Daewoo Nexia opinie, oceny użytkowników, Daewoo Nexia spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Nexia

benzyna+gaz

Åšrednia ocena: 7.71/10

Daewoo Nexia spalanie (l/100km)

8.71/10.15
7.19/7.88
7.91/9.10

Oceny DAEWOO NEXIA

Rafał2012-12-27

Świetne auto moja Nexia została niestety rozbita VW Passat walnął mi w przedni słupek i tylko na złom bo straciło stateczność i naprawa tego to 8000 zł tak to bym miał ten samochód cały czas bo był nie do zdarcia i dałem mu dożywocie bo za 1500zł nie sprzedałbym zadbanego auta któ...
Ja miałem SOHC 8V więc rewelki nie było ale BMW 316 16V spod świateł wąchał zawsze spaliny :) moja prędkość max zarejestrowana GPS-em to 186km/h na autobanie w niemczech, silnik bardzo elastyczny biegi latem same wskakiwały a w zimę trzeba było poczekać aż się skrzynia nagrzeje, odpa...
Powiem krótko jest to samochód grzechotka trzeba wozić ze sobą śrubokręt i raz na pół roku podokręcać śrubki albo jak się komuś chce to silikon i będzie cicho
Bagażnik to po prostu w sedanie rewelacyjny wchodzi wszystko a na gabaryty to hak i przyczepa, z przodu miejsca dużo Ja mam 185 wzrostu i miałem wygodnie z tyłu osoba o moim wzroście ma ciasno ale wytrzyma materiały wnętrze całkiem dobre i trwałe kierownica mi się nigdy nie zużyła elektr...
Moja Nexia była bez wspomagania, prowadzenie jako precyzja idealna jechała dokładnie tam gdzie chciałem co do centymetra :), zawieszenie miękkie tzw. bujające się ale komfortowe, samochód wysoko zawieszony i krawężniki mu nie straszne, hamulce miałem 256mm z przodu bez ABS-u na suchym igi...

paweł2011-02-20

świetne tanie auto w zakupie i eksploatacji czeto niedoceniane ze względu na markę ale działa ona lepiej niż niejeden alarm gdyż nikt tego nie ukradnie jak to bywa w przypadku aut z zachodu vag. warte polecenia osoba które oczekują od samochodu niezawodności i taniej eksploatacji przy zach...
silnik w miarę elastyczny na 5 biegu możemy jechać równie dobrze 70 co 190 poza różnicą w głośności auta nic się nie zmienia natomiast auto najlepiej przyśpiesza na pierwszych 4biegach 60-120 na3 biegu od 80-120 to 3 lub 4 bieg 5dora do jazdy po autostradzie
samochód idealny dla 4 osobowej rodziny lub dla kogoś kto na tylnym fotelu zamierza wozić 3 małych dzieci bądź koreańczyków zawieszenie ogólnie dość miękkie
z przodu dużo miejsca z tyłu gorzej ergonomia dobra dostęp do przełączników wygodny i nieograniczony bagażnik potężny bez butli a z butlą 80 litrów nadal przestronny i duży karoseria wymaga konserwacji a czasem nawet remontu brak możliwości złożenia tylnych foteli.
ogólnie nieco za miękki na dziurach i nierównościach w porządku przy parkowaniu należy pamiętać o tym że auto ma jeszcze długi zderzak z tyłu i z przodu natomiast hamulce jak to w starszych autach bywa wymagają serwisu brak abs-u a przydałby się

2011-02-13

Zalety: Dobry stosunek ceny do jakości, stosunkowo mała awaryjność, tanie części zamienne, dobrze współpracuje z instalacją gazową, Wady: Zabezpieczenie antykorozyjne, zbyt miękkie zawieszenie, ciągłe usterki mechanizmów zamka,
silnik pracuje w miarę cicho, jak na tej wielkości auto silnik 1,5 przyspiesza całkiem przyzwoicie
miękkie zawieszenie daje komfort jazdy po polskich, nierównych drogach ale pod warunkiem, że jedziemy sami lub max. dwoma pasażerami. Przy większym obciążeniu niemal szorujemy podwoziem po asfalcie. Tylne fotele mało wygodne ze względu, że wpada się w nie i nisko się siedzi
Miejsca w środku jest wystarczająco, duży bagażnik z możliwością powiększenia. Jakość materiałów wykończeniowych kiepskiej jakości. Karoseria to odrębny temat - cienka blacha, łatwo ulega korozji, pierwsze ogniska korozji pojawiają się na drzwiach i progach
samochód ten ma bardzo miękkie zawieszenie, w związku z tym dobrze wybiera wszelkie nierówności szczególnie na polskich drogach gorzej natomiast z trzymaniem na zakrętach

2008-08-13

jak na cenę eksploatacji i walory użytkowe oraz cenę zakupu jest całkiem nieźle
zawieszenie miękkie, ale bez przesady dobrze znosi nasze nierówności i dziury na drogach, duży bagażnik nawet z gazem , słabe wyciszenie zwłaszcza tylnej częsci pojazdu
na dłuższe trasy 4 osoby to optimum brak rozkładania tylnych oparć jest jedynie otwór na np. narty, obicia siedzeń dość dobre deska rozdzielcza za bardzo przypomina kadeta czasem poskrzypują plastiki, konserwacja jest potrzebna i wymagana
Jak za ta cenę jest dobrze, cena elementów eksploatacyjnych jest niska to samo co kadet e i astra pierwsze modele ukł. kier daje pozwala dobrze czuć nawierzchnie, dobra widoczność, oryginalnie przyciemnione szyby

Przemek2010-04-03

...ZAJEBIOZA...jak na to autko
to tylko 78KM, przy pelnych zbiornikach gazu i paliwa, czterech osób doroslych nie jest źle, nie ma co wymagać, ja jestem zadowolony
sprężyny żądzą... tyl podwyższony o 1 zwój, robione przez kowala... kola na 16 calowych alusach przy 205 oponach niezbędne, przedluzone amorki z tylu bo za krótkie byly, ale polecam 14 calowe felgi i jakieś normalne oponki bo 13 to jakiś pacan zaprojektowal,
a czemu 1 za przestrzeń z tylu... przejedziecie się zobaczycie... bo aby przestrzeń z tylu byla na 10 to przód będzie na 1... ha ha ha
Idealne do domowego tuningu, jak to Opel Kadet... części taniocha, przez wszystkie lata eksploatacji żadnych wiÄ™kszych wydatków, na czas wymiany plynów, zużywajÄ…cych siÄ™ części, jaka cena taka wytrzymalość, GENERALNIE ZMIENIAM NA WIĘKSZE BO RODZINA SIĘ POWIĘKSZA, I LATKA LECÄ„ TO JUÅ...

Åšrednie oceny DAEWOO NEXIA

Osoby zainteresowane autem Daewoo Nexia braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Kadett.

Daewoo Nexia

Daewoo Nexia

Opel Kadett

Opel Kadett

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Nexia

Daewoo Nexia GLE 1500 75KM 1998r. sedan (limuzyna)

jak na cenę eksploatacji i walory użytkowe oraz cenę zakupu jest całkiem nieźle

Silnik 1500 cm3 8 zaworów nie ma co zawile wymagać bardzo prosta konstrukcja (poza umieszczeniem termostatu) dobrze znosi gaz pozwala przy dobrym użytkowaniu wykręcić przebieg do 300000 km, nalezy pamietać o wymianie rozrządu paska co 60000 i kompletu co 120000 km, do gazu można wymienić gniazda zaworów na utwardzane

może przeszkadzać wystający zderzak po nad obrys pojazdu

niski

na nasze zimy ogrzewanie wystarcza

10 lat i uszkodzony wskaźnik temperatury silnika 40 zł oraz rozszczelniony czujnik ciśnienia oleju 15zł

Daewoo Nexia: coupe, hatchback, sedan (limuzyna)

Daewoo Nexia: benzyna, benzyna+gaz

Daewoo Nexia: 1.5, 1.6, 1.8