Fiat Punto opinie, oceny użytkowników, Fiat Punto spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Punto

2003r.

Średnia ocena: 7.48/10

Fiat Punto spalanie (l/100km)

7.43/8.04
5.55/6.80
6.66/7.44

Oceny FIATA PUNTO

Stach2008-11-09

2008-02-09

autko calkowicie NIEZAWODNE i super wytrzymale!! Nawet przyjemnie sie jezdzi jak na ta cene. Spalanie podane dla GAZU. dla benzyny to: miasto 6,5l trasa do 5l
silnik jak na 60KM jest SUPER!! ale tylko do miasta i tylko do 100km/h, potem juz sie nie rozpedza. Skrzynia chodzi precyzyjnie, troche wadzi czasami wsteczny ale to maly problem.
UWAGA ZALADOWANY JEST SLABO STEROWNY I NIEPEWNIE JEDZIE!! Wyciszenie ok, do 110km/h ale ogolnie jest ok.
Wszystko w miare ok oprocz jednego plastiku, mianowicie obudowy radia, trzeszczy na kazdej nierownosci! Miejsca z przodu pod dostatkiem i nawet wygodne fotele(dosc twarde) ale brakuje regulacji na odcinek ledzwiowy.
Bardzo miekki, wychyla sie na zakretach, uklad kierowniczy w miare precyzyjny ale ma bardzo maly promien skretu co utrudnia parkowanie! Bez abs-u slabe hamulce niewentylowane. Ogolnie na trasie jest nawet ok, miekko i komfortowo.

2008-08-15

silnik o niskiej mocy sprawai, że auto sprawdza się jedynie w mieście, nie nadaje się do wyprzedzania przy większych prędkościach
zaletą jest niski pozim hałasu w czasie podroży, nawet przy wysokich obrotach silnika; dość sztywne zawieszenie oraz dobre resory, przy dość niskiej wadze samochodu powodują, że (jak na tak mały samochód) dobrze reaguje na nierówności na drodze
ucinanie kosztów produkcji tego samochodu negatywnie odbija sie na jego ergonomii (np. otwieranie szyb z panelu środkowego jest niewygodne i może powodwać przytrzaśnie własnej ręki (!)); karoseria: niskiej jakości powłoka lakiernicza sprawia, że łatwo i szybko pojawiają się odpryski i...
Mały samochód, bardzo dobra widoczność w każdą stronę - umożliwia precyzyjne parkowanie i łatwe manewrowanie; Funkcja "city" bardzo ułatwia kręcenie kierwonicą i skręcanie w ciasnych skrzyżowaniach w mieście

2009-07-13

To autko jest jak większość diesli dedykowane na długie trasy, a ja nim jeżdżę do pracy, zima, lato... Moim zdaniem to uniwersalny samochód. Trzeba tylko zwracać uwagę na to co się nalewa do baku. Nowoczesne silniki diesla nie tolerują złego paliwa. Serwis firmowy pod "zdechłym az...
silnik jest naprawdę dobry i oszczędny, jak każdy diesel sterowany elektronicznie, ma słabsze przedziały obrotów, ale jest to naprawdę wąski przedział 1500-2000.
ten samochód jak jest "napakowany" to sunie po asfalcie jak po dywanie.
Śliczne auto szczególnie rocznik 2003 ma piękne lampy z przodu i oryginalne z tyłu
W tym modelu wspomaganie jest "zbyt mocne" należało by pomyśleć o możliwości jego wyłączenia, np na zimę...

2010-02-22

Belka w tylnym zawieszeniu nie sprawdza się na szybko pokonywanych zakrętach. Trzeszcące zimą plastiki. Ogólnie bardzo dobry slinik i przednie zawieszenie, wygodne przednie fotele.
Bez awaryjny, przynajmniej mój egzemplaż. Szkoda że jest belka w tylnym zawieszeniu, wachacze były by właściwsze dla tego napędu.
Zawieszenie dość sztywno zestrojone, przy niskim profilu opon na Polskich drogach niestety wozi na koleinach. Fotele kubełkowa wygodne nawet na długich trasach.
Przy wzroście kierowcy pow 190cm pasażer z tyłu nie ma miejsca na nogi. Jest to fiati widać to we wnętrzu niskiej jakości plastiki trzeszczą w zimę.
bardzo żwawy silnik dający moc zawszekiedy jej potrzeba. Hamulce przydałyby się wydajniejsze, przy mocnym hamowaniu powyżej140 km/h strasznie się grzeją.

Średnie oceny FIAT PUNTO

Osoby zainteresowane autem Fiat Punto brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru 1800.

Fiat Punto

Fiat Punto

Subaru 1800

Subaru 1800

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Punto

użytkownik: Stach

Fiat Punto Punto II 1,2 8v Active 1200 8v 60KM 2003r. hatchback

Bardzo dobre autko w swojej klasie. Limuzyna to to nie jest, ale kupując go nie spodziewałem się że będzie tak wytrzymały i tani w eksploatacji (ze względu na złą renomę Fiata, która okazała się bzdurą). Jestem z niego zadowolony, spełnił swoją rolę, niedługo sprzedaję, ale nie dlatego że się psuje, tylko że kupuję coś większego i wygodniejszego.

Silniczek mały i dość słaby, aczkolwiek do setki przyspiesza całkiem żwawo, potem już jest bardzo kiepsko. Do miasta super, na trasę za słaby. Skrzynia bardzo dobra, biegi wchodzą łatwo, z wyczuwalnym kliknięciem, ŻADNYCH luzów na lewarku. Silnik ze względu na swoją prostotę się nie psuje w ogóle. Po 170000 km nie bierze ani grama oleju - NIGDY nie musiałem dolewać między przeglądami (wymieniam olej regularnie co 10-15 tys. km, koszt żaden, a dbanie o silnik procentuje). Po kilku latach eksploatacji trzeba wymienić misę olejową bo koroduje. Koszt ok. 300 zł.

Trochę przeszkadzają grube przednie słupki. Do tyłu jest ok. Lusterka bez zastrzeżeń

No komfortowa limuzyna to to nie jest. Zawieszenie jak już pisałem głośne i mało wygodne, chociaż wytrzymałe. Mnie przednie fotele odpowiadają, bo mają długie oparcia, a jestem wysoki. kiepsko trzymają na boki. Komplet pasażerów nie robi autu dobrze, bo mocno "siedzi" no i silniczek słaby. Wyciszenie kiepskie - jest dość głośno.

Miejsca z przodu aż za dużo, z tyłu dramat. Schowków zamykanych praktycznie nie ma, ale jest za to bardzo dużo różnych półeczek i miejsc gdzie można coś położyć. Obsługa prosta, bo auto proste. Bagażnik mały, chociaż 2 osoby na 2-tyg. wczasy się zapakują. Materiały i wykończenie wnętrza raczej siermiężne. Rdzy na karoserii brak.

Zawieszenie bardzo proste, twarde, głośne i mało komfortowe, aczkolwiek po ponad 5 latach wymieniłem tylko tuleje przednich wahaczy - koszt jakieś 100 zł + robocizna. Wspomaganie elektryczne kierownicy jest fajne, można kręcić kółkiem jednym palcem, chociaż niektórzy tego nie lubią. Jest za to awaryjne - moje co jakiś czas działa nieco mocniej w jedną stronę, zapala się na chwilę kontrolka, potem samo się naprawia, coś w nim chrupie. Da się z tym jeździć ale jest denerwujące, a serwis nie ma pojęcia co się dzieje - oczywiście zaproponowali wymianę całego modułu za ponad 2 tys. zł, bo rzekomo poszczególne części są niewymienne. Olałem ich i jeżdże dalej. Hamulce bardzo ostre. Parkowanie bardzo łatwe.

Bezawaryjny. Nigdy mnie nie zawiódł na drodze. Żadnych poważnych awarii, trochę drobiazgów ale przy takim przebiegu to normalne. Części tanie, konstrukcja na tyle prosta że prawie wszystko naprawi zwykły mechanik, lub można samemu jeżeli ktoś lubi się brudzić. Wady fabryczne tego modelu to: - wadliwe sprzęgła prod. Valeo - na szczęście b. tanie (220 zł+robocizna, ew. jeżeli ktoś ma zamiar jeździć dłużej to może kupić Boscha za 360 zł) -wadliwe wspomaganie elektryczne - j.w. - to już droga część, ale na szczęście u mnie naprawia się "samo"

W normie

Elektronika prosta jak drut - co tu się ma psuć - ten minikomputerek? :) Kiepskiej jakości części elektromechaniczne - korodująca obudowa alternatora, spalony wiatrak nawiewu, rozwalone łożysko wentylatora chłodnicy - oczywiście niewymienne - cały wentylator 400 zł), elektryczne wspomaganie, o czym pisałem wyżej. Szyby działają do tej pory bez zarzutu.

Fiat Punto: cabrio, coupe, hatchback, mini-van

Fiat Punto: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Punto: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9

Fiat Punto: 2010, 2009, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994