Fiat 126 opinie, oceny użytkowników, Fiat 126 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat 126

6.75/10

Fiat 126 spalanie (l/100km)

miasto 6.47/-.-- 39.90
trasa 5.42/-.-- 4.80
cykl mieszany 6.79/-.-- 19.40

126

OCENY FIATA 126

Skrzynia jaka jest każdy wie, szumi, cieknie jak w prawie kazdym... Przydała by się piątka... Moim zdaniem 650 w maluszku to troszke za mało, 900ccm ze skrzynią 5tka swietnie by mu pasowało;]
Fotele przednie... ja mam jeszcze te stare bez zagłówków i nie narzekam, fotele tylne, nie używam ich spowodu braku miejsca na nogi. Jazda w 4ke jest uciążliwa i mało wygodna... a wyciszenie jest bardzo słabe jednak po paru przerubkach jest już o wiele lepiej
Miejsca z przodu jest wystarczająco, ale z tyłu brak miejsca na nogi. Bagażnik jest bardzo mały ale dla przeciętnej parki wracającej z zakupów wystarczy bagażnik + tylna kanapa. Karoseria w 126p to ruletka, wszystko zalezne od poprzednich właścicieli, ja mam rocznik 83 i sladowe purchelki...
Prowadzi się dobrze ale tylko do 100 km\h Układ kierowniczy też tylko do 100km\h Hamulce po odpowietrzeniu jak nówki^^ A co do parkowania to nie mam zadnych prodlemów nawet w centrów i na osiedlach wieczorami, miejsce zawsze sie znajdzie;]

To auto trzeba kochać, wtedy wiernie służy właścicielowi. Odkąd moduł strzeże prawidłowego zapłonu (od 96 roku), auto bezawaryjne. Gdy się kontroluje stan techniczny i zakonserwuje podwozie, nie ma z nim żadnych problemów. Naprawy to przyjemność (prostota konstrukcji) Mimo, że właś...
Niepowtarzalny dźwięk typu "kaszlak" Pali na 5tke. Przyspieszenia zapierają dech w piersiach, no i czuje się silnik na plecach;)
Można się nieźle wybujać. Dziury omijać:)
Szczególnie ostatni model jest piękny. Na zewnątrz wszystko pięknie wygładzone, reflektory cudownie osadzone. Wnętrze bardzo przytulne i estetyczne. Jedyna w swoim rodzaju miękka tapicerka. Nie potrzeba poduszek powietrznych;)
Hmm, w żadnym innym aucie nie czuje się tak prędkości:)Świetne "boki" zimą. Układ jezdny raczej dla użytkowników o sporych umiejętnościach (drift;)Mały i zwrotny.

ja tam dobrze oceniam maluszka bo lubie male ciasne autka:D
no z przyspieszeniem rewelacji nie ma ale to też kwestia checi...
no komfort jazdy jest sredni... jesli chodzi o wygode siedzisk przednih to zalezy jakie sa montowane seryjne sa takie na 3+ ... tylne ciasne ale sa:D a jak jest duzo pasazerow to wygoda sie kurczy:D
no jesli chodzi o przestrzen to tak w pilke grac mozna:D heheh nie no zarcik ale rewelacji nie bedzie nigdy w maluchu... chociaz jesli ktos ma checi to moze duzo zdzialac np tak jak ja w drugim maluszku wszystko wyjolem przez jeden dzien mialem full miejsca teraz sa 2 kubelki ktore ledwo sie zmiesci...
Małe autko super do miasta... troszke za słabe na starcie... mogło by być zwinniejsze ale... to kwestia chęci:P

Pierwszy mój samochód, więc nie było do czego porównywać, a służył mi wiernie.
Wtedy do 70 km/h "szedł" super :) powyżej tej prędkości trzeba było go "rozbujać" i jechał nawet 110 z 4 osobami dorosłymi na pokładzie. Max prędkość (jadąc samemu) 125km/h i przestała wyrabiać pompa paliwowa ;)
Komfort jak to w "Maluchu" - z przodu w miarę, z tyłu tylko szczupłe , młode dziewczyny ;) Największy problem miałem z wyciszeniem - "za Chiny" nie dało się :(
Bagażnik - dla kawalera na wyjazd z "koleżanką" wystarczający. Problemy zaczynały się przy wyjazdach rodzinnych. Karoseria- dolne części (progi, podłoga) to tragedia - naturalna biodegradacja w ciągu 10 lat.
Ocena układu hamulcowego i kierowniczego wtedy była dla mnie bardzo dobra. Z perspektywy czasu muszę stwierdzić ze smutkiem, że hamulców to Fiacik prawie nie miał :(

Auto dobre do jazdy na krótkich trasach, w cyklu miejsckim i w zimie !! ja przejchałem Fiatem 126p 80 000 tys km. Cześci jakie wymieniłem to: aparat zaopłownoy cena 70zł, końcówki drążków 40, opony 4 szt dębica d-124 320zł, + oczywiscie filtry, łańcuch rozrządu 65zł,łącznik skrzyn...

ŚREDNIE OCENY FIAT 126

6.7/10
6.3/10
4.9/10
6.6/10

Osoby zainteresowane autem Fiat 126 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Cinquecento.

Fiat

126

Fiat

Cinquecento

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie 126

użytkownik: Tomek

Fiat 126 600 600 0,6 0KM 1976r. hatchback

Pierwszy mój samochód, więc nie było do czego porównywać, a służył mi wiernie.

Zależy od typu lusterek. Firmowe kiepsko, Po "tuningu" dużo lepiej.

Jak się dbało o ten samochód to tylko psuły się drobiazgi (choć nie pozwalające jechać) - np. w/w palec rozdzielacza czy pompa paliwowa. Koszty super niskie - albo elementy tzw. rzemieślnicze, albo regenerowane. Oryginalne dużo lepszej jakości nie były :(

Na początku kiepsko, po przeróbkach typu "Polak potrafi" nawet nieźle.

Palec rozdzielacza - należało mieć zapasowy.

Pełna opinia o Fiat 126 600 600 0,6 0KM 1976r. hatchback »

Fiat 126: coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, oldtimer, pick-up, sedan (limuzyna), terenowy

Fiat 126: benzyna, olej napędowy

Fiat 126: 0.6, 0.65, 0.7, 8.0

Fiat 126: 2000, 1999, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1986, 1985, 1983, 1979, 1978, 1977, 1976, 1975, 1973