Daewoo Nexia opinie, oceny użytkowników, Daewoo Nexia spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Nexia

1996r.

Średnia ocena: 7.41/10

Daewoo Nexia spalanie (l/100km)

8.64/10.30
6.29/7.59
7.66/8.90

Oceny DAEWOO NEXIA

paweł2011-02-20

świetne tanie auto w zakupie i eksploatacji czeto niedoceniane ze względu na markę ale działa ona lepiej niż niejeden alarm gdyż nikt tego nie ukradnie jak to bywa w przypadku aut z zachodu vag. warte polecenia osoba które oczekują od samochodu niezawodności i taniej eksploatacji przy zach...
silnik w miarę elastyczny na 5 biegu możemy jechać równie dobrze 70 co 190 poza różnicą w głośności auta nic się nie zmienia natomiast auto najlepiej przyśpiesza na pierwszych 4biegach 60-120 na3 biegu od 80-120 to 3 lub 4 bieg 5dora do jazdy po autostradzie
samochód idealny dla 4 osobowej rodziny lub dla kogoś kto na tylnym fotelu zamierza wozić 3 małych dzieci bądź koreańczyków zawieszenie ogólnie dość miękkie
z przodu dużo miejsca z tyłu gorzej ergonomia dobra dostęp do przełączników wygodny i nieograniczony bagażnik potężny bez butli a z butlą 80 litrów nadal przestronny i duży karoseria wymaga konserwacji a czasem nawet remontu brak możliwości złożenia tylnych foteli.
ogólnie nieco za miękki na dziurach i nierównościach w porządku przy parkowaniu należy pamiętać o tym że auto ma jeszcze długi zderzak z tyłu i z przodu natomiast hamulce jak to w starszych autach bywa wymagają serwisu brak abs-u a przydałby się

Milan STERNIK2009-07-07

Przy obowiązującej cenie zakupu za ten samochód naprawdę nie wypada narzekać. Wykończenie wnętrza takie sobie, ale gdyby dodać skórę i drewno pewnie do ceny należałoby dopisać conajmniej jedno zero ;)
SIlnik pracuje dość elastycznie, skrzynia biegów chodzi nie najgorzej, ale przy większym przebiegu bieg trzeba wrzucać staranniej
Zawieszenie dobre, w moim modelu remontowałem dopiero po 250 000 km!!! Przy pełnym załadowaniu traci dużo dynamiki jazdy, praktycznie toczy się i nie polecam wyprzedzania przy takim obciążeniu.
Bagażnik w tej klasie (a nawet wyższych) wytrzymuje spokojnie konkurencję 530 litrów to sporo. Trochę mało miejsca na tylnych fotelach zwłaszcza gdy wsiadają czery osoby wzrostu 170 - 185 cm. Niestety przy tym przebiegu rdza pojawia się na nadkolach krawędziach blacharki.
Mimo dużego gabarytu parkuje się nią jak małym miejskim samochodzikiem, ze względu na niezbyt duży rozstaw osi.

Bronisław Rudak2008-03-12

Przyspieszanie nie jest mocną stroną Nexii; trzeba to brać pod uwagę na trasie jeśli auto jest obciążone (rodzina + bagaż).
"Wyciszenie" jako cecha auta w wypadku Nexii po prostu nie istnieje.
Manewr skręcania wymaga większej liczby obrotów kierownicą niz w innych markach; jest to uciążliwe szczególnie podczas manwerowania na parkingu.

2008-05-11

NAJWIĘKSZĄ WADĄ MOJEGO AUTA JEST BLACHARKA KTÓRA PRÓCZ DROBNYCH WYPRYSKÓW STRASZNIE SIĘ ODKSZTAŁCA. OGÓLNIE BARDZO POLECAM
MOTOR 1.5 8V JEST TROCHĘ ZASŁABY DO TEGO AUTA
AUTO MIĘKKIE JEŚLI KTOŚ LUBI TO OK JA USZTYWNIŁEM TYŁ POLECAM. SZCZEGÓLNIE JEŚLI KTOŚ MA ZAMIAR JEZDZIĆ Z PEŁNYM OBCIĄŻENIEM
WADĄ JEST NIE ROZKŁADANA TYLNA KANAPA(JEST RĘKAW NA NARTY)
OCENY MOZE I TROCHĘ NISKIE ALE MOJE AUTKO NIE MA ANI ABS ANI WSPOMAGANIA KIEROWNICY

2010-02-19

Gdyby produkowali te auta , to znowu takie bym kupił. W tej chwili można je naprawde tanio kupić . Polecam na pierwsze auto
Auto jest ciężkie, ale jak się rozbuja to już ładnie jedzie
jestem wysoki i jak odsunę fotel do tyłu na max, to juz za mną nikt nie siądzie. Ma duzo plastiku, który niestety słychać

Średnie oceny DAEWOO NEXIA

4.1/10
3.9/10
3.6/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Daewoo Nexia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Daihatsu Materia.

Daewoo Nexia

Daewoo Nexia

Daihatsu Materia

Daihatsu Materia

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Nexia

użytkownik: Bronisław Rudak

Daewoo Nexia GL 1500 SOHC 79KM 1996r. sedan (limuzyna)

W sumie auto przyzwoite i poczciwe. Ma wiele wad, ale ważną zaletą jest niska cena. Auto jeżdziło bezawaryjnie przez pierwsze siedem lat swojego życia (3 lata z I właścicielem, a resztę ze mną). Kupiłem je jako auto rodzinne i ta rola została spełniona w 100% (także dzięki dużemu bagażnikowi - 530 l.!). Kupiłbym jeszcze raz.

Widoczność fantastyczna we wszystkich kierunkach. Nie spotkałem takich warunków w innych autach.

"Wyciszenie" jako cecha auta w wypadku Nexii po prostu nie istnieje.

Z tyłu jest bardzo mało miejsca na nogi. Natomiast seidzenie z przodu jest niemal komfortowe. Można wysuwać nogi wygodnie na boki, co jest nie do pomyślenia np. w dużo większych toyotach. Materiały wewnątrz i wykończenie - b. kiepskie. Plastyki przy klamkach, kieszeń w drzwiach od strony kierowcy są nietrwałe. Pod deską rozdzielczą mocno skrzypi i stuka.

Daewoo Nexia: coupe, hatchback, sedan (limuzyna)

Daewoo Nexia: benzyna, benzyna+gaz

Daewoo Nexia: 1.5, 1.6, 1.8