Fiat Panda opinie, oceny użytkowników, Fiat Panda spalanie 2010r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Panda

2010r.

Średnia ocena: 9.00/10

Fiat Panda spalanie (l/100km)

Oceny FIATA PANDA

Marek2012-01-29

Do spokojnej jazdy dynamika wersji z silnikiem 1,2 69KM jest wystarczająca.
Jak na samochód klasy "mikro" komfort jazdy jest bardzo dobry.
Panda wyposażona w elektryczny układ wspomagania kierownicy doskonale się spisuje a opcja "city" pozwala na komfortowe parkowanie samochodu.

Średnie oceny FIAT PANDA

Osoby zainteresowane autem Fiat Panda brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Suzuki Celerio.

Fiat Panda

Fiat Panda

Suzuki Celerio

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Panda

użytkownik: Marek

Fiat Panda active 1200 69KM 2010r. hatchback

Do głównych wad zaliczyć można brak piątego zagłówka w wersji z homologacją dla 5-ciu osób, brak uchwytów dla pasażerów (seicento je miało), brak linek podnoszacych tylną półkę podczas unoszenia pokrywy bagażnika (seicento je miało i nowa wersja pandy też już je ma), brak podświetlenia bagażnika, brak maty wygłuszajacej pokrywy silnika, brak obrotomierza w tańszych wersjach (instrukcja nie podaje granicznych prędkości dla poszczególnych biegów a na liczniku brak znaczników ekonomicznych zakresów dla poszczególnych biegów), brak świateł do jazdy dziennej. Do zalet można zaliczyć niskie koszty eksploatacji i napraw, przyzwoity komfort jazdy, niezłą dynamikę wersji z silnikiem 1,2 69KM przy niewielkim apetycie na paliwo i dobrą pracę układu wspomagania kierownicy.

Do spokojnej jazdy dynamika wersji z silnikiem 1,2 69KM jest wystarczająca.

widocznosć do tyłu ograniczają nieskładane zagłówki.

Jak na samochód klasy "mikro" komfort jazdy jest bardzo dobry.

W wersji dla 5-ciu osób nie przewidziano zagłówka chociaż autko posiada homologację dla 5-ciu osób. To niewybaczalny błąd. Wyposażenie fabryczne nie przewiduje dywaników. Brak uchwytu dla pasażerów. Bezproblemowe wsiadanie i wysiadanie dzięki wysokim siedzeniom. Brakuje linek podnoszących półkę podczas unoszenia pokrywy bagażnika. Posiadana przeze mnie wersja pandy pozbawiona była podświetlenia wnętrza bagażnika. Domontowałem samodzielnie. Brak świateł do jazdy dziennej. Domontowałem samodzielnie. Brak regulacji wysokosci pasa w mojej wersji (active).

Punkty przyznaję na wyrost, ponieważ autko mam dopiero rok i nic do tej nie zawiodło. Poprzednie autko - fiat seicento eksploatowałem 13 lat bez żadnej usterki. Myślę, że dużo zależy od sposobu eksploatacji czyli od samego kierowcy.

Dziewieć gwiazdek dla przodu. Z tyłu nie sprawdzałem.

Częste przegrzewanie się złączki świateł mijania/drogowych pod kierownicą, aczkolwiek nie doswiadczyłem tego problemu. Być może w posiadanej przeze mnie wersji zastapiono ją lepszym produktem. Zamontowałem światła do jazdy dziennej na diodach LED aby uniknąć awarii w/w złączki. Pobór prądu zmalał do 18W z ponad 140W co bezpośrednio przełozyło się na zużycie paliwa (jazda miejska-ok. 0,25 l/100km mniej, jazda na trasie-ok. 0,5l/100km mniej)Myślę, że producent powinien być zainteresowany takimi światłami-więcej zadowolonych klientów, lepsza podaż, większe zyski :-). Światła zamontowałem w oryginalnych zaślepkach świateł przeciwmgłowych, które rzadko sie przydają.

Fiat Panda: hatchback, inne, mini-van, pick-up, sedan (limuzyna), van

Fiat Panda: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Panda: 0.65, 0.8, 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4

Fiat Panda: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1997, 1992