Fiat Marea opinie, oceny użytkowników, Fiat Marea spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Marea

1998r.

Åšrednia ocena: 8.05/10

Fiat Marea spalanie (l/100km)

9.61/11.14
7.52/8.51
8.42/9.64

Oceny FIATA MAREA

2008-02-21

Auto do codziennej jazdy, są tacy co na nie narzekają, i są tacy co je lubią, ja ani na niego nie narzekam ani jakoś przesadnie go nie chwale, póki co samochód wystarcza moim potrzeba i spełnia moje oczekiwania. Dla mnie samochód jest do jazdy nie do przesadnego dbania i czyszczenia go 4 r...
Co tu duzo mówić turbo diesel:), w srodku lepiej wytłumiony od np fiata bravo 1.4 benzyna. No i ten świst spężarki:) póki co zrobiłem tym autem 20 tys od września nie moge nic złego na silnik powiedzieć poza tym ze wtryski mam do regulacji bo nie równo pracuje jak sie zagrzeje na wolnych...
co do wyciszenie jesli chodzi o silnik to pisałem wczesniej, przy prędkosciach 140\\\\\\\\160 już trzeba radio głosniej podkrecać bo świst powietrza zaczyna denerwowac. komfort jazdy jak na auto tej klasy całkiem zadawalajacy, ni za twardy ni za miekki lecz wsam raz:) na tylnych fotelach nie ...
przestrzeÅ„ z przodu- voyager to to nie jest:), ergonomia caÅ‚kiem dobrze, nie trzeba niczego szukac wszystko pod rekÄ…, jakość wykoÅ„czenia- moim zdaniem tragiczne plastiki, pozatym auto zrobione raczej na ciepÅ‚e klimaty bo przy -10 st C wszystkie plastiki zaczynajÄ… skrzypieć, mozliwoÅ›c aranÅ...
Za bardzo czuc drgania na kole kierownicy przy pokonywaniu nierówności, natomiast wspomaganie działa moim zdaniem super miałem okazje jedzić chrayslerem voagerem (1997) oplem vectrą (1998)fiatem bravo, w żadnym z powyzszych nie działało tak jak w tym, byc może kwestia zadbania o ten układ...

2010-02-19

Silnik zwinny, mocny i elastyczny, są problemy z odpalaniem na benzynie ale mogą to być rozjechane mapy wtrysków. Poza tym wszystko OK, należy zwrócić uwagę na zużycie oleju. Haczy oczywiście wsteczny.
Nie jeżdżone nigdy z kompletem ze względu na obecność 2 fotelików na tylnym siedzeniu, generalnie resorowanie dobre, komfort jazdy po 10 godzinach zadowalający, nie czułem zmęczenia.
Auto pewnie trzyma się drogi, hamulce mogłyby być lepsze, działa ABS ale czasami bardziej przeszkadza niż pomaga, pojawiają się błędy ABS (przyczyna ?)

2010-07-15

Silnik w porządku, trochę duża "turbo dziura". Mógł by mieć lepsze przyśpieszenie. Start fatalny.
Bardzo wygodny ale jest tak miękki, że trzeba uważać, raz już miska była spawana.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu też nikt nie narzeka, podłokietnik z tyłu i z przodu. Plastik dobrej jakości, u mnie nic nie trzeszczy.
Do spokojnej jazdy wystarczy, wygodnie i komfortowo.

2008-05-24

Solidny silnik i skrzynia biegów. Oprócz wymiany płynów nie było żadnych problemów. Przyspieszenie dla wybrednych może pozostawiać wiele do życzenia
Przy dużej liczbie pasażerów (max. 5) robi się ciasno i niewygodnie. Ogólnie wporządku.
Bez żadnych problemów. Bezawaryjny w tym elemencie

Arek2008-02-11

gdyby nie zawias i wyciszenie...
11 do setki po 10 latach jazdy.
brak wyciszenia zawieszenia. silnik bardziej cichy jak mondeo kombi 1.6 16v

Åšrednie oceny FIAT MAREA

4.7/10
4.6/10
4.4/10
4.0/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Marea braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Jaguar XJ.

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Marea

Fiat Marea Weekend 1600 1,6 103KM 1998r. kombi

Auto niezłe ale ma swoje wady, psują się drobnostki, które w sumie nieźle potrafią wkurzać, auto wymaga poświęcenia mu uwagi ale za to odwdzięcza się przyjemną wg mnie jazdą, blacha jest odporna na korozję (zobaczymy po zimie) i nawet ładnie się prezentuje. Ceny na rynku niewygórowane więc można coś znaleźć dobrego. Wady - fatalne klamki, trzeba uważać, żeby ich nie wyrwać - tylna klapa - otwieranie - szwankuje elektryka/elektronika - np. tylna wycieraczka nie pracuje równomiernie Zalety - komfortowe - pojemne, zwłaszcza w wersji kombi, - ładna sylwetka - dobrze się prowadzi - mocny i elastyczny silnik

Seryjne lusterka do tego modelu są za małe ale idzie się przyzwyczaić, przednie słupki strasznie ograniczają widoczność. Do tyłu widoczność również niezbyt - szerokie słupki tylne.

Przełączniki wg mnie na właściwych miejscach, przestrzeni wystarczjąco z przodu i z tyłu chyba też. Deska rozdzielcza mogłaby być z lepszej jakości materiału (szorstki i podatny na zadrapania), psujące się przełączniki el. szyb, przepalona żarówka świateł pozycyjnych. Bagażnik daje radę (zabraliśmy się z żoną i 2 dzieci na 2 tygodnie na Hel więc w porządku).

Koszty niektórych części powalają - termostat to koszt np. prawie 230 zł po zniżkach, nie wymieniałem jeszcze zawieszenia, tylna klapa to porażka, ciężko dostać mechanizm i to naprawić, nie działa spryskiwacz przedniej szyby.

Mam wersję z klimatronikiem więc jest dobrze, mogłoby być cieplej na tylnych siedzeniach (ogrzewanie przez tunel środkowy słabe) i pewnie jest tam zimno. Trzeba zwracać uwagę na nagrzewnicę i połączenia układu, gdyż nieszczelności mogą popsuć widoczność. Generalnie nie narzekam, wymieniać filtry kabinowe regularnie

Elektryka i elktronika to słaba strona tego samochodu, zacina się tylna wycieraczka, spaliła się lampka świateł pozycyjnych, szwankujące otwieranie el. szyby, a teraz jeszcze problem z odpaleniem samochodu (prawdopodobnie stacyjka), błąd kontrolki ABS.

Fiat Marea: kombi, sedan (limuzyna)

Fiat Marea: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Marea: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4

Fiat Marea: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996