Daewoo Nubira opinie, oceny użytkowników, Daewoo Nubira spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Daewoo Nubira

Średnia ocena: 7.63/10

Daewoo Nubira spalanie (l/100km)

10.11/11.62
7.48/8.97
8.72/10.11

Oceny DAEWOO NUBIRA

2010-10-05

Duże w miarę bezpieczne auto z bogatym wyposażeniem. Kombi to druga moja nubira, pierwsza była w sedanie ale została potężnie pobita w bok i już skończyła swój żywot. Polecam każdemu młodemu (sedana) z 2.0 pod maską bo naprawdę nie jeden na światłach się zdziwi i to bardzo :) Ch...
Silnik jest laleczka ale ta skrzynia biegów! W byłym 18nastoletnim golfie trójce biegi mi tylko cykały a tu to porażka (brak precyzji)
Wygodnie w środku i dużo miejsca ale za głośno! Przy większych prędkościach trochę to uciążliwe.
Miejsca jest dużo i z przodu i z tyłu, bagażnik jest prawie ogromny. Ale u mnie zżarty prawy próg. W poprzedniej (sedan) blachy miałem igiełka!
Auto się prowadzi dobrze ale z racji dużych gabarytów i raczej miękkim zawieszeniu przy większych prędkosciach pow., 130km/h trochę nim buja.

SŁAWEK2008-02-09

Ogólnie nie jest żle a nawet jest dobrze.Przesiadłem się w Nubirę z Mercedesa 210 i jestem zaskoczony pozytywnie-myślałem że będzie gorzej.Auta nie są porównywalne i proszę się tym nie sugerować.
Skrzynia zestopniowana na krótko,nie trzeba często zmieniać biegów-na III można w mieście jechać 30km/h bez żadnych szarpnięć,można też jechać 130km/h.
Sama pozycja za kierownicą OK i wygodnie.WYSIADANIE Z SAMOCHODU NA POZIOMIE NIEDOSTATECZNYM.Już myślałem że to ja zesztywniałem,ale każdy kto z tego auta wychodzi ma podobne zdanie . Otwór drzwiowy jest zbyt mocno przesunięty do tyłu w stosunku do pozycji kierowcy.Może osoby które mają ...
Z przodu OK Z tyłu dziwnie niezbyt dużo,a auto wydaje się przecież duże.
BDB się prowadzi.

2009-04-25

Jest to chyba najlepszy samochód rodzinny w tej cenie. Bardzo wygodny, w miarę bezpieczny, niemal niezawodny.
Silniki oplowskie. W sumie jak się o nie dba, to nie ma żadnych problemów. Skrzynia biegów bez zarzutów.
Samochód ma duże wnętrze i jeździ się nim wygodnie, nawet w 5 osób.
Kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne. Materiały wykończeniowe nie są najlepszej jakości, ale podejrzewam że trwalsze, niż we francuskich samochodach.
Rodzinny samochód za małe pieniądze. Gdyby nie rdza pojawiająca się w różnych miejscach, to naprawdę mógłbym powiedzieć, że autko po niemal 10 latach jest OK. Dużym minusem jest spalanie. Niestety nie jest to oszczędny silnik.

po 6 latach i przejechaniu 100 000 jestem zadowolony blacharka do tej pory nie potrzebuje żadnej ingerencji . Poza narmalnymi wymianami(klocki,płyny,rozrząd,elementy zawieszenia ) nie musiałem nic naprawiać -minusem może być zużycie paliwa (gazu) -plusem niska cena części
elastyczność bardzo dobra skrzynia dobrze zestopniowana silnik w kombi lepszy byłby 2.0 ale nie jest żle
troche za miękkie zawieszenie (komfort jazdy przy małym obciążeniu )
wystarczająca ilość miejsca z przodu dość duży bagażnik po złóżeniu tylnych oparć równa przestrzeń załadowcza karoseria bardzo dobrze zabezpieczona
dobre wspomaganie i zwrotność samochodu ,hamulce nie powalają na nogi (przynajmniej w kombi bez abs)

2008-08-12

Silnik 1.6 16V może być dla niektórych trochę za słaby ale naprawdę tragedii nie ma, natomiast jednostka 2.0 16V jeździ już bardzo przyzwoicie
w Nubirze 1 przednie fotele są trochę za miękkie i mimo regulacji fotela w kilku miejscach po pewnym czasie mogą boleć plecy, w Nubirze 2 fotele przednie są poprawione dzieki czemu tego problemu nie ma. Wyciszenie kabiny jest średnie ale tragedii nie ma.
fabryczne zawieszenie jest zbyt miękie przez co nie jest zbyt precyzyjne, ażurowe tulejki w wahaczach to pomyłka ale na całe szczęście niewielkim kosztem można przerobić zawieszenie tak żeby auto jeździło normalnie czyli nalezy przerobić wahacze na "pełne" tuleje. Po dodaniu ...

Średnie oceny DAEWOO NUBIRA

Osoby zainteresowane autem Daewoo Nubira brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes 210.

Daewoo Nubira

Daewoo Nubira