Fiat Albea opinie, oceny użytkowników, Fiat Albea spalanie 2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Albea

2006r.

Średnia ocena: 9.14/10

Fiat Albea spalanie (l/100km)

7.26/9.45
5.86/7.30
6.42/8.10

Oceny FIATA ALBEA

robcio2012-05-24

Bardzo fajny silniczek - wystarczająco dynamiczny i ekonomiczny. Mój w trasie przy pełnym obciążeniu potrafi zejść do 5,5 l/100 km . Gorzej zimą w mieście na krótkich dystansach. Nie bierze ani grama oleju.
Do foteli przednich trzeba się przyzwyczaić. Dla mnie są niezbyt dobrze wyprofilowane. Jak pojeżdżę ze 2 dni jest już OK, ale na co dzień jeżdżę Peugeotem - tam jest wygodniej. W środku jest cicho. Resorowanie jest OK.
W środku jest dużo miejsca. Po 6 latach na karoserii jest zero rdzy. Bagażnik to poezja. Nikt by nie uwierzył co może pomieścić.
Dobrze się prowadzi. Przy silnym wietrze bocznym i szybkiej jeździe wrażliwy na podmuchy - radzę zwolnić. Wysokie zawieszenie powoduje że można nim wjechać wszędzie: do lasu, nad wodę, przejechać po łące itp.

robcio2012-05-24

2008-08-03

silnik tylko 1.2,80KM ale bardzo zadawalajace ma osiagi,czasem brakuje mocy ale to nie wyscigowka.....
Samochud jast idealny dla rodziny pojemnosc w srodku jest wystarczajaca dla pasazerow jak i na foteliki dzieciece.polecam
Fotele sa wygodne jak dla kierowcy tak i dla pasazerow,ogolne wrazenia z jazdy sa bardzo pozytywne Ergonomia jest srednia ma pewne braki ale do zaakceptowania.bagaznik jest w miare pojemny.Materialy w srodku to plastik ale material na fotelach trzyma sie nie zle..blacharka jak u fiata ale bez zastrz...
Nie mam do tego samochodu zastrzezen, 2lata jazdy oceniam jako bez awaryjny poza podstawowymi wymianami oleju i raz wymienione klocki.Jestem z niego bardzo zadowolona,dla kobiet jest idealny maly a zarazem duzy,bardzo dobry w parkownniu.Tani w utrzymaniu co moze byc zaleta tego auta,jedynie wyposaze...

Andrzej2010-04-25

Auto jest "siebie" warte.
Bez zarzutów, aczkolwiek lepsza dynamika dałaby same "10-tki"
Nie można mieć żadnych zastrzeżeń.
Użycie lepszych materiałów do wykończenia dodałoby autu więcej elegancji.
Miłe wrażenia z jazdy, cichy, nie czuć prędkości.

2010-07-15

Autko dla starszego pana bez zapedow rajdowych.
Samochod dla statecznego obywatela
atko na nasze waruki idealne
kwestai gustu mnie sie podoba
prowadzenie parkowanie i hamowanie bez uwag

Średnie oceny FIAT ALBEA

Osoby zainteresowane autem Fiat Albea brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW M5.

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Albea

użytkownik: robcio

Fiat Albea Fresh 1400 77KM 2006r. sedan (limuzyna)

To był udany zakup. Wprawdzie mój samochód ma niewielki przebieg, ale trochę nim tyram - dużo jeżdżę z przyczepką wyładowaną ciężkim drzewem (500 kg) które zwożę naprawdę po trudnym terenie. Nie wiem czy jakaś inna osobówka by sobie poradziła. Bagażnik pomieści ogrom rzeczy - nie muszę się ograniczać i jakoś specjalnie układać.

Widoczność do przodu na początku trochę ograniczają grube boczne słupki. Po pewnym czasie już można się przyzwyczaić. Do tyłu jest OK, mimo dużego kufra. Dużo jeżdżę z przyczepką i nie ma najmniejszego problemu.

Żadnych napraw i awarii.

Wentylacja pozostawia trochę do życzenia - zimą słabo odparowuje. Szkoda że nie mam klimy.

Z elektroniką i elektryką nie było najmniejszego problemu. Dotąd przepaliła się jedna przednia żarówka.

Fiat Albea: hatchback, pick-up, sedan (limuzyna)

Fiat Albea: benzyna, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Fiat Albea: 1.2, 1.4, 1.6, 8.0

Fiat Albea: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002