Daewoo Nubira opinie, oceny użytkowników, Daewoo Nubira spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Nubira

1999r.

Średnia ocena: 7.31/10

Daewoo Nubira spalanie (l/100km)

9.90/11.69
7.51/8.74
8.80/9.99

Oceny DAEWOO NUBIRA

2009-02-21

P_An2008-10-09

Ten kto nie jeździł Daewoo - twierdzi że to nie jest samochód. Ja mam już 3 Daewoo i nie mam powodu do narzekań.
Silnik elastyczny, nie ma potrzeby częstego wachlowania skrzynią biegów. Nubira jak na swoją masę bardzo dobrze przyspiesza.
Zawieszenie jest największą bolączką Nubiry, ja w mojej min. 2 razy do roku wymieniam tuleje na wahaczach. Przy jeździe z pełnym obciążeniem, na naszych drogach co jakiś czas słychać dobijanie amortyzatorów (a są nowe).
Bardzo obszerny samochód, jazda w 5 osób nie stanowi problemu, jednocześnie wszystko mieści się w bagażniku. Materiały wykończeniowe średniej jakości, ale jak na 9 letnie auto, nie widać żadnych przetarć, wytarć itp. Karoseria - widoczne jedynie małe punktowe ogniska korozji w okol...
Prowadzenie dobre, jednak podczas pokonywania ostrych łuków z dość dużą prędkością czuć lekkie odjeżdżanie tyłu. Hamulce jeżeli się o nie dba i posiada wersję z ABS bardzo dobre, ciekawym rozwiązaniem z tyłu jest tzw. tarczo-bęben.

2008-04-16

to nie ma prawa nazywać się samochodem. jedyne co można zaakceptować to silnik, reszta do bani.
silnik to jedyna rzecz, która jest w miarę w tym samochodzie. bardzo dobre przyspieszenie do 100, powyzej 130 czuć, że brakuje 6 biegu, a samochód wyje niemiłosiernie. wystarczy przekroczyc 150 żeby to wycie zamieniło się w sportowy pomruk ;)
bardzo głośny, gdy przekracza 3000 obrotów, czyli na 5 biegu okolo 105 km.
po 3 latach przy tylnim oknie wyszła rdza, po 4 lekką rdzą pokryły się progi przy drzwiach. do tego czasu był malowane dwa razy i szykuje się kolejny raz.
bardzo miękkie zawieszenie, które pada momentalnie na naszych polskich drogach ( całe zawieszenie wymieniałem już 4 krotnie) było wymieniane dosłownie wszystko, łącznie ze sprężynami z tyłu. samochód wyrzuca na zakrętach z powodu przestarzałego zawieszenia z tyłu, dlatego należy dod...

2010-02-19

Jak najbardziej z czystym sumieniem polecem Daewoo Nubire ocziwiscie jeśli ktos w miare dba o samochod!
To nie jest bolid kubicy tylko rodzinny sedan! jak na 106 koni to radzi sobie dobrze i spalanie ma w normie, w trasie ok 8l gazu :D w miescie nawet 13... (korki)
Jak juz wspomniałem jest niesamowicie wygodna i godna polecenia. w miare cicho w samochodzie
duzo miejsa na nogi i nad głową zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie(dzielonej) bagażnik jest duzy ale jak to w sedanie ograniczone jest swiatło, przy wkładaniu duzej walizki moze byc kłopot. Karpseria po 10 latach bez korozji, 5 lat garazowana a 5 pod chmurką
Prowadzi się w miare przyzwoicie choć zawieszenie ma delikatnie za miekkie, Jest bardzo wygodna ale czasami mniej stabilna w zakretach - można załozyc d niej sprzeyny z ombi i jest ok;) hamulce sprawdzaly sie zawsze, posiadam wersje bez ABS-u i chyba nie mam jej tego za złe;) Z parkowaniem zale...

2009-04-25

Jest to chyba najlepszy samochód rodzinny w tej cenie. Bardzo wygodny, w miarę bezpieczny, niemal niezawodny.
Silniki oplowskie. W sumie jak się o nie dba, to nie ma żadnych problemów. Skrzynia biegów bez zarzutów.
Samochód ma duże wnętrze i jeździ się nim wygodnie, nawet w 5 osób.
Kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne. Materiały wykończeniowe nie są najlepszej jakości, ale podejrzewam że trwalsze, niż we francuskich samochodach.
Rodzinny samochód za małe pieniądze. Gdyby nie rdza pojawiająca się w różnych miejscach, to naprawdę mógłbym powiedzieć, że autko po niemal 10 latach jest OK. Dużym minusem jest spalanie. Niestety nie jest to oszczędny silnik.

Średnie oceny DAEWOO NUBIRA

Osoby zainteresowane autem Daewoo Nubira brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Laguna.

Daewoo Nubira

Daewoo Nubira

Renault Laguna

Renault Laguna

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Nubira

Daewoo Nubira CDX 2000 16V 136KM 1999r. kombi

Ten samochód można kupić komuś kogo się nie lubi a np trzeba coś kupić - absurd - Nubira - samochód. Zadowoleni z zakupu będą tylko ci, który mieli do tej pory malucha, Poloneza, Zastawę, Ursus C-330, itd. Ten samochód jest po prostu kiepski. Szczęście, że wyprodukowany jest przez producentów RTV-AGD i trochę stoczniowców a nie producentów chleba, czy tortów. Pozbierali części z mikrofalówek (karoseria), telewizorów (elektronika), statków (okna i zawieszenie), lodówek (klimatyzacje) i jest to prawdopodobnie - samochód. Z mąki by nie przeszedł badań technicznych, chociaż... teraz badania robimy bez auta. Cena dochodzi do ceny telefonów komórkowych albo urządzeń rolniczych (np opryskiwacz z pompką ręczną). Chyba dość wymownie opisałem ten samochód żeby wyrobić o nim opinię.

Dzięki montażowi Oplowskiego silnika jest OK. Dobrze znosi instalację gazową i SIĘ NIE PSUJE!!! 136 KM jest dobrą mocą, żeby uciągnąć ten odwłok. Skrzynia biegów też Opla ale już nie tak kolorowo jak z silnikiem. Wsteczny zawsze zgrzyta. Nawet jak wyciągniemy dywanik spod pedału sprzęgła.

Widoczność do przodu - OK, do tyłu - już gorzej (okno w tylnej klapie jest za małe), widoczność w lusterkach - tragedia. Patrząc na lusterka od przodu wydawałyby się być duże. Patrząc jednak od wnętrza widzimy - grubą osłonę lusterka, dużą szparę między osłoną a czarną obwódką lustra a dopiero na końcu gdzieś po środku jest to o co chodzi w tym urządzeniu - LUSTERKO - które użyczył jakiś Koreańczyk ze swojej kieszeni i jeszcze żeby było śmiesznie napisał na nim, że - przedmioty widoczne w tym lusterku mogą być mniejsze niż w rzeczywistości - co jeszcze bardziej utrudnia widoczność.

Ktoś kto wcześniej jeździł Polonezem będzie zachwycony. Jednak ktoś kto jeździł chociaż Astrą z 93 roku przeżyje traumę. Ten samochód buja się na drodze jak łajba mimo sprawnych amorów. Im większe obciążenie tym większa amplituda uginania auta. Tylne sprężyny tego auta montowane są również w długopisach. Po 200 tys wygląda jakby tarł tyłem po asfalcie a nie był nigdy przeciążony. Łączniki stabilizatora możemy kupować codziennie jak będziemy po bułki. Żebyś się nie wracał po południu kup od razu wszystkie 4. Fotele - tragedia. Niewygodne, bez bocznego podparcia a dalsza droga jak na ławce w parku. Oprzeć głowę o zagłówek można tylko w pozycji "skarbonka" na poboczu gdy śpimy. Wyciszenie jest OK. Silnik Opla dobrze się sprawuje nawet pod kategorią - głośność.

Przestrzeń z przodu - OK. Z tyły jest gorzej. Obsługa jest ... średnio wygodna. Przepalające się żarówki w konsoli środkowej już wymieniam jadąc samochodem bo już znam na pamięć. To jest jak wkładanie butów. Prawie codziennie. Bagażnik - krótki, nieforemny, nieustawny, po złożeniu tylnych siedzeń nierówna podłoga, głęboko wcinające się nadkola nie pozwalają na wstawienie większego np pudła. Tapicerka welurowa ale odkurzyć ... zlecam tą czynność na myjni bo ja nie mam czasu cały dzień w pozycji wystraszonego strusia odkurzać szczególnie podłogi. A jeszcze wykładzina bagażnika... TRAGEDIA !!! Karoseria - popis kajtajców z Korei im nie wyszedł. Karoseria gnije mimo iż miał te wszystkie programy mycia podwozi i gwarancję przez 3 lata, był serwisowany od początku do ... końca firmy Daewoo. Przednia szyba blisko kierowcy a nawet tuż nad nim, klimatyzacja daje prosto na zatoki albo płuca. Stylistycznie - jakby wyciągnięto Wartburga kombi z obieraczki do ziemniaków. Tylna szyba po kilku latach nie jest wycierana przez wycieraczkę. Zrobiono ją z okna pralki automatycznej albo łodzi podwodnej. Jest tak wypukła, że żadna wycieraczka nie wytrze więcej jak 10 cm przy nasadzie pióra. Popatrzmy na auto z tyłu. Widzimy czołg na osi od Dużego Fiata. Koła niczym w latach 70 wklęśnięte daleko pod karoserię.

Jak można spaprać auto to wie tylko producent RTV-AGD. To jakby Elektrolux wyprodukował rakietę. Auto nie przewidywalne na naszych drogach. Wyprzedzanie na wąskiej drodze to jak wypić 1L spirytusu duszkiem. Albo z tego wyjdziesz i będziesz pijany ze szczęścia albo...worek zapinany z przodu od stóp do czubka głowy. Hamowanie trzeba planować. Odpowiednio wcześniej wcisnąć środkowy pedał aby nie przypaprać w przeszkodę. Nagłe wytracenie prędkości w tym samochodzie nie jest brane pod uwagę. Układ kierowniczy również do bani. Wielka kierownica i dobre wspomaganie to - bardzo nieprecyzyjny układ kierowniczy.

Dzięki 3 letniej bezpłatnej gwarancji auto było "fachowo" obsługiwane. Przegląd polegał na m.in. wymianie wycieraczek. Za tamtych czasów Bosch jeszcze robił dobre wycieraczki. Że ja lubię widzieć dobrze kupiłem 2 tyg przed przeglądem te właśnie wypasione super wycieraczki a na przeglądzie mi założyli MotGum\'a, a Bosch\'a znalazły się w szafce serwisanta kiedy zażądałem ich zwrotu. Awaryjność - FAKT NIEWIELKA. Koszty też na przyzwoitym poziomie. Przy nabijaniu klimatyzacji przyjedzie również pan od serwisu AGD.

Gdy na dworze temperatura jest -10 stopni a jadę sam to może przednie szyby (180 stopni widoczności) nie będą zaparowane. Niestety nie daj boże wsiąść wykąpany - widzimy tylko przez przednią szybę. A jak kpl pasażerów - to mamy do dyspozycji tylko pół przedniej szyby. Nawet jak wyciągniemy całkiem filtr przeciwpyłkowy to dalej będzie źle.

Ze względu na to że nigdy nie miałem problemów ponad plan z elektryką dałem dobrą ocenę. Elektronika - te żarówki, ciągle brakowało masy na centralnym zamku i był z nim problem. ŚWIATŁA !!! - ten samochód powinien mieć tylko drogowe światła. Jak włączam mijania to tak jakbym włączył postojówki. W czasie jazdy w deszcz jest - okropnie !!! Dobrze, że są halogeny.

Daewoo Nubira: hatchback, kombi, sedan (limuzyna), van

Daewoo Nubira: benzyna, benzyna+gaz