Fiat Punto opinie, oceny użytkowników, Fiat Punto spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Punto

1999r.

Średnia ocena: 7.13/10

Fiat Punto spalanie (l/100km)

7.14/10.03
5.52/6.45
6.37/5.78

Oceny FIATA PUNTO

2009-03-28

Samochód bardzo fajny. Szkoda, że nie miał klimatyzacji i wspomagania kierownicy bo jeździłbym nim do dzisiaj. :-)
Silnik to rewelacja. Bardzo dobre osiągi i nigdy mnie nie zawiódł. Zawsze palił "na dotyk" i sporo miał zapasu mocy. Przejechałem tym samochodem kilka krajów w Europie i byłem nim zachwycony. Gdyby nie brak klimy - nie zmieniał bym samochodu.. :-)
Nie miałem większych zastrzeżeń. Minusem był brak wspomagania układu kierowniczego.

zlego slowa powiedziec nie dam - zawsze dojechal i dowiozl
na 4 ladnie się bujal nie trzeba machac biegami, na 3 całkiem niezgorsze odejście zwlaszcz jak na taki mikro silnik. Przyspieszenie - ferari to nie jest ale do narmalnej jazdy wystarczy, trochę ciężko wyprzedzac w zakresie pow 90km/h
wielki plus za wysoką pozycje foteli - świetna widocznośc i mnóstwo miejsca na nogi nawet z tyłu przy max odsunięciu przedniego fotela. Silniczek na wyzszych prędkościach słychac - ma to swój urok i nie jest bardzo uciażliwe
miejsca pod dostatkiem, bagażnik ladowny jak na ta klasę , materiały jak w Fiacie - szare plastiki ale bez specjalnej tendencji do uszkodzeń (focusy pod tym wzgledem sa o 100 % gorsze mimo że znacznie mlodsze) Sylwetka ponadczasowa - bez szaleńst ale też dziś wyglada niezle
Duży promień skrętu - hamulce zwykłe zadnych fajerwerków ale niezawodne, nawet przy 150 ladnie trzymal się drogi, parkowanie latwe - dobra widocznoś i małe gabaryty

JANUSZ2010-02-17

Mały, zwinny, miejski, mało pali,
Wytrzymały, oszczędny silnik
Jest bardzo dobrze wyciszony.
Występują ogniska rdzy na dachu w okolicy uszczelki szyby przedniej, odchodzi farba przy zamku klapy bagażnika oraz wypłukana farba przy nadkolach z tyłu (wypłukana, odchodząca farba to nie znaczy rdza! Są to miejsca bez farby, ale ocynk jest na tyle solidny że rdzy nie widać). Po prostu ...
Małe zwinne auto, zawieszenie delikatne...

Z powtarzających się usterek można wymienić wycieki w silniku (nieznaczne) oraz drobne awarie elektryczne (wycieraczka, spryskiwacz). Przez osiem lat zmuszony byłem przerwać podróż tylko raz, gdy urwał się uchwyt rury wydechowej.
słaby na gazie ale ekonomiczny
korozja podwozia, ale stał 7lat pod blokiem w zimie bez konserwacji
słabe hamulce włącznie z ręcznym

Wojtek2008-02-12

Auto nie raziło awaryjnością przez te 5 lat użytkowania.

Średnie oceny FIAT PUNTO

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Punto brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru 1800.

Fiat Punto

Fiat Punto

Subaru 1800

Subaru 1800

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Punto

Fiat Punto SX 1200 75KM 1999r. hatchback

Takich lusterek to jeszcze w żadnym samochodzie nie spotkałem. Te miały (fabrycznie) włożone szkła, które powiększały. Rewelacja.

Samochodzik świetnie trzymał się drogi. Z kompletem pasażerów (4 dorosłe osoby) trzymał się pewnie drogi (dociążony) a bez problemu autostradą można było jechać ok 140-150 km/h. Testy hamowania z tej prędkości też wypadały dobrze. Komfort (siedzenia) niestety pozostawiał wiele do życzenia i w samochodzie było też głośno (powyżej 120 km/h).

Samochód nad wyraz pojemny. Mam 2 dzieci i użytkuję również (służbowo) opla corse D, który jest sporo mniejszy od Punto. Fotelika z niemowlakiem nie idzie w corsie zapiać z tyłu !!! Wszystkie przełączniki konsoli rozmieszczone tak jak powinny być.. :-) Jakość wykończenia - beznadziejna. Piszczą plastiki. Składanie tylnych foteli - bez problemowe i szybkie. Karoseria OK, ale lakier nie był metalizowany więc troszkę wyblakł. Rdzy nie znalazłem na tym aucie mimo, ze nie był garażowany.

Docisk i tarcza sprzęgła a także łożysko w skrzyni wymieniłem ale o tym, że będę musiał to zrobić wiedziałem przy kupnie samochodu. Generalnie - samochód b. mało awaryjny a części bardzo tanie.

Szybko się w zimie nagrzewał a w lecie (w Polsce) wystarczała wentylacja. Jednak stanie w korku w upale bez klimy jest koszmarem jakie by to auto nie było.

Elektroniki w tym modelu jak na lekarstwo - ja to uważam za atut :-) W układzie elektrycznym jedynym mankamentem jest sterowanie opuszczaniem/podnoszeniem szyb. przełączniki przenoszą pełne obciążenie prądowe na silniczki (brak sterowania pośredniego).

Fiat Punto: cabrio, coupe, hatchback, mini-van

Fiat Punto: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Punto: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9

Fiat Punto: 2010, 2009, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994