jeżdżę nim z Polski do...
Mam wersje van, a więc 2-osobową, Fotele przednie wymieniłem na Sparco, bo z oryginalnych wypadałem na zakrętach. Zawieszenie wymieniłem na Bilstain-a. Teraz to inne autko.
po 13 latach od produkcji wystąpiły pierwsze ślady korozji.
za główną wadę uważam miękkie zawieszenie, zwłaszcza tylne, hamulce też mogłyby być mocniejsze.

Całkiem niezły samochodzik jak za te pieniądze. I co najważniejsze nie zepsuł się nigdy tak aby nie dojechać do domu na własnych kołach nawet na dwuch garach.
skrzynia ok ale nie wytrzymuje więcej niż 120-150 tys.Silnik jak na tak małą pojemność ok. Przy 200 tys. zaczął brać olej. Przy 300 tys. nawet litr na 2-2,5 tys. kilometrów przejechanych.
Dwie osoby można jechać ale spróbujcie w 4 dorosłe! Można bo jeździłem ale każdy wybój to tragedia. Ale najgorsze były fotele przednie,niewygodne za krótkie siedziska .
Blacharka w tym samochodzie to pomyłka lub żart producenta.Łatwiej i lepiej byłoby zrobić nadwozie z tektury,łatwiej ją łatać.
Prowadzi się dobrze ale wahacze to pomyłka,aby cokolwiek wymienić trzeba demontować cały wahacz a potem robić zbieżność.

Bardzo dobrze zachowuje się na wysokich obrotach, przy przeciąganiu na biegach. Przy jeździe oszczędnej jest bardzo mułowaty.
Przy dużej prędkości jest bardzo głośno w środku ok. 120km/h.
Gnije na nadkolach oraz progi.
Dobrze trzyma się drogi, bardzo dobre zawieszenie od nowości nie było wymieniane przejechałem na nim 170tys. km !

1 2 3 4 z 4

5.7/10
6.3/10
4.9/10
4.0/10

Osoby zainteresowane autem Daewoo Matiz brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Seicento (600).

Daewoo

Matiz

Fiat

Seicento (600)

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Matiz

użytkownik: Krzysiek

Daewoo Matiz 800 51KM 1999r. hatchback

Było to moje pierwsze auto - wiele przygód, sporo przejechanych kilometrów, dużo mnie nauczył :) Tanie w utrzymaniu, jak się o niego dba będzie się odwdzięczał. Ja kupiłem dosyć zjeżdżony egzemplarz, ale i tak miło go wspominam. Bardzo dobrze wspominam to auto i chętnie kupił bym go po raz drugi.

Matiz ma tylko 51KM ale i fajnie się nim jeździ do powiedzmy 80km/h. Przy wyższych prędkościach jest już słaby i ciężko się wyprzedza w trasie. Ale z drugiej strony to typowo miejskie auto więc po mieście przemieszcza się bardzo sprawnie, jak trzeba szybko włączyć się do ruchu to daje rade :)

Z przodu duża szyba i bdb widoczność, lusterka ogromne i wszystko widać jak na talerzu. Przy cofaniu - trochę obrotu w stronę tylnej szyby trochę lusterek i wjedziesz wszędzie.

Przednie fotele są wygodne, jazda 300km w jedną stronę bez bólu pleców :) Jeżeli ma się sprawne zawieszenie to komfort jazdy też jest OK. Na dziurach nie trzęsło jakoś specjalnie. Z kompletem pasażerów jeździ się kiepsko, bo po prostu silniczek nie daje rady na taką wage. W samochodzie jest głośno przy wyższych prędkościach.

Z przodu jest dużo miejsca, jak na tak małe auto jest nawet bdb. Mam prawie 2m wzrostu i spokojnie się rozsiadałem w przednim. Z tyłu dla wysokich osób jest ciasno, i podróżowanie 3 osób na tylnej kanapie raczej mało wygodne. Jeżeli chodzi o ergonomię to mi wszystko odpowiadało. Bagażnika, szczególnie przy posiadaniu butli od LPG w kole, praktycznie nie ma, trzymałem w nim jakiś płyn do spryskiwaczy, koło zapasowe, mała skrzynka z narzędziami i był pełen. Środek jest wykończony z plastików które są twarde i łatwo się rysują, mnie to nie przeszkadzało :) Karoseria, zależy czy był robiony w Polsce czy Korei, te z Korei podobno mają lepsze blachy, ja miałem Koreańca i po 10 latach rdza weszła na próg.

Koszty napraw są mega śmieszne. Pasek rozrządu z wymianą trochę ponad 100zł :) Najpoważniejsza awaria to uszkodzenie czujnika przepustnicy (tps) ok 250zł. Awaryjność - jak dbasz tak masz :)

Z tego pamiętam z nagrzewaniem nie było problemu.

Wszystko OK, nie było żadnych problemów.

Pełna opinia o Daewoo Matiz 800 51KM 1999r. hatchback »

Daewoo Matiz: coupe, hatchback, liftback, mini-van, sedan (limuzyna)

Daewoo Matiz: benzyna, benzyna+gaz

Daewoo Matiz: 0.7, 0.8, 3.0, 5.6