Fiat Doblo opinie, oceny użytkowników, Fiat Doblo spalanie 1.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Doblo

1.9

Średnia ocena: 6.94/10

Fiat Doblo spalanie (l/100km)

Oceny FIATA DOBLO

2014-12-28

Posiadam go 5 lat i nigdy tak długo jednego auta nie miałem a miałem ich 36 szt.i nie planuję sprzedaży ,to świadczy o jego funkcjonalności. usterki oczywiście są irytujące i były(sprzęgło,rozrząd,hamulce,łozyska,rozrusznik,wtryskiwacze,szyba czołowa 3szt.iinne pierdołki)ale przeb...
Silnik 1,9 JTD to coś niesamowitego-rewelacja,wystarczy porównać w ilu modelach Fiata go montowali i jak długo.W moim przypadku to 10-ty fiat ale pierwszy który NIE bierze oleju!!
Jazda staje się całkiem komfortowa po obciążeniu ok.200 kg,ale nie zawsze pasuje wozić balast więc ja po kolejnej zmianie opon zamontowałem opony o wysokim profilu 175/80/14 i wyraznie odczułem lepszy komfort
Swoboda ruchu w tym aucie jest OGROMNA !!
Świetnie się prowadzi,nie jest to limuzyna ale jest OK,tylne zawieszenie to dwa resory (niezniszczalne),w końcu Doblo to połączenie osobówki z dostawczakiem

2009-07-12

jak na tą klasę auta to na 8/9 największa zaleta to silnik JTD naprawdę mocny/niezawodny i bagażnik
silnik JTD jest elastyczny na każdym biegu przyspieszenia naprawdę dobre -trzeba wybrać tylko z odpowiednią mocą od 100 km pojedzie do 190 km/h
Fotele przednie za krótkie, na długich trasach trochę męczące, ale to jest auto towarowe a nie limuzyna więc to tak musi być
Przełączniki, regulacja nawiewu, skrzynia biegów w zasięgu kierowcy. Nie ma potrzeby się specjalnie nachylać, przekręcać. Bagażnik poprostu wielki,duża ładowność, składane tylne siedzenia. Dobre auto rodzinne jeśli ktoś nie zwraca zbyt dużej uwagi na wygląd.

2011-02-15

ZALETY auto pojemne,wygodne WADY wad jest wiele nie będę wymieniał ponieważ zabrakło by czasu POSUMOWANIE szczerze nie polecam doblo z dieslem wolnossącym
lekki problem z wodzikami skrzyni biegów po dłuższym użytkowaniu podczas jazdy lekko rusza się dźwignia zmiany biegów najczęściej na czwartym biegu
najczęściej rdza występuje na tylnych drzwiach dzielonych
największym problemem jest poranny rozruch poza tym auto ok

2008-04-10

Trasa 4i5 bieg super
Bardzo duże wnętrze,zawieszenie nie najlepsz poruwnując do osobowego ale jeśli trzeba coś wozic bd ładownośc 600kg i z obciążeniem jedzie śię super nic nie dobija.
Szyba przednia bardzo czuła na kamienie,pułka nad kierownicą i pasarzerem super sprawa . Samochód ma bardzo fajnie rzwiązane siedzenia tylne są wyżej jak przednie tak że osoba z tyłu widzi lepiej jak kierowca.Chciałem kupic honde cv ale po pokazaniu mi tylnych siedzeń dałem sobie spokój...
Hamulce bd tylko na mokrej nawierzchni trzeba uważac,blokuje koła, brak ABS.

2011-02-08

Auto dobrze przyspiesza, silnik bardzo elastyczny co ułatwia jazdę, czasem trochę niewygodnie wrzuca się biegi
Bardzo wygodny z przodu jak i z tyłu, na pusto jak i z ładunkiem jeździ się bardzo dobrze, ale bardzo słabe wyciszenie.
Według mnie dzięki dużej widoczności, sprawności układu kierowniczego i napędowego, bardzo przyjemnie się jeździ i parkuje

Średnie oceny FIAT DOBLO

Osoby zainteresowane autem Fiat Doblo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Citroen Berlingo.

Fiat Doblo

Fiat Doblo

Citroen Berlingo

Citroen Berlingo

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Doblo

Fiat Doblo panorama 1900 JTD 100KM 2003r. kombi

auto prowadzi i trzyma się nawierzchni dobrze nawet po załadunku - sztywne zawieszenie(pióro z tyłu). Po załadunku ok 100-150 kg do bagażnika Fiacik robi miększy przez co na naszych dziurawych drogach jedzie się przyjemniej. Lusterka duże - widać sporo ale jest martwe pole, trzeba się rozglądać jak w każdym aucie

koszt części na przyzwoitym poziomie (byle nie kupować najtańszych -duża oszczędność= krótka trwałość) niektóre części opłaca siękupić w ASO -poprostu trzeba sprawdzać ceny

nawiew jest dość silny - lecz zimą w aucie jest tylko ciepło-tylko 5 latem łatwo się wietrzy- duże szyby, uchylne tylne boczne szyby-8

Fiat Doblo: bus, kombi, mini-van, van

Fiat Doblo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Doblo: 1.2, 1.3, 1.4, 1.8, 1.9

Fiat Doblo: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001