FSO 1500 opinie, oceny użytkowników, FSO 1500 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach FSO 1500

Średnia ocena: 7.43/10

FSO 1500 spalanie (l/100km)

9.87/8.63
7.20/7.38
8.97/7.88

Oceny FSO 1500

Mateusz2008-08-22

Polonez jest idealnym autem na nasze Polskie równe drogi. Jadąc nim nie czuć dołków ani nierówności. Po prostu to auto płynie jak stary krążownik... Ja osobiście miałem tylko problemy z wyciszeniem w środku ale to była wina mojej głupoty (miałem założony sportowy tłumik ;])
Układ jezdny w moim polonezie pracował bardzo dobrze. Nigdy nie miałem z nim problemów ani powodów do narzekań. Polonez to jednak polonez i za taką cenę nie należy spodziewać się Mercedesa z Polski;]

rafal2008-03-16

eksploatacja tego auta nie sprawia problemu czesci sa tanie kazdy kowal naprawi a do tego nie czesto sie psuje
nie jest najgorzej jak na auto tej klasy z tym motorem i z ta iloscia koni
super w tym samochod z zerania wygrywa z niejednym
baaaaaaaaaaaaaardzo wygodne auto zwlaszcza w dalekie trasy
nie jest najgorzej

2008-09-23

Rakieta
komfort
super
Super mimo tego że ten Polonez ma 600.000 tysiecy przbiegu i nadal jeździ bez broblemu ciągle serwisowany

2010-05-16

Nostalgia...
zaglodzone chabety, a nie konie mechaniczne
Tylna kanapa super

2008-02-25

ujdzie
jak na takiego "kanta" to prowadzenie bez zarzutu

Średnie oceny FSO 1500

5.1/10
3.4/10
3.6/10
3.6/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem FSO 1500 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Kia Carens.

Najciekawsza opinia użytkownika o FSO 1500

użytkownik: Mateusz

FSO 1500 Borewicz Classic 2000 V6 146KM 1980r. hatchback

Pomimo tego że polonez jest uważany za "grata" to ja swojego kochałem. Miałem w swoim życiu 6 polonezów i każdego wspominam bardzo dobrze. Jak każde auto potrafi zajść za skórę ale całokształt jest dla mnie idealny. Polecam młodym kierowcą ze względu na banalne naprawy i koszty remontów w przypadku rozbicia auta.

W polonezie miałem silnik 2.0 V6 od Lancii jeśli mnie pamięć nie myli. Silnik był świetny i potrafił rozpędzić tego "stwora" do 200km/h bez większych problemów. (do roku 93 polonezy miały mocniejsze blachy i konstrukcje) więc polecam modele z przed 93 roku. Poza tym silnik z oznaczeniem GLE jest ekonomiczniejszy oraz bardziej elastyczny. Polecam 1.5 [http://polskajazda.pl w wyszukiwarce Cbskut]

Widoczność dobra, pozycja za kierownicą też. Lusterka dobre można je było dobrze ustawić. A nawet jak się zdarzyło puknięcie w co innego to części do poloneza BANALNIE TANIE!

Miejsca było dość aby podróżować komfortowo przez długie kilometry. Byłem moim poldkiem a to w górach a to nad morzem i ani razu żaden z pasażerów nie był obolały a auto nie dostawało awarii. Blachy dość słabe ale po 93 roku były jeszcze słabsze więc polecam starsze egzemplarze... "Polonez jak wino, im starszy tym lepszy"

Jedyna rzecz jaka mi się popsuła (a nie była to wymiana użytkowa taka jak np. klocki czy oleje) była kostka stacyjki. Za nową zapłaciłem 32zł i założyłem ją w 3 minuty. Banalne ale potrafi zdenerwować jak padnie gdzieś na trasie 250km od domu;]

Latem było chłodno i przyjemnie (w borewiczu bo w carówce to tragedia) a zimą grzały jak wściekłe. Można było jechać w samym podkoszulku.

W moim poldku elektryki było troszkę i nigdy na nią nie narzekałem. El.szyby i centalny zamek z alarmem działał znakomicie. Bez awarii. Nie polecam jedynie wbijać się w kałuże ze zbyt dużą prędkością. Można auto chwilowo zalać i trzeba czekać (niekiedy po 3 godziny) na osuszenie się przewodów. Chyba że ktoś woli je podgrzewać zapalniczką;] (jak ja)

FSO 1500: hatchback, sedan (limuzyna)

FSO 1500: benzyna, benzyna+gaz

FSO 1500: 1.5, 1.6, 2.0