Fiat Cinquecento opinie, oceny użytkowników, Fiat Cinquecento spalanie 1994r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento

1994r.

Średnia ocena: 6.32/10

Fiat Cinquecento spalanie (l/100km)

6.75/8.12
5.21/6.30
6.11/6.88

Oceny FIATA CINQUECENTO

Dionizy Lewandowski2008-02-11

Skrzynia biegów oryginalna.W silniku wymiana łańcuszka rozrządu po 80000km.Regularnie wymieniam olej,filtry oleju i paliwa.Tarcza sprzęgła i docisk oryginalne.Olej Lotos syntetyk 5/40.Silnik bez zmian-pracuje idealnie.
Sprężyny przednie,teleskopy przednie i tylne oryginalne.Podczas przeglądu rejestracyjnego sprawdzane.Nie dobijają.Często w aucie jeżdżą 3 osoby.Jeżeli chodzi o fotele to po 4 godzinach jazdy drętwieją nogi w górnych partiach.Trzeba robić przerwę.
Jak na tę klasę jest wygodnie we wnętrzu.Na przednich fotelach mam kożuchy więc jest ciepło zimą i nie parzą latem.Karoseria jeszcze nie ma śladów korozji.Nie mam garażu.
Mam ten samochodzik od nowego.Przy układzie kierowniczym nic nie robiłem.To samo z zawieszeniem.W przednich hamulcach kilka razy wymiana klocków i po 100000km wymieniłem tłoczki.Tylne hamulce jeszcze oryginalne.I jeszcze po 80000 wymiana tarcz hamulcowych przednich.

Remi2008-02-11

Ogólnie autko sprawuje się dosyć dobrze.Polecam je każdemu kto chce tanim samochodzikiem pojeździć po mieście gdyż jest to pojazd nadający się do jazdy miejskiej.Jego awaryjność nie jest az tak duża a naprawy zdecydowanie niskie.
Silnik bardzo często szwankuję a do tego jest dosyć głośny.Skrzynia biegów nie jest zbyt dobra prawidłowo nie wskakuje 1 i 3 bieg ale to standard przy tych autkach.Jeżeli chodzi o przyśpieszenie nie jest najgorzej.Przy pretkości 60 km/h spokojnie można jechać na 3 biegu.
Samochód z obciążeniem lepiej trzyma się drogi.Fotele przednie sa dosyć wygodne natomiast tył jest nieco ciasny.Wyciszenie wnętrza jest bardzo małe.
Z przodu jest dosyć dobra przestrzeń natomiast tył autka jest zbyt ciasny a bagażnik zbyt malutki.Przełączniki umieszcone są prawidłowo łatwo do nich dosiegnąć a zegary są dobrze widoczne.Karoseria jest bardzo słabiutka często pojawia się korozia szczególnie na tylnych błotnikach.
Autko prowadzi sie nawet dosyć dobrze jednak na zakretach jest bardzo wywrotny.Układ hamulcowy nie jest zbyt wytrzymały bardzo często pada hamulec ręczny.Dosyć dobrze trzyma się nawierzchni.

2009-07-10

Ad.1 32KM :D, ktotko, troche lepiej niz w maluchu. Ad.2 4 biegi, jak w maluchu Ad.3 Spoko bo mali pali, ale 32KM Ad.4 28s, jak pocisk Ad.5 wyprzedzanie to czysta przyjemnosc, ciagnaca sie w nieskonczonisc Ad.6 jak w ad.5
Ad.1 Ujdzie, w miare przyzwoicie na te mase pojazdu Ad.2 Chmmmmm... gorzej niz pusty Ad.3 Przy gwaltownym manewrze, mozna przesiasc sie na miejsce pasazera (dobrze miec z tego powodu zapiete pasy Ad.4 malo miejsca na nogi Ad.5 No koment, rowerem da sie dynamiczniej Ad.6 To nie Mercedes s klasa
Ad.1 O dziwo sporo Ad.2 Ciasno Ad.3 Całkiem znosnie Ad.4 Prawie brak Ad.5 Rasowy plastik Ad.6 Bagaznik robie sie nawet spory Ad.7 Jak na polski wyrob doskonala
Ad.1 Na zakretach niefajnie sie przechyla, ale nie na tyle zeby go nie kontrolowac. Ad.2 bez wspomagania daje rade i nawet precyzyjnie. Ad.3 Lekki wiec staje w miejscu. Ad.4 Maly wiec zmiesci sie wszedzie.

2008-08-16

Ten silnik nadaje sie do zamontowania do taczki, zby cement na budowie latwiej wozic, ale jego plusem jest to ze malo pali max 5l w miescie.
Ech, to poprostu inna wersja malucha, troche wieksza i bardzieje komfortowa.
Ogolnie fajnie sie prowadzi, jedynie dramat podczas gwaltowych, ostrych skretow (typu nagle ominiecie przeszkody) i na krutrzych ciasnych lukach boda sie przechyla ze sprawia wrazenie jakby zaraz mial sie przewrucic. Pasazer potrafi na kolana kierowcy ze swojego fotela przeskoczyc.

pawel2008-04-18

ponad rok mnie nie zawiudl moglo by byc mniejsze spalanie:)robilem co 2 tygodnie trase ok 300km zero awari oraz codziennie do pracy 10km zero awari.maly komfort po naszych dziurawych drogach (miastowroclaw)zawieszenie dosyc sztywno reaguje na dziury(slabo)na trasie moze byc :)zrywne autko na miasto ...

Średnie oceny FIAT CINQUECENTO

4.6/10
3.4/10
3.8/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Cinquecento brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Seicento (600).

Fiat Cinquecento

Fiat Cinquecento

Fiat Seicento (600)

Fiat Seicento (600)

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Cinquecento

użytkownik: Dionizy Lewandowski

Fiat Cinquecento 900 0KM 1994r. brak danych

Samochód ten jest nietypowy.Powódź w 1997r zalała go kompletnie.Trzy dni stał całkowicie pod wodą.Kiedy woda opadła przez miesiąc rozbierałem go na części,wymyłem z błota i poskładałem na nowo.Nie miałem autocasco.Mieszkałem wtedy w Raciborzu.Nikt nie wierzył,że to auto będzie jeszcze jeździło.

Na lusterka boczne nakleiłem reduktory martwego pola i jest poprawa widoczności.

Bardzo źle się jeździ w upalne dni.Trzeba szeroko otwierać okna.Zimą ogrzewanie działa świetnie.Nic nie wymieniano.

Fiat Cinquecento: cabrio, coupe, hatchback, inne, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Fiat Cinquecento: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Cinquecento: 0.7, 0.9, 1.1, 1.2, 1.9

Fiat Cinquecento: 2007, 2001, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1985