Daihatsu Cuore opinie, oceny użytkowników, Daihatsu Cuore spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Daihatsu Cuore

hatchback

Średnia ocena: 9.40/10

Daihatsu Cuore spalanie (l/100km)

Oceny DAIHATSU CUORE

Josef2013-12-25

Zalet kilka mały i zwinny .Niezbyt popularny dla nocnych amatorów cudzej własności .Wymiana rozrządu jeśli troszkę się ma pojęcie i lubi majstrować przy mechanice auta zrobisz sam.Konstrukcja bardzo prosta auta .

Roberto2017-11-21

Daję "10" bo autko naprawdę godne polecenia. Nieznane w Polsce.Największym plusem (oprócz spalania i niskich opłat OC/AC) - są jego wymiary,które pozwalają niemal wszędzie zaparkować. Na pewno nie jest to zwykłe toczydełko jak np. Tico. Wstydu na drodze i autostradach nie przyn...
Zryw, odjazd spod świateł bez konkurencji! Nieraz się śmiałem jak "super bryki" zostawały na światłach w tyle....Wyprzedzanie na autostradzie tylko na 4-ce bo na 5-tym biegu brakowało mocy.Ale autko wstydu nie robi.Jest lekkie a co za tym idzie startuje jak rakieta.
Jeździłem głównie sam w drodze do pracy.Ale jak trzeba było 4 osoby spokojnie weszły bez konieczności otwierania drzwi czy szyb:) Oczywiście miało to wpływ na dynamikę ale Dai dawał radę!
Mały z zewnątrz - duży w środku! Każdy kto raz wsiadł do autka był szczerze zdziwiony ilością miejsca dla kierowcy, pasażera oraz na tylnej kanapie.Stosunkowo wysoki dach pozwala siadać osobom powyżej 175cm. Po złożeniu tylnych siedzeń to i nawet lodówka albo pralka wejdą!
Po założeniu szerszych opon 165 - zdecydowanie poprawił się komfort jazdy. Wcześniej - przy niższym spalaniu - było odczucie jazdy gokartem.

2012-03-13

Samochód sprawuje się na razie dobrze, wiadomo nie ma samochodu który by się nie psuł i był by idealny, ale ten jako pierwszy mój samochód mi odpowiada.
Silnik nie jest zbyt elastyczny. Biegi czasem nie chcą wskoczyć (szczególnie R). Przyspieszenie jak na tak mały silnik dobre.
Samochód jak wiadomo jest bardzo malutki więc i komfort jazdy jest mały. Z kompletem psażerów raczej ciężko jest jechać. Z tyłu bardzo mało miejsca na nogi. Wyciszenie bardzo słabe.
Miejsce z przodu jest wystarczające (jak dla mnie). Przestrzeń z tyłu bardzo mała, bardzo mało miejsca na nogi. Materiały wykończenia nie najlepsza. Samochód rdzewieje na tylnych nadkolach.
Samochód prowadzi się średnio ponieważ jest bardzo lekki i lata po drodze jak piłka do ping ponga, łatwo wypaść z zakrętu (mi się to zdarzyło). Hamulce w miarę dobre, ciężko jest podciągnąć ręczny. Parkuje się nim bardzo dobrze bo jest mały i można się nim wszędzie zmieścić ...

2008-02-14

Rewelacyjny samochód
Niesamowity ten japończyk, golf III przy tym to rower.
Jak na tak małe auto bardzo dobry komfort podróżowania.
śmiało mogą podróżować nim cztery dorosłe osoby, bardzo wygodnie zajmuje się miejsca z tyłu(niestety corsa, polo,clio itp wypadają w stosunku do Cuore blado) wystarczający bagażnik na zakupy czy też dwie torby podróżne, po złożeniu tylnych siedzeń niesamowita przestrzeń bagażowa,...
Rewelacyjne auto do miasta jak i na trasy.

2009-04-20

To nie jest limuzyna tylko autko tanie w utrzymaniu by zajechać do pracy lub sklepu

Średnie oceny DAIHATSU CUORE

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Daihatsu Cuore brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Daihatsu Sirion.

Daihatsu Cuore

Daihatsu Cuore

Daihatsu Sirion

Daihatsu Sirion

Najciekawsza opinia użytkownika o Daihatsu Cuore

użytkownik: Josef

Daihatsu Cuore L251 1000 EJ-DE 12V 58KM 2003r. hatchback

W tym aucie elastyczność sprowadza się do dwóch typów poruszania się miejskiego i pozamiejskiego .W trybie miejskim możemy użyć w zasadzie 5 biegów ,ale faktycznie na biegu 4 i 5 w mieście nie da się jechać .Poza miastem jak najbardziej do 5 można a wręcz Cuore prosi się o wyższe biegi .Silnik jest niesamowity bardzo szybko wkręca się na obroty .Na biegu 2 można mieć już 80 km/h.Nie polecam takich testów .Auto ma pasek rozrządu i w razie przeskoczenia o jeden ząbek paska -wiadomo silnik na złom.Auto na trasie potrafi 120km/h jechać ,jechałem krótko w trakcie testu .A tak do 100 km/h to idzie pięknie.Przyspieszenie jest niesamowite jak na tak nieduże auto.Duże auta nie mają szans na światłach z nim.

Widoczność bardzo dobra z każdej strony lusterka duże.

Auto jest dość sztywno resorowane toteż w zasadzie auto nie powinno jeździć po takich badziewiastych drogach jak nasze ,bo nie jest to ciągnik ,któremu nie przeszkadza wyboista z dziurami droga.W trakcie takiej jazdy od razu podskakuje tylna półka oraz tylna klapa .Na normalnej prawdziwej drodze a nie udawanej drodze auto zachowuje się jakby było malutką piłeczką ,która brnie do celu i do niej dotrze.Wyciszenie silnika nie wiem jak to inżynierowie japońscy zrobili ,ale tego silniczka nie słychać w kabinie tylko takie delikatne mruczenie jak w motocyklu.Niestety fotele przednie są żle zaprojektowane siedzisko jest równo z konstrukcją stelażem i przy wchodzeniu do auta zawsze zachaczyć można o fotel nogą .Fotele przednie są także zbyt mało wyprofilowane przy dłuższej podróży bolą plecy ,ale to chyba celowy zabieg konstruktorów,by wysiąść z auta i odpocząć po przejechaniu większej już drogi.Ja tak zrobiłem przy kilku 800 km przejażdżkach tym autem.I zaczełem chwalić to rozwiązanie ,bo warto faktycznie odpocząć przy tak długich dystansach .

Przestrzeni jest jak dla mnie wystarczająco dużo i to tylko moja ocena .Z tyłu na zakupy w markecie idealna przestrzeń ,ale po złożeniu tylnej kanapy jest więcej miejsca.Przełączniki tylko te co powinny być ,bez udziwnień .Wszystko dobrej jakości choć widać oszczędności .Odkryte blachy w środku auta,plastikowa tapicerka drzwi ,plastiki progów ,schowka łatwe do zarysowania.Ale mi to nie przeszkadza ,moje auto zarabia na mnie i tyle .

Auto prowadzi się wyśmienicie.Układ kierowniczy mimo braku wspomagania świetnie działa .Model ten wychodził także z wspomaganiem ,ale wybrałem ten model ,bo przy teście takiego samego modelu u sprzedawcy w Niemczech z wspomaganiem elektrycznym odniosłem wrażenie ,że lepiej chodzi ten bez wspomagania niż z tym wspomaganiem.A cena była prawie taka sama obu modeli aut.Parkowanie to sama przyjemność.Już kilka razy zdarzyło mi się zaobserwować Panią lub Pana kierowcę ,który przyjechał po 3 (trzy ) kajzerki swym olbrzymem i zanim zaparkował czytaj znalazł miejsce do zaparkowania ja już odjeżdżałem z pod marketu.Hamulce także sprawują się o.k.

Postawiłem na doświadczenie w budowie małych aut na najstarszego producenta w tej dziedzinie w Japonii i nie zawiodłem się ,bo Daihatsu jest nim od wielu lat .Częsci nie są drogie choćby rozrząd to wydatek 180 zł ,ale orginalny Mitshuboshi pasek i rolka NTN .Można kupić także wiele używanych .

Nawiewy mają bardzo mocną dmuchawę i szybko ciepło w aucie .

Układ elektryczy jest bardzo sprawny i także pozostałe elektroniczne podzespoły.

Daihatsu Cuore: coupe, hatchback

Daihatsu Cuore: benzyna