Fiat Panda opinie, oceny użytkowników, Fiat Panda spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Panda

Średnia ocena: 7.95/10

Fiat Panda spalanie (l/100km)

Oceny FIATA PANDA

2010-02-19

autko miało być małe, miejskie,zwrotne, ekonomiczne. w 100% takie jest. zakupione było w celu oszczędności, dla studenta, narazie sie opłaca :)
czegoż można wymagać od wersji silnika 1.1 montowanego fabrycznie a pandach i seicentach (aktualnie jeszcze produkowanych). skoro dalej silnik jest montowany to znaczy, że nie trzeba go polepszać do "małego, oszczędnego samochodu jakim jest nowa Panda"
cóż, kupując samochód bardzo trafne znalazłem stwierdzenie : " autko dla żaka,mieści sie studentka i skrzynka piwa" po paru miesiącach potwierdzam. miejsca z tyłu jak w poczciwym maluchu a przód? cóż, nie można porównywać do limuzyn ale daje rade.
miejsce jak wyżej. dla kierowcy autko bardzo wygodne, jak i dla pasażera obok. wszystko pod ręką, jedynie mała ilość schowków krepuje ale cóż, samochód to nie szafa na ubrania :) bagażnik daje rade, tylna kanapa skladana bardzo sie przydaje i powiększa znacząco rozmiary bagażnika.
zawieszenie dosyć twarde, autko przechyla sie na zakrętach lecz do pewnej granicy, potem jest całkowicie stabilne. elektryczne wspomaganie kierownicy oraz funkcja "city" bardzo pomagają przy ciasnym parkowaniu oraz skutecznie odciążają nadgarstki przy małych prędkościach

Marek2012-01-29

Do spokojnej jazdy dynamika wersji z silnikiem 1,2 69KM jest wystarczająca.
Jak na samochód klasy "mikro" komfort jazdy jest bardzo dobry.
Panda wyposażona w elektryczny układ wspomagania kierownicy doskonale się spisuje a opcja "city" pozwala na komfortowe parkowanie samochodu.

Jerzy2009-03-31

Ładne, zgrabne autko z dobrym bezawaryjnym silnikiem, dobrze wyposażone jak na tę klasę pojazdu, brak tylko dzielonych oparć tylnych siedzeń i możliwości złożenia kanapy w celu uzyskania równej,płaskiej przestrzeni bagażowej jak np. w cinquecento.
W moim Fiaciku mam silnik o poj.1242cm.i 8 zaworów.Układ napędowy jest dobrze zestrojony,dość elastyczny, powyżej 2500 obrotów bardzo dynamiczny, w warunkach miejskich optymalny,
Miękkie zawieszenie zapewnia dobry komfort jazdy, z przodu szeroka konsola może niektórym przeszkadzać, wygodne przednie fotele, ale tylna kanapa jak dla mnie jeszcze wygodniejsza, we wnętrzu dużo miejscsa nad głową nawet dla wysokich osób, dobre wyciszenie,
Wystarczająco dużo miejsca z przodu i z tyłu jak na małe autko, jeden schowek z przodu i kieszenie w przednich drzwiach to troszkę mało ale są jeszcze na tunelu środkowym uchwyty na kubki, wnętrze z plastiku łatwe w utrzymaniu ale łatwo zarysować, zabezpieczenie przed korozją doskonałe...
Autko prowadzi się bardzo dobrze, jak po szynach, miękko zawieszone, w zakrętach żadnych uwag, nie dobija na nierównościach, a parkowanie z dodatkowym wspomaganiem "CITY" to sama przyjemność, auto reaguje na najmniejszy ruch kierownicą, która tak lekko się obraca jakby nie miał...

2008-12-27

Autko spisuje się bardzo dobrze. Na razie żadnych problemów. Zamontowane radio spisuje się też bardzo dobrze i nie wpływa negatywnie na elektronikę autka. Nieźle wygląda podświetlenie przyrządów i przełączników. Bursztynowe podświetlenie daje czytelny obraz i nie męczy oczu.
Silnik pracuje bardzo cicho tak, że z kabiny prawie go nie słychać. Skrzynia biegów działa bez najmniejszych problemów a lewarek zmiany biegów umieszczony wysoko na konsoli daje poczucie dużego komfortu. Bardzo dobrze przyspiesza na 2 i 3 biegu. Szybko można osiągnąć setkę. Gorzej z pr...
Najlepsze resorowanie przy średnio obciążonym autku. Na przednich fotelach najlepsza jazda. Niezłe wyciszenie.
Malutki bagażnik ale na zakupy dla dwóch osób wystarczający. Najlepsza wygoda podczas podróży z przodu. Ale gdy z tyłu siedzi tylko jedna osoba to nie jest źle. Słaba możliwość aranżacji. Karoseria niezła ale podatna na obicia. Lakier niezły. Mam żółty kolor i jestem z niego zadow...
Autko prowadzi się znakomicie szczególnie w mieście i na krótkich trasach. Bardzo dobrze pracują hamulce szczególnie z ABS. Parkowanie przodem bardzo dobrze. Gorzej tyłem.

2009-05-10

Samochód posiada bardzo wygodny drążek zmiany biegów. Silnik mógłby być większy ale przy wysokich obrotach ma wystarczające przyśpieszenie.
Autko posiada twarde zawieszenie, co jest konieczne z powodu wysokości Pandy. Jednak wraz z dość dobrze wyprofilowanymi fotelami nie przeszkadza w wygodzie prowadzenia. Trochę gorzej jest z tyłu. Trochę mało miejsca na nogi, dodatkowo gdy usiądą trzy osoby z tyłu może być trochę ciasno.
Miejsca z przody powinno wystarczyć dla większości osób, dzięki wysokim siedzeniom widoczność jest bardzo dobra, gorzej jest z tyłu, mało miejsca na nogi (przy większym odsunięciu siedzeń przednich), oraz gdy usiądzie z tyłu więcej niż dwie osoby. Bagażnik mały, jednak w tej klasie...

Średnie oceny FIAT PANDA

Osoby zainteresowane autem Fiat Panda brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Suzuki Celerio.

Fiat Panda

Fiat Panda

Suzuki Celerio

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Panda

użytkownik: Marek

Fiat Panda active 1200 69KM 2010r. hatchback

Do głównych wad zaliczyć można brak piątego zagłówka w wersji z homologacją dla 5-ciu osób, brak uchwytów dla pasażerów (seicento je miało), brak linek podnoszacych tylną półkę podczas unoszenia pokrywy bagażnika (seicento je miało i nowa wersja pandy też już je ma), brak podświetlenia bagażnika, brak maty wygłuszajacej pokrywy silnika, brak obrotomierza w tańszych wersjach (instrukcja nie podaje granicznych prędkości dla poszczególnych biegów a na liczniku brak znaczników ekonomicznych zakresów dla poszczególnych biegów), brak świateł do jazdy dziennej. Do zalet można zaliczyć niskie koszty eksploatacji i napraw, przyzwoity komfort jazdy, niezłą dynamikę wersji z silnikiem 1,2 69KM przy niewielkim apetycie na paliwo i dobrą pracę układu wspomagania kierownicy.

Do spokojnej jazdy dynamika wersji z silnikiem 1,2 69KM jest wystarczająca.

widocznosć do tyłu ograniczają nieskładane zagłówki.

Jak na samochód klasy "mikro" komfort jazdy jest bardzo dobry.

W wersji dla 5-ciu osób nie przewidziano zagłówka chociaż autko posiada homologację dla 5-ciu osób. To niewybaczalny błąd. Wyposażenie fabryczne nie przewiduje dywaników. Brak uchwytu dla pasażerów. Bezproblemowe wsiadanie i wysiadanie dzięki wysokim siedzeniom. Brakuje linek podnoszących półkę podczas unoszenia pokrywy bagażnika. Posiadana przeze mnie wersja pandy pozbawiona była podświetlenia wnętrza bagażnika. Domontowałem samodzielnie. Brak świateł do jazdy dziennej. Domontowałem samodzielnie. Brak regulacji wysokosci pasa w mojej wersji (active).

Punkty przyznaję na wyrost, ponieważ autko mam dopiero rok i nic do tej nie zawiodło. Poprzednie autko - fiat seicento eksploatowałem 13 lat bez żadnej usterki. Myślę, że dużo zależy od sposobu eksploatacji czyli od samego kierowcy.

Dziewieć gwiazdek dla przodu. Z tyłu nie sprawdzałem.

Częste przegrzewanie się złączki świateł mijania/drogowych pod kierownicą, aczkolwiek nie doswiadczyłem tego problemu. Być może w posiadanej przeze mnie wersji zastapiono ją lepszym produktem. Zamontowałem światła do jazdy dziennej na diodach LED aby uniknąć awarii w/w złączki. Pobór prądu zmalał do 18W z ponad 140W co bezpośrednio przełozyło się na zużycie paliwa (jazda miejska-ok. 0,25 l/100km mniej, jazda na trasie-ok. 0,5l/100km mniej)Myślę, że producent powinien być zainteresowany takimi światłami-więcej zadowolonych klientów, lepsza podaż, większe zyski :-). Światła zamontowałem w oryginalnych zaślepkach świateł przeciwmgłowych, które rzadko sie przydają.

Fiat Panda: hatchback, inne, mini-van, pick-up, sedan (limuzyna), van

Fiat Panda: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Panda: 0.65, 0.8, 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4

Fiat Panda: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1997, 1992