Fiat Albea opinie, oceny użytkowników, Fiat Albea spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Albea

2003r.

Średnia ocena: 8.09/10

Fiat Albea spalanie (l/100km)

7.75/8.47
6.16/4.73
7.00/5.30

Oceny FIATA ALBEA

łukasz2011-02-08

jak na fiata to ok. jeszcze raz go kupie tylko w nowszym modelu ale to za jakis czas bo mojego nie sprzedam bo jest dobry.
niw wiem jak inne auta tego modelu ale mija jest sztywna i bardzo dobrze sie trzyma drogi. zwrotna na parkingach a co najciekawsze to jeden obrot kierownica i kola sa juz do oporu wiec nawet na parkingu nie trzeba duzo krecic. ogulnie prowadzenie i hamulce oceniam bardzo dobrze jak na fiata.

2008-02-12

Za te pieniądze swietny silnik. Ze sporym zapasem mocy w każdej sytuacji. Bradzo wyważony przy korzystaniu z 3 biegu (w mieście). Szkoda,że sama skrzynia sprawia w uzyciu toporne wrażenie. Myślę że tzw nowa Albea z silnikiem 1.4 8V w standardzie to jednak krok wstecz
ale za te pieniądze nie można w rzadnym przypadku wybrzydzać
uwagi jak wyżej a co do bagażnika to znany gigant
W prównaniu z Sieną, którą jeździłem 5 lat spory postęp w stabilności auta. Kłopoty z parkowaniem wynikają z faktu że to ciagle opdłoga z Fiata-UNO czyli auta o dobry numer miejszego

Piotr2008-05-12

Gorąco polecam. Jedyną wadą jest brak klimatyzacji w moim aucie w innym przypadku bym się go nie pozbywał.
Auto posiada wysokie zawieszenie i nawet z zapakowanym po brzeg bagażnikiem kafelkami świetnie sobie poradziło nawet przy wjeździe na krawężniki.
Auto nigdy mnie nie zawiodło, sprawdiło się w miejskiej jeździe i w dalekiej trasie.

2008-08-14

Bardzo dobry stosunek cena/jakość.
Silnik i skrzynia bardzo udana,mało awaryjne.Trochę za mało mocy w stosunku do masy pojazdu.
Zawieszenie dobrze zestrojone,fotele wygodne,możliwość indywidualnej regulacji fotela kierowcy.
Sporo przestrzeni,super bagażnik(515litrów).
Wspomaganie trochę przeszkadza przy prędkościach pow.120km/h.Słaba widoczność przy cofaniu.

bez zastrzeżeń
przy b.dużych szybkościach słychać szum powietrza.
Dobrze trzyma się drogi,sztywny na zakrętach(nie przechyla się),mimo małego sinika dynamiczny,do koln w Niemczech jechałem momentami z szybkością 200km/g spala 6L/100km w trasie, 8L/100km w cyklu mieszanym,bezawaryjny....(oby tak dalej).

Średnie oceny FIAT ALBEA

Osoby zainteresowane autem Fiat Albea brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW M5.

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Albea

użytkownik: łukasz

Fiat Albea 1600 103KM 2003r. sedan (limuzyna)

moja z silnikiem 1.6 radzi sobie dobrze i w trasie i z miejsca. nie nazekam bo juz nie zaz wzielem jakies dresow w starym bmw ale przy takiej ostrej jezdzie to wir w zbiorniku sie robi. ale spokojna jazda np 50 - 60 na 5 biegi w spalanie jest naprawde niskie a silnik bez klopoty przyspiesza nawet od 50 na 5 biegu, jest silna i nie trzeba co chwile znienaic biegow.

wiec tak - do przodu widac ogulnie dobrze ale przed czerwonym to radze sie zatrzymac jakies dwa metry od lini bo jest krutka szyba, podjedziesz na linie to nie widac swiatel chyba ze sa boczne. do tylu jest kiepsko - tylko na wyczucie w lusterkach, wysoki bagarznik. lusterka sa odpowiednie i dosc spore jak na osobowke wiec ladnie i daleko widac nawet przy cofaniu.

bez obciazenia jest ok i sztywny ale jak juz wieksze zakupy w sklepie to moment i sie ugina, nie jest to auto do ciezaru. z tyly nie jezdzilem ale gdy go sprzatam to z tylu jest malo mniejsca ale juz nie jednokrotnie jezdzilasmy nim w daleke trasy po cztery osoby i bylo znosnie bez wiekszego zmeczenia po podrorzy.

z przodu duzo miejsca, ja mam 190 i luzik, z tylu nie wiem, wszystkie przelaczniki pod reka i ladnie oswietlone w nocy, bez klopoty mozna znalesc to co potrzeba, zadne kontrolki nie raza po oczach. BAGAZNIK rewelacja jak dla mnie 520 litrow, fakt ze jak jest cos ciezkiego to trzeba wysoko podniesc ale mimo to bardzo pojemny a zawsze mozna zlozyc tylnie siedzenia. do tyningu sie nie nadaje bo nie ma odpowiednich czesci no chyba zeby robuc duze przerobki. karoseria prawie jak w audi, prawie bo czesciowo jest w oryginalnym ocynku wiec klopotu z rdza nie ma oprucz przednich blotnikow.

czesci tanie i duzo zamiennikow, ogulnie auto sprawuje sie super.

zima cieplutki ale chlodnice trzeba zaslaniac bo inaczej nie zlapie temperatury. latem chlodna bo klima.

nie mialem jeszcze zadnej awari z elektronika, wszystko dziala bez zarzutu jak w nowym. ale slyszalem ze podobno maja slabe alternatory lecz chyba nie w moim ;)

Fiat Albea: hatchback, pick-up, sedan (limuzyna)

Fiat Albea: benzyna, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Fiat Albea: 1.2, 1.4, 1.6, 8.0

Fiat Albea: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002