Fiat Bravo opinie, oceny użytkowników, Fiat Bravo spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Bravo

2000r.

Średnia ocena: 8.16/10

Fiat Bravo spalanie (l/100km)

Oceny FIATA BRAVO

Łukasz2010-02-17

Mam nadzieje, ze kolejny nabytek bedzie równie udany jak ten. Użytkuje bravo od prawie 4 lat i pomimo tego, ze w tym roku "stuknelo" mu 10 lat,to zlego slowa powiedziec nie moge. Bardzo fajny samochodzik, najlepszy w swojej klasie z tego rocznika. Na prawde polecam, szczegolnie silniki 1...
Masa samochodu to prawie 1200kg, troche duzo jak na silnik 82 konny, ale i tak na prawde dobrze sobie radzi szczegolnie powyzej 3tys obrotów/min...Dodam jeszcze, ze mało który 1.2 (bez turbiny) poleci 190km/h...a dla bravo to żaden problem;)
Zawieszenie jest dość twarde, ale ponieważ orginalne wahacze wytrzymały do 110tys przebiegu, nie mam powodu narzekać.
Z przodu jest bardzo dużo miejsca ( rozstaw koł robi swoje;)), z tyłu już jest gorzej..no ale w końcu to hatchback. Plastiki na drzwiach są bardzo podatne na porysowania,guma pokrywająca klamki zewn. szybko parcieje,odchodzi; ale ajważniejsze - ocynk blach sprawia,ze rdza mu nie straszna i t...
Bravo ma spory rozstaw kół (w porównaniu z innymi markami w swojej klasie) i to może na poczatku nastręczać pewne trudności w parkowaniu, ale za to prowadzi sie go jak przyklejonego do drogi:)

2008-08-16

Za takie pieniądze z takim wyposażenie w takim roczniku i nawet dobrze wyglądające auto - cięzko :) Z drugiej zaś strony ciężko znaleźć ładny i zadbany model ale jak sie poszuka to można.
Jak na ten silnik i spalanie naprawde mile mnie zaskoczył. Może nie rwie asfaltu ale naprawde można nim smiało elastycznie poruszać sie po mieście i w trasie. Powyżej 140 km/h w kabinie jest juz głośno.
Fatele z przodu dobre ale bez rewelacji. Tylna kanapa podobno (mówią mi pasażerowie którch tam worze) dobra. Nawet w długiej podrózy plecy nie bolą. Jazda w 4 lub 5 osób do najprzyjemniejszych nie należy.
Auto na zakrętach trzyma się drogi jak przyklejone. Zawieszenie jest ciche i komfortowe. Dobrze tłumi nierówności.

2009-07-13

Nie mam nic do dodania.
Po roku użytkowania widze, że czasami brakuje mocy. Przyspieszenie nie jest aż takie dobre, bo to nie auto rajdowe, ale spokojnie Golfa 2 i 3 wali na głowe. Na czwartym biegu przy wyrzedzaniu brakuje troszeczke mocy ale da rady. Powyżej 2500 obrotów autko ma pełną moc i jest bardzo fajni...
Jak są dobre amortyzatory to jest rewelacyjnie, przy słabszych troche słychać odgłosy z drogi. Ja mam 196 cm wzrostu i miejsca mam sporo nad głowa na przednich jak i tylnich fotelach. Jeżeli chodzi o wyciszenie w środku w czasie jazdy jest nawet nawet.
Miejsca sporo. W cztery osoby można smiało jechac na tydzień w góry. Wykończenie wnętrza, zależy od wersji. Ja mam auto z Niemiec więc jest ładnie. Autko ma 9 lat i brak rdzy na progach i nadkolach. Wiadomo, że po zimie zawsze coś się znajdzie do zalepienia od tych cholernych kamyczk...
Auto zwinne, mało palące, minimalne awarie. Orginalne radio sie wiesza czasami. Nie jest źle, jestem zadowolony z samochodu.

2009-09-28

Zakochałem się w tym aucie i z każdym dniem kocham coraz bardziej :) Dla mnie nie ma żadnych wad. Polecam autko jak i forum www.bbtp.pl
Skrzynia jest mało precyzyjna ale na prawdę co do silniczka nie można mieć zastrzeżeń. Przewiezie cię wiele kilometrów bez strachu że stanie w ciemnym lesie gdzieś na trasie
Jest to małe dynamiczne auto zaprojektowane dla młodych ludzi dlatego komfort jazdy obniża się przez twardość zawieszenia, ale za to rekompensuje się na zakrętach.
Miejsca wewnątrz auta jest na prawdę pod dostatkiem. Nawet kolega (ok 150kg i ze 190cm) czuje się w nim w miarę komfortowo. Bagażnik dla 2 młodych osób na wakacje wystarczy, jak ktoś chce rodzinnie to od tego jest bliźniaczy model- Brava. Karoseria jeżeli auto jest bezwypadkowe nie ma szan...
Układ kierowniczy jest rewelacyjny i było to drugie (po wyglądzie) kryterium dlaczego kupiłem ten model

2008-08-16

Zalety: przestrzeń wnetrza bardzo dobra, np. przy max. posunietych fotelach przednich do tyłu pasazerowie siedzacy z tylu maja duzo miejsca, siedzenia tył/przód sa b.wygodne, przylegaja do lędźwi bardzo dobrze, auto jest dobrze wyciszone i komfort jazdy jest bardzo dobry. Wady: moim zdaniem...
załączam tu również w/w komentarz.
Autko w/w którym jeżdżę ponad 8 lat sprawuje mi się bardzo dobrze, pod względem technicznym, jezdnym. Miałem okazję być nim już 2 razy w Chorwacji na wczasach oraz we Francji i mimo małego przebiegu polecam to autko wszystkim młodym osobom.

Średnie oceny FIAT BRAVO

Osoby zainteresowane autem Fiat Bravo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Fiat Bravo

Fiat Bravo

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Bravo

Fiat Bravo sx 1200 16 V 80KM 2000r. hatchback

Nawet dobrze. Lusterka duże i dobrze w nich widac. Widoczność z przodu ogranicza trochę słupek. Z tyłu widoczność słaba (jak ktoś jeździł CC to będzie miał tu problem)

Karoseria świetnie zabezpieczona przed rdzą. Rzadko w tych autach (nie bytich oczywiście) można ją znaleźć. U mnie brak (auto ma 8 lat). Materiały wykończeniowe sa dobrej jakości jak na tą cene auta. Przestrzeni dla pasażerów jest dość sporo, pod warunkiem, że nie jada nim osoby, które mają 185cm wysokości.

Raczej się tu nic nie psuje. Trzeba uważać na zawieszenie. Trzeba dbać a wtedy większych problemównie ma. Nie ma już tanich w serwisie aut :) Pomimo tego Bravo 1.2 16V należy do takich wlaśnie aut.

Lubia parować szyby. Przednia także. Jest problm z jej osuszaniem. W wersji z klimą (takowy posiadam) jest sposób, bo jak wiadomo powietrze z klimy jest bardzo suche ale pomimo to parująca przednia szyba to denerwujący problem.

Lubi się psuć. Detale ale częste wymiany żaróweczek (np w popielniczce, nad głową czy w bagażniku) potrafia denerwować. Są to detale, które niestety w fiatach lubią się psóć (uwaga jeżeli jesteś pedantem ;))

Fiat Bravo: coupe, coupe cabrio, hatchback, oldtimer

Fiat Bravo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Bravo: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Fiat Bravo: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994