Fiat Bravo opinie, oceny użytkowników, Fiat Bravo spalanie 1.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Bravo

1.4

Åšrednia ocena: 7.30/10

Fiat Bravo spalanie (l/100km)

9.25/10.74
6.95/8.44
8.07/9.64

Oceny FIATA BRAVO

Tom2010-11-15

Dobry i tani samochód do miasta, jak i również dla młodzieży na nauke i praktyke jazdy. Poszaleć nim się nie da, limuzyna to też nie jest. Tanie w jezdzie, szczególnie z instalacją LPG. Natomiast jesli już coś nawali i nie ma się znajomości w warsztatach trzeba liczyć się z kosztami.
Auto typowe do miasta. Biegi zmienia się co chwila, zeby utrzymac większą płynność jazdy. Silnik niestety nie użeka, szczególnie (tak jak w moim przypadku) kiedy do benzyny (1.4) jest podłaczony układ LPG. Po kilkunasty tyś km na benzynie prawie nie idzie jezdździć- silnik się krztusi ...
CiÄ™zkie do oceny ze wzglÄ™du na jakość polskich dróg. Samochód odkÄ…d pamiÄ™tam podskakuje i podskakuje, czasem walnie siÄ™ dyÅ„kÄ… w podsufitke, ale taka to już nasza infrastruktura drogowa... Komfort dla jadÄ…cych z przodu jest dość przyzwoity, natomiast z tyÅ‚u troche gorzej. Brak zagÅ‚Ã...
Jak już napomniałem wcześniej, z przodu podróż jest w miare komfortowa patrząc na przestrzeń. Z tyłu, jeśli jedziemy z dziećmi też brak zastrzeżeń. Natomiast jeśli próbujemy tam upchnąć dwójkę, nie daj Boże, trójkę (sic!) dorosłych, to sprawa wygląda zupełnie inaczej.... Wi...
Samochód ogólnie nie sprawia mega przyjemności z prowadzenia, ale kierowinica leży w rękach twardo i słucha wdzięcznie poleceń. Hamulce auta jednak pozostawiają więcej do życzenia. Szczególnie hamulec ręczny. Mam z nim problemy od samego początku, mimo, że wymieniana linka, musze cią...

waszko z bogdańca2009-09-04

Kocham to auto, jednak z perspektywy czasu wybrał bym większy silnik.
Auto jest sztywne co mi odpowiada, dobijanie na większych nierównościach występuje zwłaszcza z tyłu. Fotele przednie wygodne, dobrze wyprofilowane i miękkie, trochę brakuje regulacji odcinka lędźwiowego, z tyłu trochę twardo i brak podłokietnika. Wyciszenie jest dobre, ale bez rewelacji
Auto prowadzi się dobrze i pewnie, wspomaganie kierownicy ułatwia parkowanie, niestety szerokie słupki z tyłu auta znacznie ograniczają pole widzenia i trzeba wspomagać się lusterkami zewnętrznymi. Układ kierowniczy precyzyjny, dość sporym jego minusem jest duży promień skrętu.

2015-04-13

Dla mnie świetne auto.
Napęd i skrzynię biegów (szóstka) oceniam bardzo wysoko - co nie oznacza, że jest to jakaś wyścigówka, ale jako auto klasy kompakt uważam, że to "górna półka".
Resorowanie i komfort - dla mnie bardzo dobre. Tylne fotele owszem mam ale nie oceniam, bo nigdy na nich nie podróżowałem. Praktycznie tym samochodem jeżdżę sam, bo żona ma swoje auto.
Z przodu miejsca mam wystarczająco, a mam 186 cm wzrostu. Podróżowałem też tym samochodem na "rodzinne" kilkudniowe wyjazdy. Dwie osoby i bagaż zostawiały jeszcze trochę miejsca.
Jeśli chodzi o auta klasy kompakt to prowadzenie jest tak pewne jak w fordzie Focusie - czyli bardzo dobre.Trzyma się pewnie drogi nawet przy prędkości 190 km/h. Hamowanie pewne, wszystkie abeesy i teceesy robią swoje. Parkowanie przodem - no cóż kto umie jeździć nie ma problemów, nawet j...

2011-02-21

bardzo fajny wygląd zewnętrzny a zwłaszcza wewnętrzny. jak dotychczas wszystko działa poprawnie oprócz włączenia radia. Mógłby spalać znacznie mniej. Dla osób ceniących ciekawy wygląd, który lubi się nie nudzić po zajęciu miejsca za kierownicą szczerze polecam.
Bardzo fajnie przyśpiesza. Idzie płynnie. Z biegu 5-6 z niskiej prędkości przyśpiesza ochoczo bez dławienia silnika
Kupiłem z oponami 205/55/R16 - dość głośne. Po wymianie na zimówki 195/55/R16 samochód bardzo cichy. Inny zupełnie komfort. Jazda z 2,3 pasażerami bez problemu. Fotele z przodu i tyłu bardzo wygodne. Resorowanie trochę twarde, ale mi pasuje.
Z przodu wystarczająco miejsca (wzrost 180 cm) z tyłu nie ma problemu dla osoby średniego wzrostu, ale trzeba lekko zmniejszyć ilość miejsca pasażera/kierowcy z przodu. Bagażnik 400l dla mnie jest wystarczający. Bardzo uproszczone składanie tylnych siedzeń.
Parkując przodem wydaje się, że zaparkowaliśmy na wprost, natomiast stoimy po lekkim skosie.

2011-03-07

auto takie jak chciałem,ma swój wyraz ,inny niz np golf-może nie jest tak trwały,ale wynagradza mi to wnętrzem,pierwszy raz od dłuższego czasu ryjek mi się cieszy jadąc autem
silnik troszkę słaby,ale powyżej 3500obr/min ożywa i można jechać,ale wtedy go słychać,skrzynia 6 biegów pracuje super,jedynie droga drążka zmiany biegów mogłaby być krótsza
fiat dał fajne auto co do komfortu,nic złego nie mogę powiedzieć
miejsca dużo,karoseria-super image,materiały ok,ale jednak fiat oszczędził na klasie np skóry,bmw czy mercedes to nie jest i to czuć po paru tysiącach km,szybciej widac slady zużycia np na kierownicy,ale....ze smakiem wykonane
prowadzi się ok,zapewne to "wina" opon,jednak rozmiar 16cali ,205/55 robi swoje,sprężyste zawieszenie-to lubię,hamulce średnie,ale dam do sprawdzenia mechanikowi,miałem parę fiatów i akurat na hamulce nie narzekałem,parkowanie-ciężko wyczuć miejsce z tyłu

Åšrednie oceny FIAT BRAVO

Osoby zainteresowane autem Fiat Bravo braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Fiat Grande Punto.

Fiat Bravo

Fiat Bravo

Fiat Grande Punto

Fiat Grande Punto

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Bravo

użytkownik: waszko z bogdańca

Fiat Bravo SX 1400 SPI 12V 75KM 1996r. hatchback

Kocham to auto, jednak z perspektywy czasu wybrał bym większy silnik.

Silnik jest dość elastyczny, pracuje miękko z charakterystycznym dla tej jednostki pomrukiem. Skrzynia biegów niestety ale nie jest mistrzostwem, haczące biegi I-szy i do tego zgrzytający wsteczny. Po wymianie oleju w skrzyni problemy ustały ale za to zaczyna padać synchronizator II-go biegu. Przyspieszenie tego auta nie jest rewelacyjne, lecz silnik bardzo lubi wkręcanie na obroty, czuje się to zwłaszcza na niskich biegach, a im wyżej tym gorzej.

Widoczność z przodu dobra, widać szeroko i daleko. Widoczność z tyłu średnio przez szerokie słupki. Widoczność w lusterkach bardzo dobra przez zastosowanie luster oddalających.

Ogromna przestrzeń z przodu, regulowana kierownica niestety tylko w jednej płaszczyźnie, przestrzeń z tyłu sporo ale dla wysokich osobników może być za nisko. Wygoda obsługi na dobrym poziomie, łatwy dostęp do najważniejszych instrumentów regulacji. Jakość materiałów, jak na 96r dobre, jak na końcówkę produkcji śrenio słabe. Karoseria, blacha ocynkowana, na autach wyprodukowanych do 98r potrafi łuszczyć się lakier. Oznaka korozji mimo łuszczącego się lakieru jest jedna... pod akumulatorem ;)

Awaryjność... Elektryka to jakieś tam pierdoły za 10zł :). Przednie zawieszenie to porażka 25kkm i do wymiany wahacze i gumy stabilizatora. całe szczęście że jest to niedrogie bo w okolicach 200zł za komplet + robocizna jakaś 100.

Ogrzewanie dobre+ zimą trzeba trochę poczekać zanim zacznie lecieć ciepłe powietrze. Na pewno podgrzewane fotele są na +, klimatyzacji brak, ale jest szyber dach, który jest dobrze skonstruowany i nie ma denerwujących załamań powietrza.

Zabezpieczenie przed wilgocią układu elektrycznego jest dobre. Najczęściej wysiada, przełącznik zespolony bo makaroni nie zaprojektowali przekaźnika do świateł mijania, a poza tym to pierdoły typu przepalające się diody. Co do Elektroniki to nie wiem gdzie ona w tym samochodzie nawet jest :P

Fiat Bravo: coupe, coupe cabrio, hatchback, oldtimer

Fiat Bravo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Bravo: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Fiat Bravo: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994