Fiat Brava opinie, oceny użytkowników, Fiat Brava spalanie (strona 5)

Opinie o samochodach Fiat Brava

Średnia ocena: 7.67/10

Fiat Brava spalanie (l/100km)

8.71/10.08
6.50/8.06
7.58/8.68

Oceny FIATA BRAVA

2010-03-02

Ogólnie rzecz biorąc za 24 tys. kupiłem 2 letnie auto, które parkowałem "pod chmurką" a nigdy mnie nie zawiodło. Moja czteroosobowa rodzina mieściła się w nim wraz z bagażem bez wysiłku. Ubezpieczenie było nieduże, bo mała pojemność. Spalanie w porównaniu do mocy - niewie...
Skrzynia jest trochę toporna, ale za to silnik... przy tej pojemności... rewelacja! Auto małe nie jest, a ten motor na prawdę daje radę. Na trójce na relaksie ciągnie do 120 km/h, nawet z kompletem pasażerów i pełnym bagażnikiem. Niejeden kierowca innego auta się na trasie zdziwił. Prze...
Jak na auto z tego segmentu jest na prawdę dobrze.
Zbyt mocne wspomaganie sprawia, że przy dużych prędkościach mały ruch kierownicą robi się niebezpieczny. Za to przy parkowaniu pełen relaks, gdyby nie ograniczona widoczność (wysoka klapa bagażnika). Zawieszenie - bez szału, ale o.k.

moje pierwsze autko.. rodzice mieli je od nowosci takze wiem czym jezdze.. jak sie dba to sie ma:)
pozwala na sprawne poruszanie.. biegi ,,same" wskakuja, problem mam tylko z ,,1" - trzeba zatrzymac auto zeby wrzucic.. niekiedy to denerwuje.. bo jadac 10km/h nie da rady a na ,,2" go muli..
wygodnie sie podrozuje.. troche twarde zawieszenie i czuc kazda nierownosc.. ale za to mniej buja na zakretach
obszerne autko, jedynie denerwuja drobne piski w desce rozdzielczej.. nadwozie bardzo dobrze zabezpieczone przed korozja.. prawie 12 lat i nie ma sladu rdzy.. z zwenatrz jedynie niszcza sie klamki i obudowa lusterka
autko dosc komfortowe i wygodne.. jazda w trasie sprawia przyjemnosc.. denerwuje mnie tylko brak wspomagania i duza ilosc obrotow kierownicy od oporu do oporu..

2009-03-01

Trafiony zakup
Jest to mały silnik więc nie ma się co spodziewać cudów, ale biorąc pod uwagę właśnie jego wielkość to wydaje mi się być bardzo sprawnym w stosunku do stawianych mu oczekiwań.
Ogólnie samochodzik dość sztywny ale ogólnie jest w porządku bo weźmy pod uwagę nasz stan dróg...
Wszystko w porządku, ale nie można specjalnie korzystać np. z gniazda zapalniczki jest głupim miejscu i otwarte powoduje utrudnienie dla osoby z długimi nogami - opiera łydką o uchylone drzwiczki do gniazda zapalniczki.
Trochę wprawy wymaga parkowanie tyłem. Jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o średnicę skrętu, w poprzednim samochodzie żony Alfa Romeo 156 było kompletnie do bani w porównaniu z tym samochodem.

2008-08-17

Samochód po 7 latach użytkowania okazuje się niezawodny. Ma zrywny silnik, mało pali i ma prezyzyjny układ kierowniczy. Przyjemny w prowadzeniu jednak dość sztywne zawieszenie nie zapewnia odopowiedniego komfortu, zwłaszcza przy mocno obciążonym aucie. Jakość wykończenia średnia ale wn...
Silnik jak na stosunkowo niewielką moc co do wielkości auta jest naprawdę dynamiczny. Bez problemów wygrasz na światłach :)
Zawiesznie jest dość sztywne. Jazda z kompletem pasażerów po nierównościch nie jest tak przyjemna jak pustym autem.
Po 85 tys. kilometrów brak śladów zuzycia elementów takich jak kierownica czy dźwignia zmiany biegów. Na nierównościch zdaża się podzwanianie czy skrzypnięcia deski rozdzielczej.
Układ kierowniczy bardzo precyzyjny, dobrze czyć nawierzchnię. Hamulce tarcze przód/bębny tył, są troche za słabe.

2010-03-08

w tej klasie wielkosci auto jest rozsadnym kompromisem ekonomiki i pojemnosci,wygodne,duzy bagaznik,szerokie i fajne ,ale z tylko z tym sinikiem ,małem 1,4 12 V ale to porazka z awaryjnoscia i moca ,a ogladane 1,8 chodziły jak stare diesle i sa awaryjne i nie warto sie łakomic na kilkanascie km w...
silnik 1,6 16V 103km to najlepszy silnik do tego auta , jest taki akurat do tego auta by w miare jechac ,nie mieszac biegami ze za słaby ale lubi wyzsze obroty i wtedy sie jezdzi dobrze,bez oszczedzania spalal mi 9,5 lpg trasa i do 13 l lpg miasto
do spokojnej jazdy ok,dosc komfortowo sie jezdzi jak na takie auto,i mozna lekko zaszalec ale miekkie zawieszenie nie pozwala na ostra jazde

Średnie oceny FIAT BRAVA

Osoby zainteresowane autem Fiat Brava brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Fiat Brava

Fiat Brava

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Fiat Brava: coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Fiat Brava: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Brava: 1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 8.0

Fiat Brava: 2008, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1992