Fiat Idea opinie, oceny użytkowników, Fiat Idea spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Idea

8.27/10

Fiat Idea spalanie (l/100km)

miasto 7.17/-.-- 5.80
trasa 5.93/-.-- 4.20
cykl mieszany 6.33/-.-- 5.18

Idea

OCENY FIATA IDEA

Bardzo fajne auto, jedyna wada moim zdaniem to częste wizyty u mechanika z drobnymi sprawami. Cena zakupu auta wynagrodziła jednak wszelkie niedogodności.
Silnik - wszystkim Volkswagenom życzę podobnego sukcesu. 335.000 i bez najmniejszej usterki, jedynie wymieniony EGR, ale to problem wszystkich aut.
Mógłby być lepiej wyciszony przy tak dużym silniku.
Lakier mojego 13-latka łuszczy się nieco koło progów, rdza - tylko taka niewielka powierzchowna mgiełka, ale to się pojawiło 4 lata temu i się nie pogłębia. Super blacha, ocynkowana, nie do zdarcia.
Prowadzenie i parkowanie rewelka. Niemal wszędzie się zmieści, duża wygoda jazdy a jednocześnie parkowania to się chyba rzadko zdarza. Hamulce przednie - ciężko znaleźć takie tarcze w zamiennikach, które wytrzymają więcej niż 60 tys. po mieście. Poza tym bez zarzutu. Pytałem też n...

Najpraktyczniejszy samochód, jaki miałem (było ich kilkanaście). Jestem wysoki (200 cm wzrostu), syn jest trochę wyższy, żona i córka też wysokie - wielkość samochodu (i bagażnika) nie była problemem, żeby wyjechać na 2 - tygodniowy, 4 - osobowy urlop. Spalanie przy normalnej jeździe...
Silnik 1,3 multijet zdobył tytuł "silnik roku" (nie BMW, Mercedes czy Volkswagen tylko właśnie Fiat)- to bardzo dobry silniczek.
Najpraktyczniejszy samochód, jaki miałem
Wspomaganie kierownicy CITY jest super

Ogolnie wszystko ok ciekawy samochod wygodny cichy wart tych pieniedzy, wygodnie sie podruzuje, duza kubatura. Rozdraznil mnie fakt uszodzonej nawierzchni farby przez nieodpowiednia gume. wszyscy urzytkownicy tego rocznika powinni przyjrzec sie przedniej bocznej krawedzi drzwi. Oby wszystkie awarie ...
To nie jest samochod z silnikiem sportowym wiec nie ma sie co czepiac do przyspieszenia. Sa dostepne dla osob z zacieciem sportowym mocniejsze silniki.
Wyciszenie na wysokim poziomie. Pelna wygoda dla pasazerow
Jesli chodzi o aranzacje to nic praktycznie ni mozna zmienic to co sie ma i koniec. Wszystkie bajerki trzeba zamawiac od razu przy kupnie
Trzeba wyczuc ten samochod przy parkowaniu. Jazda tym samochodem to odpoczynek ( dotyczy rowniez kierowcy).

fajne autko nawet nie myślałem,że będę takim jeżdził :)))
silnik 1.9 260Nm 101KM znany włoski silnik trwały , w tym modelu ze spręzarką bez zmiennej geometrii ( IHI) ale moment obrotowy pozwala na bezstresowe wyprzedzanie a 101KM w aucie ważącym 1150kg wystarczy .
tylne fotele nie są wygodne , przednie w tej wersji z reg lędzwiową i podłokietnikami są wystarczająco wygodne
bagażnik mały ale kanapa przesuwana i składana asymetrycznie pozwala na aranżację wnętrza w/g potrzeb

Nie mam zastrzeżeń.
Turbo daje przyjemny power - rozpędza się bardzo ładnie
Jest trochę hałasu, ale tylko przy wiekszych prędkościach. Jak na diesla, to nie ma co narzekać.

1 2 3 z 3

ŚREDNIE OCENY FIAT IDEA

7.1/10
7.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Idea brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Meriva.

Fiat

Idea

Opel

Meriva

Fiat Idea: mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Idea: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Fiat Idea: 1.3, 1.4, 1.9

Fiat Idea: 2007, 2006, 2005, 2004