Daewoo Nubira opinie, oceny użytkowników, Daewoo Nubira spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Nubira

sedan

Średnia ocena: 7.53/10

Daewoo Nubira spalanie (l/100km)

9.92/11.78
7.21/8.77
8.43/10.17

Oceny DAEWOO NUBIRA

P_An2008-10-09

Ten kto nie jeździł Daewoo - twierdzi że to nie jest samochód. Ja mam już 3 Daewoo i nie mam powodu do narzekań.
Silnik elastyczny, nie ma potrzeby częstego wachlowania skrzynią biegów. Nubira jak na swoją masę bardzo dobrze przyspiesza.
Zawieszenie jest największą bolączką Nubiry, ja w mojej min. 2 razy do roku wymieniam tuleje na wahaczach. Przy jeździe z pełnym obciążeniem, na naszych drogach co jakiś czas słychać dobijanie amortyzatorów (a są nowe).
Prowadzenie dobre, jednak podczas pokonywania ostrych łuków z dość dużą prędkością czuć lekkie odjeżdżanie tyłu. Hamulce jeżeli się o nie dba i posiada wersję z ABS bardzo dobre, ciekawym rozwiązaniem z tyłu jest tzw. tarczo-bęben.

2010-02-19

Jak najbardziej z czystym sumieniem polecem Daewoo Nubire ocziwiscie jeśli ktos w miare dba o samochod!
To nie jest bolid kubicy tylko rodzinny sedan! jak na 106 koni to radzi sobie dobrze i spalanie ma w normie, w trasie ok 8l gazu :D w miescie nawet 13... (korki)
Jak juz wspomniałem jest niesamowicie wygodna i godna polecenia. w miare cicho w samochodzie
duzo miejsa na nogi i nad głową zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie(dzielonej) bagażnik jest duzy ale jak to w sedanie ograniczone jest swiatło, przy wkładaniu duzej walizki moze byc kłopot. Karpseria po 10 latach bez korozji, 5 lat garazowana a 5 pod chmurką
Prowadzi się w miare przyzwoicie choć zawieszenie ma delikatnie za miekkie, Jest bardzo wygodna ale czasami mniej stabilna w zakretach - można załozyc d niej sprzeyny z ombi i jest ok;) hamulce sprawdzaly sie zawsze, posiadam wersje bez ABS-u i chyba nie mam jej tego za złe;) Z parkowaniem zale...

SŁAWEK2008-02-09

Ogólnie nie jest żle a nawet jest dobrze.Przesiadłem się w Nubirę z Mercedesa 210 i jestem zaskoczony pozytywnie-myślałem że będzie gorzej.Auta nie są porównywalne i proszę się tym nie sugerować.
Skrzynia zestopniowana na krótko,nie trzeba często zmieniać biegów-na III można w mieście jechać 30km/h bez żadnych szarpnięć,można też jechać 130km/h.
Sama pozycja za kierownicą OK i wygodnie.WYSIADANIE Z SAMOCHODU NA POZIOMIE NIEDOSTATECZNYM.Już myślałem że to ja zesztywniałem,ale każdy kto z tego auta wychodzi ma podobne zdanie . Otwór drzwiowy jest zbyt mocno przesunięty do tyłu w stosunku do pozycji kierowcy.Może osoby które mają ...
Z przodu OK Z tyłu dziwnie niezbyt dużo,a auto wydaje się przecież duże.
BDB się prowadzi.

2008-02-10

Wpisałem 50 KM ponieważ to auto ma ich tylko tyle a teoretycznie ma 106 KM Cóż made in Korea .Konstruktorzy musieli pójść budować głowice jądrowe i nie mieli czasu dobrze zrobić tego auta Aha auto po kupnie przejechało 30 000 Kilometrów i później stało 5 lat Także wymiany -4,5 r...
Auto po prostu nie ma mocy i tyle Przynajmniej z gazem
W trasy ponad 100 kilometrów to za miękkie fotele i boli wszystko od pośladków po kostki
Jak chcecie przewozić dużo bagaży to kupcie se innego chino-podobnego ale większego np.Kia Carnival
jak sie coś popsuje to potrzeba 10 kluczy aby wymienić a jak to coś nie było zmieniane ponad 9 lat to tylko do warsztatu

2010-05-01

autem jeżdze od roku, zawieszenie do bani, progi już do wyminy po zimie, tłumik lada dzień do wymiany, wkrótce pewnie maglownica oraz bak, widać nipokojące slady wilgoci. Uwaga, ekspolatacja auta zimą na przy jezdzie na LPG to koszmar, pompa paliwa wymieniona, klocki chamulcowe , cylinderki ...

Średnie oceny DAEWOO NUBIRA

Osoby zainteresowane autem Daewoo Nubira brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes 210.

Daewoo Nubira

Daewoo Nubira

Mercedes 210

Mercedes 210

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Nubira

użytkownik: P_An

Daewoo Nubira CDX 2000 DOHC 16v 133KM 1999r. sedan (limuzyna)

Widoczność bardzo dobra w każdym kierunku, lusterka odpowiedniej wielkości. Jedynie podczas parkowania sedana tyłem - dla nie wprawionych sprawia to lekki kłopot.

Bardzo obszerny samochód, jazda w 5 osób nie stanowi problemu, jednocześnie wszystko mieści się w bagażniku. Materiały wykończeniowe średniej jakości, ale jak na 9 letnie auto, nie widać żadnych przetarć, wytarć itp. Karoseria - widoczne jedynie małe punktowe ogniska korozji w okolicach przedniej szyby (była wymieniana).

Nigdy mnie nie zawiodło, ale terminowo robię wszystkie wymiany (olej, filtry itp.). Części szeroko dostępne, koszty robocizny niewielkie.

Nie polecam wersji bez klimatyzacji, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. nie sposób przy normalnym nawiewie zapobiegać parowaniu szyb. Po włączeniu klimy szyby są przejrzyste po ok. 30-40 sek. Samochód zimą bardzo szybko się nagrzewa, a jednocześnie w lecie klimatyzacja jest bardzo wydajna.

Po kupnie nie wiedziałem że samochód może mieć aż tak dziwne objawy. Gdy było wilgotno, czasami światła nie chciały zapalać, paliło się tylko jedno itp. Jednak jest na to sposób, trzeba dobrze zaizolować wszystkie kable pod maską (szczególnie te dochodzące do świateł) - polecam tzw. gumę w spray-u. Po całym 2-ch godzinach pracy od trzech lat nie mam z elektryką problemu.

Daewoo Nubira: hatchback, kombi, sedan (limuzyna), van

Daewoo Nubira: benzyna, benzyna+gaz