Dodge Caliber opinie, oceny użytkowników, Dodge Caliber spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Dodge Caliber

9.00/10

Dodge Caliber spalanie (l/100km)

miasto 9.20/9.20 7.53
trasa 8.90/8.90 6.05
cykl mieszany 9.00/9.00 6.85

Caliber

OCENY DODGEA CALIBER

Trochę krótki 1-szy bieg, plus za 6-tkę.
Duże koła = mniejszy komfort resorowania. Minus za skokową regulację fotela kierowcy. 5 osób uda się zapakować, jeżeli wezmą bardzo mały bagaż. Wyciszenie to największa wada auta.
Uwaga na dziury, auto lubi kołysać się na koleinach. Na prostej drodze jedzie jak czołg, nic go nie wyprowadzi z toru jazdy.

Super samochód, bezpieczny , wygodny nawet w długich trasach. Wysoko położone siedzenia dają komfort jazdy. Niezawodny silnik diesla ! Przy regularnych serwisach ( nie koniecznie u dealera )co ok. 20tys km - auto jest naprawdę niezawodne !
bardzo dobre przyspieszenie jak na diesla, można się pościgać z benzynami i zostawić daleko z tyłu, śmiało przyspiesza przy wyprzedzaniu !
samochód bardzo lekko się prowadzi,nie ma problemu z parkowaniem

wygląd "robi" wrażenie. Samochód przy swojej wadze ma niezłe osiągi i "mało pali" gazu. Podane średnie zużycie dotyczy jazdy właśnie "na gazie"...
brakuje mocy przy niskich obrotach...
słabe wyciszenie nadkoli...
nadwozie wzbudza powszechne zainteresowanie. Nawet gdy się nie podoba...
17 cali kół robi dobrą robotę...

1 z 1

3.4/10
3.4/10
3.2/10
3.6/10

Osoby zainteresowane autem Dodge Caliber brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Qashqai.

Dodge

Caliber

Nissan

Qashqai

Najciekawsza opinia użytkownika o Dodgeu Caliber

użytkownik: Kuba K.

Dodge Caliber SXT 2000 CRD 140KM 2006r. hatchback

Są momenty, kiedy nienawidzę tego auta i chcę się go pozbyć - gdy padnie żarówka i trzeba jechać do ASO, gdy co roku na przeglądzie coś nie "chodzi" w wahaczach, gdy koleiny wypychają mnie z toru jazdy - jednak jak na niego patrzę i siedzę w środku, albo jadę piękną drogą w trasie - uwielbiam to auto! Idealne do podróży, świetnie wygląda, no i nie jest to kolejna Skoda (które zresztą lubię, ale ile można ;)).

Trochę krótki 1-szy bieg, plus za 6-tkę.

Z przodu nisko linia dachu - mam 190 cm, muszę się czasem garbić na światłach, trzeba się przyzwyczaić i stawać inaczej. Tylna szyba mocno ograniczona - małe lusterko i zagłówki. W lusterkach bocznych widać wszystko, jak w ciężarówce!

Miejsca wystarczająco dużo, w porównaniu do Octavii II: z przodu więcej miejsca, z tyłu mniej. Minus za Plastikową osłonę pod kierownicą, która przy wzroście 190+ obija nam kolana. Bagażnik symboliczny, w środku duże koło. Zmieści na długi wyjazd 3 osoby, na weekendowy wypad spakują się wszyscy. Składane fotele, w tym fotel pasażera - wielki plus.

Co roku coś do wymiany w zawieszeniu - ale nie wiem, czy to nie wina mojego auta, które raczej co nieco przeszło. Całość dobija g*wniana obsługa w ASO, ceny z kosmosu. Polecam serwisy prywatne, części kupuję samemu przez internet - wtedy naprawa nie jest droższa od mojego poprzedniego Megane 1.4. W ASO naprawdę można oberwać po kieszeni, do tego często oszukują i nie wiedzą co naprawić.

Odparowuje, schładza i ogrzewa w kilka sekund. Minus za brak automatu.

Osobista ocena - miałem problem z podświetleniem zegarów, lampkami pod panelem klimy i wszystkie warsztaty poza ASO mają problem z komputerem i wymianą żarówki.

Pełna opinia o Dodge Caliber SXT 2000 CRD 140KM 2006r. hatchback »

Dodge Caliber: hatchback, mini-van

Dodge Caliber: olej napędowy, benzyna+gaz