Fiat Marea opinie, oceny użytkowników, Fiat Marea spalanie 2001r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Marea

2001r.

Średnia ocena: 7.75/10

Fiat Marea spalanie (l/100km)

Oceny FIATA MAREA

2010-02-23

gdyby nie dobra jednostka napędowa i dobry stan mechaniczny auta to nigdy wiecej bym go nie kupil, ale po stracie alhambry (ukradli) udalo mi sie go kupic za 9 tys zl od pierwszego wlasciciela w Polsce - tutaj staty: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/13045
komfort znośny, kwestia kto tym autem jezdzi i czym jezdzil wczesniej - ja jezdzilem alhambrą i przesiadka po kradziezy na fiata to masakra, mecze sie strasznie
wnetrze brzydkie, nie podoba mi sie, ale kłopotów z obslugą nie ma, fotel kierowcy ciezko wyregulowac bo kierownica rusza sie tylko przód/tył
hamulce to tragedia, prowadzi sie srednio dobrze, parkowanie nie najwygodniejsze

2010-07-16

Całkiem solidne auto. Przestronność wnętrza i pojemność bagażnika bardzo dobra. Silnik trwały i niezawodny przy prawidłowej obsłudze ( oleje, filtry, dobre paliwo). Elektryka niestety kapryśna, ale w moim przypadku nigdy nie uziemiła auta.
Nie jest to demon prędkości, ale motor ten dość dobrze radzi sobie z masą auta. Jazda samemu jest dość dynamiczna, ale ładunek w postaci 3 pasażerów jest wyraźnie odczuwalny.
Mam 190 cm wzrostu i nie mam problemów ze znalezieniem wygodnej pozycji. Fotele przednie są wygodne i posiadają dużą możliwość ustawień. Przestrzeń z tyłu nie jest już tak duża. Bagażnik jest ogromny, do tego dzielone fotele tylne, ale brak uchwytów na napoje.
Auto pozwala na szybkie pokonywanie zakrętów. Zawieszenie jest dość twarde i sprężyste.

2008-08-17

Bardzo funkcjonalne i nie drogie w eksploatacji autko rodzinne. Bardzo przyjemny komfort podróżowania.
Biegi nawet przy dużym mrozie wchodzą bardzo płynne (nie trzeba się siłować z lewarkiem). Przyspieszenie zadowalające lecz przy właczonej klimatyzacji odczuwalny spadek mocy.
Bardzo dobrze znosi nierówności. Jestem wędkarzem i często jeżdzę po polach, drogach szutrowych itp., wysoki prześwit pozwala na spokojne przemieszczanie się bez obawy o uszkodzenie zawieszenia czy też podwozia.
Mogła by być troszkę lepsza jakość "plasików". Ogniska korozji świadczą o powypadkowej przeszłości auta. Brak uchwytów na napoje.
Polecam zamontować czujniki cofania (cena ok.100zł), bardzo się przydają w wersji "WEKEEND"

2009-07-11

Autko z tym silnikiem godne polecenia pojezdzicie nim extremalnie jak i na rodzinne wypady
130 koni to jednak masa mocy oraz w dieslu nie wysoki moment obrotowy no i do tego wspomaga moc turbina ze zmienną geometrią łopatek zresztą pomyślcie ten sam silnik montowano do Alfy 156,Lanci Libry oraz do fiata Dukato
Całkiem nie zle jak na Fiata
Nie ma oznak korozji ale nie sugerujcie się moim zdaniem ja swoją Mareę przywiozłem z Włoch aczkolwiek młodsze modele produkowane na rynek Polski wypadają dużo gorzej jakieś inne blachy dawali
Bardzo przyjemnie się go prowadzi ciężki i stabilny samochód

2008-06-10

super wóz, polecam
11s do setki, max predkosc 2 1 5 kmh . cos za coś... uwazam ze idealny kompromis złuzycia paliwa wzgledem mocy
jest dobrze , nawet bardzo . swietny fotel kierowcy
wszystko ok, może tylko mało miejca na nogi pasarzerow
opony 195/55 r 15 - prowadzi sie jak bolid f1. układ jezdny bardzo precyzyjny, hamulce lubią sie przegrzac, z tylu szkoda ze bebny

Średnie oceny FIAT MAREA

Osoby zainteresowane autem Fiat Marea brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Mondeo.

Fiat Marea

Fiat Marea

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Marea

Fiat Marea JTD SX 1900 110KM 2001r. sedan (limuzyna)

mam 1,8m wzrostu i nie moge ustawic lusterek (zawsze mam na maksa ustawione na zewnatrz, ale i tak nie dają rady ogarnąć tego widoku który mnie interesuje), do przodu widac dobrze, ale nigdy nie jestem pewien kiedy konczy sie linia maski, do tyłu widac dobrze, ale przy parkowaniu trzeba sie przyzwyczaic do schodzącego tyłka

nie moge wyczaic o co chodzi, zeby to dobrze wyregulowac to trzeba ciagle mieszac przełącznikami, w zimie albo jest za gorąco albo za zimno, ciekawe jak bedzie latem...

cóż - tutaj jest to typowy fiat, masakra, ciagle cos nie kontaktuje (przełącznik swiateł), nie styka, samo sie przełącza (obroty dmuchawy powietrza do wnetrza), masakra

Fiat Marea: kombi, sedan (limuzyna)

Fiat Marea: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Marea: 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.4

Fiat Marea: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996