Fiat Ducato opinie, oceny użytkowników, Fiat Ducato spalanie 2.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Ducato

2.8

Średnia ocena: 7.22/10

Fiat Ducato spalanie (l/100km)

Oceny FIATA DUCATO

2011-01-18

Bardzo udany samochód jako polączenie osobówki z ciężarowy. Fakt posiadania dodatkowego bagażnika dachowego( przewóz dlugich elementów np.rury 5metrów) rekompensuje posiadanie 6 miejsc
Jeśli chodzi o możliwość przyszpieszania to rewelacja. Moja opinia dotyczy wersji osobowej( bo taką posiadam) przyspiesza jak osobowe i trzeba szybko zmieniać biegi bo jeśli idzie o skrzynię to mimo wszystko to jest bus.
Model w wersji Panorama posiada kompletną tapicerkę na bokach i suficie i dlatego jest cichsza od blaszaka. Drugi i trzeci rząd foteli to pojedyńcze siedziska z oddzielną regulacją oparcia i podlokietnikami - pelen komfort
Auto bardzo obszerne i wysokie. Od drugiego rzędu osoby o wzrości 190 cm mogą sobie spokojnie stanąć. Bagażnik jak to w busie. Możliwość sztywnej, szczelnej zabudowy (taką posiadam do 6 miejsc)dodatkowo zwiększa funkcjonalność Panoramy.
Dość precyzyjny uklad kierowniczy i lekko pracyjący, ze skrętem nie ma problemu jest bardzo manewrowy( mam średnią wersję dlugości). Co do parkowania Panorama jest wersją przeszkloną a dodatkowo ja zamontowalem kamere cofania i jest super.

Ogólnie oceniam auto jako bardzo dobre do pracy, osobiście zrobiłem nim 200 tyś km w dwa lata i naprawde nie mogę narzekać dodam jeszcze, że prawie non stop z dużą przyczepa transportowa.
Silnik jak na pojazd dostawczy o tej masie to po prostu RAKIETA.
Wyciszenie w stosunku do innych pojazdów dostawczych z tego roku mimo wszystko bdb.
Mimo upływu & lat żadnych oznak korozji, mało miejsca z przodu dla pasażerów ale jako kierowca nie narzekam
Zdecydowny brak ABS, w tym roczniku juz powinien być :-( Hamulce bardzo dobre ale na pusto przy ślizgiej powierzchnii wpada w poślizgi.

Artur lub Roman2008-05-13

Auto oceniam na naprawdę bardzo dobre i polecam je każdemu kto przymierza się do kupna tego samochodu.
Co do przyspieszenia nie można za dużo powiedzieć ponieważ nie możemy zapominać, że to jest bus. Ale ma duży mocny silnik więc można powiedzieć, że przy wyprzedzaniu z pełnym załadunkiem nie mamy żadnego problemu i auto zbiera sie bardzo dobrze.
Jak już wspomniałem jest to bus więc siedzeń z tyłu raczej mieć nie będziemy. Co do wyciszenia to jest przeciętnie. Nie możemy zapomnieć o tym, że to auto stworzone jest do pracy a nie do podróżowania.
W Ducato niestety słaby jest skręt i to jest jedyny minus w układzie jezdnym.

2009-07-12

pryspiesza owszem bo ma 128 km ale psujące się synhronizatory -zgrzytające biegi,silnik wolno schodzi z obrotów .
komfort mozliwy ,tylko wkóżające hałasy dochodzące z paki trzaskające tylne drzwi.
-------------------------------------------------------------
to moje drugie ducato i OSTATNIE tandeta zgnilizna i niedoruba.nawet teraz stoi zepsuty- niemam słów. sprzedaje i szukam sprintera miałem 3 szt. i niebyło takich jaj. zdradziłem gwiazde i dostałem kare. a was przed tym przestrzegam zadnych fiatów.

dariusz2009-10-30

co do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń , przejechałem 280 000 km i nie miałem żadnej awarii . raz była dokonana naprawa skrzyni biegów ale nie był to duży problem ponieważ części do fiata są naprawdę tanie a awaria nastąpiła z przeciążenia od ciągnięcia dużej przyczepy
kabina jest zdecydowanie przy-ciasnawa . auto dobrze trzyma się drogi , w kabinie jest cicho

Średnie oceny FIAT DUCATO

3.0/10
3.6/10
5.1/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Ducato brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Transit.

Fiat Ducato

Fiat Ducato

Ford Transit

Ford Transit

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Ducato

Fiat Ducato Panorama 2800 idtd 122KM 2000r. bus

Z widocznością do tylu ze względu na pelne przeszklenie jest dużo lepiej. Ja zamontowalem jeszcze kamerę cofania i dziecko teraz może cofać.

Każdy z rzędów foteli posiada wlasne ogrzewanie i do tego jeszcze WEBASTO

Z ukladami elektrycznymi - bez awaryjne. Elektronika - czasami glupieje central zamek

Fiat Ducato: bus, hatchback, inne, kombi, van

Fiat Ducato: olej napędowy, turbo diesel

Fiat Ducato: 1.3, 1.9, 2.0, 2.1, 2.3, 2.5, 2.8, 3.0

Fiat Ducato: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2004, 2002, 2001, 2000, 1999, 1997, 1996, 1995, 1992