Fiat Palio opinie, oceny użytkowników, Fiat Palio spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Palio

Åšrednia ocena: 7.43/10

Fiat Palio spalanie (l/100km)

Oceny FIATA PALIO

Marcin2009-01-03

Gdybym miaÅ‚ kupować jeszcze raz auto to kupiÅ‚bym to samo. Åšwietny samochód, który boryka siÄ™ z typowymi usterkami eksploatacyjnymi (wydech, uszczelki itd). Lekki silnik nie mÄ™czy zawieszenia tak jak 1,6 16V czy diesel. Nie kupwać wersji EL. Tylko HL i do tego najlepiej sprowadzonÄ…, bo wÃ...
Silniczek 1.2 to istne cudeńko. Jak na auto ważące 1100 kg jest dość żwawy, ale trzeba nawachlowac się lewarkiem zmiany biegów. Przy wyprzedzaniu konieczna rezerwa odległości na rozpędzenie się.
Powyżej 110-120 km/h radzę nie prowadzić rozmów, bo to mało przyjemne. Przy pełnym obciążeniu jest bardzo mułowaty, ale czego oczekiwać gdy 73 KM muszą radzić sobie z masą 1680 kg!

2008-05-14

w tej klasie i przy tej cenie naprawde bardzo dobre auto. Polecam jezeli szuka ktoś rodzinnego a zarazem dynamicznego auta i co najważniejsze bezawaryjnego.
Silnik 1,6 16v w tym samochodzie to rewelacja, charakteryzuje sie wysoką kultura pracy.Dzieki 101 PS przyspieszenie od 0-100km zajmuje trochę ponad 10s. czyli rewelacja jak na kombi. Rodzinne autko ze sportowym zacięciem, a przy tym umiarkowanym spalaniem. :)
komfort jak na ta klasę auta jest niezły, z przodu pasażerowie nawet wysocy jadą wygodnie ( ja mam 181 i jest jeszcze spora rezerwa miejsca), natomiast z tyłu przy komplecie pasażerów jest już trochę ciasno, dlatego na dłuższe trasy to sugerowałbym z tyłu max. dwie osoby. Wyciszenie dob...
Przestrzeń umiarkowana, ale wystarcza dla 4 dorosłych osób, a już w zupełności rodzina z dwójką dzieci. Bagażnik czesto bije na głowę nawet auta z wyżych klas, jest naprawdę duży, próg załadunkowy bardzo nisko, przez co nie ma problemów z przewożeniem najróżniejszych przedmiotó...
Autko generalenie dobrze sie prowadzi. Układ wspomaganie pracuje bardzo dobrze. Z parkowaniem nie ma najmniejszych problemów.

Darek2008-02-07

generalnie w aucie trzeba co 50000 km wymieniac alternator [ ponoc oslona pod silnikiem nie pomaga, ja nie mam ] auto projektowane dla wlochow i brazylijczykow nie uwzgleniono warunkow polskich i aluminiowy alternator sypie sie regularnie. nigdy nie wymienialem na nowy [ koszt ok 900 zl ] regenerowa...
100 koni w tym aucie pozwala spokojne wyprzedzanie w kazdych warunkach jest to bezwzgledny plus tego auta
nie wiem jak jest na tylnych siedzeniach ;)
karoseria spoko, nawet bez lakieru nie rdzewieje przez kilkanascie miesiecy, gorzej z podwoziem gnije jak torf, szkoda, ze producent nie zalecil konserwowania podwozia
podczas jednego z pierwszych przegladow "mechanicy" aso podmienili mi przednie felgi na jakies krzywe badziewie. zorientowalem sie dopiero po kilku tygodniach do tego momentu auto prowadzilo sie wspaniale potem zaczelo plasac

2008-08-15

Ten samochod jest godny polecenia wszystkim tym, ktorzy cenia sobie niskie koszty, niezla wygode. Dla ludzi ktorzy lubia mocne wrazenia polecam silnik 1.6, choc ponoc jest bardziej awaryjny.
Jak na silnik 1.2 i kombi to osiagi sa znakomite. Samochod przyspiesza sprawnie, ma kopa. Rozpedzanie sie do 100 km/h nie sprawia mu klopotow i powinno wystarczyc zwyklemu uzytkownikowi,
W samochodzie jest cicho, resorowanie komfortowe, z obciazeniem troche siada, ale pol tony mozna przewiezc jak nie wiecej :) Przednie fotele wygodne, z tylu troche mniej, ale duzo miejsca na nogi. Na tylnej kanapie moze byc ciasno 3 osobom
Przestrzen jak na ta klase duza, materialy sa twarde ale praktyczne, ladnie wyglada deska. Bagaznik to jeden z najwiekszych atutow, wielki. Karoseria nie ma rdzy, w zadnym bezwypadkowym nie widzialem grama rdzy.
Parkuje sie bardzo latwo, kierownica chodzi jak ze wspomaganiem, bardzo leciutko, hamulce bez zastrzezen, lekko wychyla sie na zakretach, ale bardzo dobrze trzyma sie drogi.

uzytkownik2010-07-29

Zaletą jest niski koszt utrzymania, dużo zamienników, części dostępne, idealny na urlop. Wada troszkę dużo pali, no i oczywiście wykończenie wnętrza z tanich materiałów. Ale ogólnie porównując jak jeździłam Golfem III a tym autkiem. To na pewno to autko jest dla mojej rodziny o nie...
Typowy samochód dla rodziny dbającej o bezpieczeństwo dla siebie i innych. Nie jest to samochód dla młodych ludzi którzy lubią łamać przepisy:)[przyśpieszenie] Jest to bezpieczny, pakowny samochód.
Porównując fiata Palio z Golfem III. To w 100% wybieram Fiata Palio. Golf był dla mnie twardym, małym samochodem. Palio jest dostosowany do mojej rodziny, idealny na urlop.
Coś za coś. Cena adekwatna do jakości. Jakość materiałów mogli by poprawić. Dużym plusem bagażnik, po rozłożeniu foteli można w nim wyspać się wygodnie. Jak również duży plus wysokości samochodu. Czuje się jak w Vanie.

Åšrednie oceny FIAT PALIO

Osoby zainteresowane autem Fiat Palio braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Astra.

Fiat Palio

Fiat Palio

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Palio

użytkownik: Marcin

Fiat Palio Weekend 75 HL 1200 V8 73KM 1999r. kombi

Gdybym miał kupować jeszcze raz auto to kupiłbym to samo. Świetny samochód, który boryka się z typowymi usterkami eksploatacyjnymi (wydech, uszczelki itd). Lekki silnik nie męczy zawieszenia tak jak 1,6 16V czy diesel. Nie kupwać wersji EL. Tylko HL i do tego najlepiej sprowadzoną, bo wówczas jest szansa na dobre wyposarzenie (z regulacją lędźwiowa fotela kierowcy włącznie)

Widoczność to wada Palio. Do przodu nie widać końca maski, a boczne słupki poważnie ograniczają widoczność (uwaga na rondach!). Lusterka małe i ciężko wyeliminować lub nawet ograniczyć strefę martwą. trzeba się pochylać. Do tyłu jest OK!

Tu i ówdzie coś lekko trzeszy w kokpicie, ale nie za głośno (gorzej w drzwiach). Bagażnik rewelacjia. Po złożeniu dzielonej tylnej kanapy przewoziłem np. dwie szafki na buty, albo suszarkę whirploola. Miodzio! Najważniejsze jest to, że po złożeniu siedzeń podłoga jest płaska. Nie ma żadnych uskoków

Auto prowadzi się świetnie. Jedyna przeszkadzajka to duża powierzchnia boczna nadowzia i podanośc na podmuchy wtiatru. trzeba też uważać na zakrętach, bo mocno przechyla. Przy byle naprawie zawieszenia przeniego normą jest przypadkowe zerwanie kabelka od czujnika stracia klocków hamulcowych.

Naprawy nieczęste i głównie w zwiazku z wiekiem auta. Ceny bardzo przystępne. Jak podkreślałem UWAŻAĆ NA IMMOILISER. Bez kluczyka matki i karty kodowej nawet ASO nie podejmie się naprawy!

Naprawdę pochwała za szybkość ogrzewania i chłodzenia. Absolutnie odradzam zakup bez klimy! Zresztą tyczy się to dowolnego auta.

UWAGA!!! Nigdy nie kupuj Fiata bez karty kodowej i kluczyka-matki. Chyba że masz na zbyciu trochę czasu i ok. 500 PLN na demontaż i rozkodowanie centralki. Co do elektryki to częstą usterką są luty środkowego panelu oświetlenia. Na szczęcie usterkę łatwo usunąć samemu przy użyciu lutownicy. Alternator, na który tak nażeka się, u mnie dziala bez zarzutów.

Fiat Palio: hatchback, kombi, mini-van

Fiat Palio: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Palio: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.9

Fiat Palio: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1995, 1990