Fiat Cinquecento opinie, oceny użytkowników, Fiat Cinquecento spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento

Średnia ocena: 6.58/10

Fiat Cinquecento spalanie (l/100km)

6.77/7.73
5.21/6.10
6.03/6.89

Oceny FIATA CINQUECENTO

2010-02-17

Jeśli nie musiałbym zmieniać na większy, to pozostałbym przy Ciapku całym sercem.
Ośmio-zaworowa jednostka nie sprawia większych problemów - newralgiczna jest jedynie uszczelka pod głowicą - lubi przeciekać. Silniczek żwawo wchodzi na obroty, a nie katowany odwzajemnia się małym spalaniem. Długożywotny motor niekolizyjny!
Małe i twarde. Dla 4 osób jazda miejska nie stanowi większego kłopotu (jedynie mała ilość miejsca na nogi pasażerów). W pięć osób dłuższa trasa to katorga. Fotele przednie dobre, o niebo lepsze niż w słabszych wersjach. Wyciszenie, no cóż...
Bagażnik mikro, lecz po złożeniu kanapy - mała ciężarówka (czego się nim nie wiozło: pralka, szafki kuchenne, zmywarka...). Niemal wszystko pod ręką, sporo półek. Jakość materiałów - twardy plastik podatny na zarysowania i dość delikatny (półki w drzwiach pękały przy śrubach)...
Problem główny to tylne bębny - trzeba o nie dbać i często doglądać; lubi się zapiekać ręczny.

Dionizy Lewandowski2008-02-11

Samochód ten jest nietypowy.Powódź w 1997r zalała go kompletnie.Trzy dni stał całkowicie pod wodą.Kiedy woda opadła przez miesiąc rozbierałem go na części,wymyłem z błota i poskładałem na nowo.Nie miałem autocasco.Mieszkałem wtedy w Raciborzu.Nikt nie wierzył,że to auto będzie j...
Skrzynia biegów oryginalna.W silniku wymiana łańcuszka rozrządu po 80000km.Regularnie wymieniam olej,filtry oleju i paliwa.Tarcza sprzęgła i docisk oryginalne.Olej Lotos syntetyk 5/40.Silnik bez zmian-pracuje idealnie.
Sprężyny przednie,teleskopy przednie i tylne oryginalne.Podczas przeglądu rejestracyjnego sprawdzane.Nie dobijają.Często w aucie jeżdżą 3 osoby.Jeżeli chodzi o fotele to po 4 godzinach jazdy drętwieją nogi w górnych partiach.Trzeba robić przerwę.
Jak na tę klasę jest wygodnie we wnętrzu.Na przednich fotelach mam kożuchy więc jest ciepło zimą i nie parzą latem.Karoseria jeszcze nie ma śladów korozji.Nie mam garażu.
Mam ten samochodzik od nowego.Przy układzie kierowniczym nic nie robiłem.To samo z zawieszeniem.W przednich hamulcach kilka razy wymiana klocków i po 100000km wymieniłem tłoczki.Tylne hamulce jeszcze oryginalne.I jeszcze po 80000 wymiana tarcz hamulcowych przednich.

Remi2008-02-11

Ogólnie autko sprawuje się dosyć dobrze.Polecam je każdemu kto chce tanim samochodzikiem pojeździć po mieście gdyż jest to pojazd nadający się do jazdy miejskiej.Jego awaryjność nie jest az tak duża a naprawy zdecydowanie niskie.
Silnik bardzo często szwankuję a do tego jest dosyć głośny.Skrzynia biegów nie jest zbyt dobra prawidłowo nie wskakuje 1 i 3 bieg ale to standard przy tych autkach.Jeżeli chodzi o przyśpieszenie nie jest najgorzej.Przy pretkości 60 km/h spokojnie można jechać na 3 biegu.
Samochód z obciążeniem lepiej trzyma się drogi.Fotele przednie sa dosyć wygodne natomiast tył jest nieco ciasny.Wyciszenie wnętrza jest bardzo małe.
Z przodu jest dosyć dobra przestrzeń natomiast tył autka jest zbyt ciasny a bagażnik zbyt malutki.Przełączniki umieszcone są prawidłowo łatwo do nich dosiegnąć a zegary są dobrze widoczne.Karoseria jest bardzo słabiutka często pojawia się korozia szczególnie na tylnych błotnikach.
Autko prowadzi sie nawet dosyć dobrze jednak na zakretach jest bardzo wywrotny.Układ hamulcowy nie jest zbyt wytrzymały bardzo często pada hamulec ręczny.Dosyć dobrze trzyma się nawierzchni.

2010-02-26

Tani niskobudżetowy samochodzik.raczej do miasta i na niewielkie trasy. Mało pewny w prowadzeniu i słabe bezpieczeństwo w przypadku wypadku.
Autko miejskie, tam silniczek bardzo żwawy i wystarczający. Skrzynia bardzo zgrzyta na 3, 4 biegu i wstecznym. podobno to norma w tych autach(kwestia wyczucia biegu i unikniemy tego zjawiska). PRzyspieszenie akceptowane z 0-100 ale w wyższych prędkościach dramat. Silnik bezawaryjny, lubi wyciek...
Resorowanie słabe na niedoskonałościach dróg. Fotele słabo trzymające z boku,nie za miękkie nie za twarde, do zniesienia. Kanapa podobnie, brak zagłówków. Wyciszenie raczej słabe.Ale porozmawiać w aucie można bez krzyku.
Przestrzeń z przodu jak na tak małe autko ok dla (172cm). Z tyłu bardzo ciasno ale do przeżycia. Bagażnik mini ,ale zakupy pomieścimy. Aranżacja to składana w całości kanapa. Plastiki (mało i twarde), dużo blachy, zimą chłodno w aucie nie ogrzewanym. Trochę rdzy w nadwoziu. Podłoga r...
Małe kółka i proste zawieszenie powodują mocne przechyły na zakrętach i słabe tłumienie nierówności. Brak wspomagania ale bez problemu kręcimy kółkiem.

2009-07-11

Idealne autko dla młodego kierowcy do stawiania perwszych kroków. Uczące wiele i dające pokory.
Dynamika nie powala na nogi ale jest to przecież autko miejskie. Mimo to można nim udać się w dłuższe trasy. Ja moim jeżdżę co tydzieć w trasę ok 300km i nie mam problemów. Troszkę brakuje mocy przy wyprzedzaniu.
Fotele przednie trzymają słabo na boki. Jazde w pięć osób nie należy do przyjemnych ale da się przejechać jakiś odcinek. Przy pełym załadunku brakuje mocy. Zawieszenie tanie w wymianie.
Nadwozie ocynkowane i sporadycznie rdzewieje. A rdzewieje najczęściej w wynmiku zaniedbań właściciela. Bagażnik jak na tak małe auto wystarczający Przestrzeń z przodu bardzo dobra po cofnięciu fotela wejdzie nawet chłop ponad 120km i wysokości ponad 200cm i ma jeszcze miejsce na głowę....
Auto nie posiada wspomagania ale przy tej wadze nie jest to zbyt dokuczliwe. Dzięki swoim gabarytom jest bardzo łatwe w parkowaniu. Za tą cene nie możemy spodziewać się cudów w prowadzenie ale tragedii nie ma.

Średnie oceny FIAT CINQUECENTO

4.4/10
4.7/10
4.6/10
4.3/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Cinquecento brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Seicento (600).

Fiat Cinquecento

Fiat Cinquecento

Fiat Seicento (600)

Fiat Seicento (600)

Fiat Cinquecento: cabrio, coupe, hatchback, inne, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Fiat Cinquecento: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Cinquecento: 0.7, 0.9, 1.1, 1.2, 1.9

Fiat Cinquecento: 2007, 2001, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1985