Fiat Idea opinie, oceny użytkowników, Fiat Idea spalanie mini-van (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Idea

mini-van

Średnia ocena: 8.40/10

Fiat Idea spalanie (l/100km)

Oceny FIATA IDEA

WS2017-02-01

Bardzo fajne auto, jedyna wada moim zdaniem to częste wizyty u mechanika z drobnymi sprawami. Cena zakupu auta wynagrodziła jednak wszelkie niedogodności.
Silnik - wszystkim Volkswagenom życzę podobnego sukcesu. 335.000 i bez najmniejszej usterki, jedynie wymieniony EGR, ale to problem wszystkich aut.
Mógłby być lepiej wyciszony przy tak dużym silniku.
Lakier mojego 13-latka łuszczy się nieco koło progów, rdza - tylko taka niewielka powierzchowna mgiełka, ale to się pojawiło 4 lata temu i się nie pogłębia. Super blacha, ocynkowana, nie do zdarcia.

Robert2011-10-27

Najpraktyczniejszy samochód, jaki miałem (było ich kilkanaście). Jestem wysoki (200 cm wzrostu), syn jest trochę wyższy, żona i córka też wysokie - wielkość samochodu (i bagażnika) nie była problemem, żeby wyjechać na 2 - tygodniowy, 4 - osobowy urlop. Spalanie przy normalnej jeździe...
Silnik 1,3 multijet zdobył tytuł "silnik roku" (nie BMW, Mercedes czy Volkswagen tylko właśnie Fiat)- to bardzo dobry silniczek.
Najpraktyczniejszy samochód, jaki miałem
Wspomaganie kierownicy CITY jest super

ARTUR2010-07-15

fajne autko nawet nie myślałem,że będę takim jeżdził :)))
silnik 1.9 260Nm 101KM znany włoski silnik trwały , w tym modelu ze spręzarką bez zmiennej geometrii ( IHI) ale moment obrotowy pozwala na bezstresowe wyprzedzanie a 101KM w aucie ważącym 1150kg wystarczy .
tylne fotele nie są wygodne , przednie w tej wersji z reg lędzwiową i podłokietnikami są wystarczająco wygodne
bagażnik mały ale kanapa przesuwana i składana asymetrycznie pozwala na aranżację wnętrza w/g potrzeb

Jacek2010-02-18

Nie mam zastrzeżeń.
Turbo daje przyjemny power - rozpędza się bardzo ładnie
Jest trochę hałasu, ale tylko przy wiekszych prędkościach. Jak na diesla, to nie ma co narzekać.

2011-02-15

Średnie oceny FIAT IDEA

Osoby zainteresowane autem Fiat Idea brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Sonata.

Fiat Idea

Fiat Idea

Hyundai Sonata

Hyundai Sonata

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Idea

użytkownik: WS

Fiat Idea 1900 1.9 JTD 101KM 2004r. mini-van

Jedyna mała wada to nieco małe lusterka wsteczne. Wynagradza to lusterko wsteczne wewnętrzne. W widoczności na boki ograniczają słupki szyby przedniej. Na przejściach dla pieszych trzeba bardzo uważać, wychylić sie nieco do przodu. Ale można się przyzwyczaić.

Mógłby być lepiej wyciszony przy tak dużym silniku.

Prowadzenie i parkowanie rewelka. Niemal wszędzie się zmieści, duża wygoda jazdy a jednocześnie parkowania to się chyba rzadko zdarza. Hamulce przednie - ciężko znaleźć takie tarcze w zamiennikach, które wytrzymają więcej niż 60 tys. po mieście. Poza tym bez zarzutu. Pytałem też na fb, opinie podobne: https://www.facebook.com/groups/163410984151480/

Pierwsze awarie pojawiły się po 210.000 tys km. Żadne wymienione części nie psuły się ponownie. Podaję tylko droższe naprawy, jest też sporo drobniejszych, ale łatwo usuwalnych przez mechanika albo nawet samemu. Kupiłem auto bezpośrednio od Niemca, sam przejechałem nim 150 tys km w Polsce.

Super nawiew na przednią szybę. Zimą zero skrobania od wewnątrz, nigdy nie używałem też żadnej szmaty do wycierania pary. Zostawiam zawsze woreczek z silikonem pod szybą i jak troszeczkę zaparuje zaraz po wsiadaniu, szybko dmuchawa to zlikwiduje.

Może to szokować, ale poza poluzowaniem kostki od airbaga nie miałem żadnych problemów. Problem mogą stanowić tylko parciejące uszczelki od tylnych świateł, ale można je ponoć czymś konserwować. Poza tm ty problem chyba wszystkich aut z tym stażem, co moje. Rok temu przy wjeździe w ogromną kałużę przedostała mi się woda do jednego klosza tylnego, powodując zwarcie. Naprawa w ASO - 50zł.

Fiat Idea: mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Idea: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Fiat Idea: 1.3, 1.4, 1.9

Fiat Idea: 2007, 2006, 2005, 2004