Daewoo Tico opinie, oceny użytkowników, Daewoo Tico spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Daewoo Tico

1998r.

Åšrednia ocena: 7.17/10

Daewoo Tico spalanie (l/100km)

6.14/7.86
4.88/6.14
5.44/6.73

Oceny DAEWOO TICO

2009-12-26

RDZA, bardzo słaby obieg powietrza w kabinie, brak klimatyzacji (choć jakby była to pewnie wiele by nie pomogła), kiepskie podwozie na polskie drogi, brak wspomagania, ekonomiczny i wytrzymały silnik, tanie części, mała awaryjność, niskie zużycie paliwa.
Zdecydowany pozytyw to silnik, który jest małoawaryjny. Skrzynia biegów jest możliwa, ale czasem nie wskakuje tak łatwo dany bieg jak by się tego chciało. Czesto trzeba wrzucać tylny bieg na dwa razy. Przyspieszenie przy 40 KM wiadomo jakie jest.
Najgorsze jest parkowanie, bez wspomagania to duży wysiłek. Układ kierowniczy nie jest toporny i da się z nim wytrzymać.

Pawel2013-01-28

Myślę, że auto najlepsze w tej chwili dla studenta. Polecam przerobić na LPG, bo koszty spadną jeszcze bardziej. Auto miałem od nowości (1998) i poruszałem się z nim z moją dziewczyną (obecnie żoną ;-) ) i nie ukrywam, że po 8 latach, gdy wymieniałem Tikusia na BMW, łezka w oku się...
Silnik znakomity, ale niestety brakuje mu mocy. Elastyczność nie najlepsza - nie polecam wyprzedzać na ostatnią chwilę i sugeruję dobrze się rozpędzić przed manewrem. Przyśpieszenie do setki około 14 sekund - nieźle, bo tyle mniej więcej wymaga Golf MK4 z silnikiem 1.4 75KM
Niestety - tutaj Tico dostanie po Å‚apach. PrzestrzeÅ„ z przodu - ok - mieÅ›ci siÄ™ bez problemu dwóch dorosÅ‚ych pasażerów. PrzestrzeÅ„ z tyÅ‚u - tutaj raczej oceniaÅ‚em pasy bezpieczeÅ„stwa, a w sumie ich brak - nie wiem po co sÄ…, bo sÄ… bezużyteczne. Ergonomia niezÅ‚a - nie byÅ‚o problemÃ...
Tico zaskakująco dobrze sprawuje się w mieście. Na trasie niestety ciut gorzej. Hamulce (fabryczne) - tragedia. Świetnie się nim parkuje - niski promień skrętu

2008-08-19

Moje pierwsze auto. Przejchałam nim we dwa lata 23.000 km. Marne podwozie ale gdyby nie te tylnie amortyzotory nie było by tak źle.
Głośny silnik.
Małe, ciasne auto. Wadliwe tylnie amortyzatory - wymieniałam aż trzy razy w ciągu dwóch lat. Przy złej nawierzchni drogi, wszystko stuka i puka.
Tragiczna tapicerka, po zabezpieczeniu progów u blacharza i lakiernika uniknęłam rozwinięcia rdzy (koszt ok 700zł)
Brak wspomagania kierownicy, musiałam wymienić przeguby, wahacz, przekładnie kierownicy. Pękające osłony przegubów.

2008-02-06

bardzo niezawodne, przy niewielkim staraniu się o stan samochodu bardzo duża bezawaryjność... (były takie czasy gdzie robiłem ponad 5ty.s miesięcznie, a przez ostatnie 3lata ok 3tys. miesięcznie) wiezie mnie gdzie chcę... szkoda ze bardziej o niego nie dbalem...
gaz ma od ok 118tys. ... silnik bez remontu - tylko zawory co jakis czas ustawiam ...
to auto ma jezdzic i jezdzi - reszta nie ma znaczenia :)
sporo stał na dworze - więc jest juz sporo rdzy - ale nie warto tego juz robic
no cóż rewelacji tu nie ma ...

2011-02-14

Komfortu nie ma, ale w mieście nie ma sobie równych - małe, zwinne, dynamiczne, Niewielkie koszty eksploatacji i napraw. W dwie sekundy zmienia się z ciężarówkę.
Auto dynamiczne jak na parametry.
Brak wspomagania, ale niewielkie rozmiary i waga pozwalają na swobodne manewrowanie i wciśnięcie się w najmniejszą szczelinę parkingową. Zawieszenie miękkie i dobija na nierównościach.

Åšrednie oceny DAEWOO TICO

4.9/10
4.3/10
4.4/10
3.9/10
3.7/10
4.7/10
3.7/10

Osoby zainteresowane autem Daewoo Tico braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Mazda CX-5.

Daewoo Tico

Daewoo Tico

Mazda CX-5

Najciekawsza opinia użytkownika o Daewoo Tico

Daewoo Tico 900 40KM 1998r. hatchback

Tu nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jazda bez obciążenia to wyczuwalne każde dziury a z obciążeniem jest już gorzej. Podjazd pod krawężnik i zjazd z niego to też moment uwagi na podwozie. Fotele przednie są wygodne, ale nie posiadają regulacji na wysokość, co mnie osobie średniego wzrostu przeszkadza. Fotele tylne na daleką podróż nadają się, ale nie ma tu normalnych zagłówków i stąd kręgosłup swoje wycierpi. W środku nie jest głośno jak na daewoo a z pewnością ciszej niż w seicento.

Przestrzeni z przodu jest pod dostatkiem, ale z tyłu jest już znacznie gorzej w przypadku dalszych podróży. Obsługiwać za wiele to nie ma czego. Jednynie przyciski pod kierownicą z lewej strony są chyba jakąś pomyłką. W czasie jazdy trzeba na intuicję je wciskać a nie wspominając jak jest ciemno. Bagażnik tylko na zakupy albo jedną torbę podróżną. Plastiki są bardzo twarde, ale za to łatwe w utrzymaniu czystości. Karoseria to już niestety bardzo duży minus Tico. Rdza jest powszechna, lakierowanie nie na długo starcza a sama blacha jest cienka.

Koszty napraw są stosunkowo niskie biorąc pod uwagę niedrogie części. A awarie są rzadkie, ale się zdarzają, bo przecież to samochód.

Klimatyzacji oczywiście brak, więc to jest sam w sobie minus. Poza tym straszna duchota latem a zimą ziąb jak w lodówce, ponieważ nawiew powietrza jest kiepski. Latem nic się człowiek nie ochłodzi a zimą za szybko się nie ogrzeją tylko pasażerowie przednich foteli, bo do tyłu żadne ciepło nie dojdzie.

Tu nie miałam jeszcze żadnych kłopotów z autem. A wcześniej służyło rodzinie i też specjalnie tego rodzaju problemów nie było.

Daewoo Tico: hatchback, inne, kombi, mini-van, roadster, van

Daewoo Tico: benzyna, turbo diesel, benzyna+gaz

Daewoo Tico: 0.7, 0.8, 0.9, 1.0, 3.0

Daewoo Tico: 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1993, 1988