Fiat Palio opinie, oceny użytkowników, Fiat Palio spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Fiat Palio

Åšrednia ocena: 7.20/10

Fiat Palio spalanie (l/100km)

8.86/10.31
6.55/8.30
7.52/9.23

Oceny FIATA PALIO

Marcin2009-01-03

Gdybym miaÅ‚ kupować jeszcze raz auto to kupiÅ‚bym to samo. Åšwietny samochód, który boryka siÄ™ z typowymi usterkami eksploatacyjnymi (wydech, uszczelki itd). Lekki silnik nie mÄ™czy zawieszenia tak jak 1,6 16V czy diesel. Nie kupwać wersji EL. Tylko HL i do tego najlepiej sprowadzonÄ…, bo wÃ...
Silniczek 1.2 to istne cudeńko. Jak na auto ważące 1100 kg jest dość żwawy, ale trzeba nawachlowac się lewarkiem zmiany biegów. Przy wyprzedzaniu konieczna rezerwa odległości na rozpędzenie się.
Powyżej 110-120 km/h radzę nie prowadzić rozmów, bo to mało przyjemne. Przy pełnym obciążeniu jest bardzo mułowaty, ale czego oczekiwać gdy 73 KM muszą radzić sobie z masą 1680 kg!
Tu i ówdzie coś lekko trzeszy w kokpicie, ale nie za głośno (gorzej w drzwiach). Bagażnik rewelacjia. Po złożeniu dzielonej tylnej kanapy przewoziłem np. dwie szafki na buty, albo suszarkę whirploola. Miodzio! Najważniejsze jest to, że po złożeniu siedzeń podłoga jest płaska. Nie ...
Auto prowadzi się świetnie. Jedyna przeszkadzajka to duża powierzchnia boczna nadowzia i podanośc na podmuchy wtiatru. trzeba też uważać na zakrętach, bo mocno przechyla. Przy byle naprawie zawieszenia przeniego normą jest przypadkowe zerwanie kabelka od czujnika stracia klocków hamulco...

2008-05-14

w tej klasie i przy tej cenie naprawde bardzo dobre auto. Polecam jezeli szuka ktoś rodzinnego a zarazem dynamicznego auta i co najważniejsze bezawaryjnego.
Silnik 1,6 16v w tym samochodzie to rewelacja, charakteryzuje sie wysoką kultura pracy.Dzieki 101 PS przyspieszenie od 0-100km zajmuje trochę ponad 10s. czyli rewelacja jak na kombi. Rodzinne autko ze sportowym zacięciem, a przy tym umiarkowanym spalaniem. :)
komfort jak na ta klasę auta jest niezły, z przodu pasażerowie nawet wysocy jadą wygodnie ( ja mam 181 i jest jeszcze spora rezerwa miejsca), natomiast z tyłu przy komplecie pasażerów jest już trochę ciasno, dlatego na dłuższe trasy to sugerowałbym z tyłu max. dwie osoby. Wyciszenie dob...
Przestrzeń umiarkowana, ale wystarcza dla 4 dorosłych osób, a już w zupełności rodzina z dwójką dzieci. Bagażnik czesto bije na głowę nawet auta z wyżych klas, jest naprawdę duży, próg załadunkowy bardzo nisko, przez co nie ma problemów z przewożeniem najróżniejszych przedmiotó...
Autko generalenie dobrze sie prowadzi. Układ wspomaganie pracuje bardzo dobrze. Z parkowaniem nie ma najmniejszych problemów.

Miałem doświadczenie tylko z mocno wyeksploatowanym modelem więc moja opinia może być niesłuszna w stosunku do aut względnie młodych - ale powiem jedno to auto nadaje się na 150-200 tys km. potem to po prostu jeżdżący złom.
Masakra to auto w ogóle nie nadaje się na gaz. Masakryczne spalanie - około 10-12l/100km
Zawieszenie to kolejny słaby punkt tego wehikułu. co po chwilę się coś tłucze - wymiana gum mających tłumić stukot pomaga na około tydzień. Fotel kierowcy = masakra kręgosłupa.
Przestrzeń z przodu przeciętna, z tyłu zadowalająca. Bagażnik to chyba jedyny dobry punkt tego auta. Jakość materiałów - lepiej nie mówić bo tylko się zdenerwuję - co po chwilę mi latały a to uszczelka od przedniej szyby a to oderwała się listwa boczna od drzwi.
Prowadzi się, nie przymierzając, jak krowę do obory. Zwłaszcza przy prędkościach powyżej 120km zwinność tego auta można przyrównać do spasionego anemika ze zwichniętą kostką. Odciągi hamulców po wymianie mniej więcej 2 miesiące wytrzymywały i podczas jazdy dawał się słyszeć p...

Darek2008-02-07

generalnie w aucie trzeba co 50000 km wymieniac alternator [ ponoc oslona pod silnikiem nie pomaga, ja nie mam ] auto projektowane dla wlochow i brazylijczykow nie uwzgleniono warunkow polskich i aluminiowy alternator sypie sie regularnie. nigdy nie wymienialem na nowy [ koszt ok 900 zl ] regenerowa...
100 koni w tym aucie pozwala spokojne wyprzedzanie w kazdych warunkach jest to bezwzgledny plus tego auta
nie wiem jak jest na tylnych siedzeniach ;)
karoseria spoko, nawet bez lakieru nie rdzewieje przez kilkanascie miesiecy, gorzej z podwoziem gnije jak torf, szkoda, ze producent nie zalecil konserwowania podwozia
podczas jednego z pierwszych przegladow "mechanicy" aso podmienili mi przednie felgi na jakies krzywe badziewie. zorientowalem sie dopiero po kilku tygodniach do tego momentu auto prowadzilo sie wspaniale potem zaczelo plasac

2008-08-15

Ten samochod jest godny polecenia wszystkim tym, ktorzy cenia sobie niskie koszty, niezla wygode. Dla ludzi ktorzy lubia mocne wrazenia polecam silnik 1.6, choc ponoc jest bardziej awaryjny.
Jak na silnik 1.2 i kombi to osiagi sa znakomite. Samochod przyspiesza sprawnie, ma kopa. Rozpedzanie sie do 100 km/h nie sprawia mu klopotow i powinno wystarczyc zwyklemu uzytkownikowi,
W samochodzie jest cicho, resorowanie komfortowe, z obciazeniem troche siada, ale pol tony mozna przewiezc jak nie wiecej :) Przednie fotele wygodne, z tylu troche mniej, ale duzo miejsca na nogi. Na tylnej kanapie moze byc ciasno 3 osobom
Przestrzen jak na ta klase duza, materialy sa twarde ale praktyczne, ladnie wyglada deska. Bagaznik to jeden z najwiekszych atutow, wielki. Karoseria nie ma rdzy, w zadnym bezwypadkowym nie widzialem grama rdzy.
Parkuje sie bardzo latwo, kierownica chodzi jak ze wspomaganiem, bardzo leciutko, hamulce bez zastrzezen, lekko wychyla sie na zakretach, ale bardzo dobrze trzyma sie drogi.

Åšrednie oceny FIAT PALIO

4.9/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Palio braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Audi S4.

Fiat Palio: hatchback, kombi, mini-van

Fiat Palio: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Palio: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.9

Fiat Palio: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1995, 1990