Fiat Sedici opinie, oceny użytkowników, Fiat Sedici spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Sedici

8.47/10

Fiat Sedici spalanie (l/100km)

miasto 8.63/10.00 8.00
trasa 6.57/8.00 7.50
cykl mieszany 7.71/9.00 7.10

Sedici

OCENY FIATA SEDICI

Samochod sie podoba znajomym, rodzinie nawet bardzo. Kolezanki bardzo pozytywnie reaguja na jego widok ;) bardzo fajnie sie prowadzi, przed tym samochodem jezdzilem felicia z 99, corolla z 97, corolla z 2002, lanosem, octavia z 2010, hyundaiem i30 z 2014 i przyznam ze komfort jazdy najlepszy jest w ...
Jak na polskie warunki to przyspieszenie przecietne. W miescie i tak najwiecej zalezy od techniki jazdy, ja nigdy nie zostaje na swiatlach chyba ze obok na pasie jest auto klase wyzej i kierowca taki jak ja co sie szybko zbiera a nie wrzuca dopiero bieg jak sie zielone zaswieci. Rozpedzilem go do 16...
Powyzej 100km/h silink slychac dosc dobrze, na szczescie system audio daje rade i daje sie to zagluszyc :) fotele faktycznie mogly by byc lepeij wyprofilowane. Ogolnie ze auto wyzej zawieszone to komfort jazdy duzo wiekszy niz w zwyklym kompakcie.
Na minus to niestety plastiki ktore troche trzeszcza. Wnetrze "plaskie" tzn trzeba kombinowac co gdzie schowac lub jak przytrzymac. Z przodu dosc duzo miejsca, nie jest idealnie ale nie ma sie tez do czego szczegolnie przyczepic siedzac na miejscu kierowcy.
Fajnie sie prowadzi na wyboistych drogach, mimo ze niewielki na dlugosc ale dosc szeroki- nie jest idealny do parkowania ale tez nie ma specjalnie na co narzekac

Autko fajne ale brak funkcji wyłaczania świateł mijania po wyłaczeniu silnika praktycznie dyskwalifikuje to autko. Dodatkowo po rozładowaniu akumulatora nic nie można zrobić bo bagażnik jest zamknięty i nie można go otworzyć. Dodatkową wadą jest tylko jeden kluczyk z pilotem, można za...
Nie jestem rajdowcem, zatem nie interesuje mnie przyspieszenie, natomiast przy niskich obrotach na \\\"2\\\" silnik jest bardzo słaby. Trudno mi było się przestawić z \\\"Puntka\\\"
Na razie nie mam istotnych zastrzeżeń, ale siedzenie dla kierowcy mogłoby być wygodniejsze.
Beznadziejnie zeschowkami przy kierowcy. Praktycznie nie wiadomo co zrobić z okularami, telefonem itp. Schowek poziomy!!! To chyba impotent ergonomi wymyslił. Przy lekkim przyspieszeniu schowek jest opróżniany....!!!!
Zbyt duży promień skrętu

Wcześniej jeździłem maluchami, Pandą, Skodą Felicją, Puntem, Astrą i Vektrą, ale dopiero jazda samochodem Sedici z napedem 4 x 4 daje mi najwiece przyjemności.
Dość duży zapas mocy - bardzo zrywny przy wyprzedzaniu. I bieg dość trudno wchodzi z II biegu, ale z neutral OK. VI bieg rewelacyjny nie tylko na autostradę, ale na zwykłą drogę też, bo jest dość elastyczny.
jedyna wada, to słabe wyciszenie silnika, przy wyższych obrotach jest dość głośny. Dużo przyjemnosci z jazdy, zawieszenie dość twarde, ale bardzo odporne na nasze dziurawe drogi.
Bardzo dobrze się trzyma w zakrętach, a przy napędzie ustawionym na AUTO, wręcz fenomenalnie. W warunkach zimowych niezastąpiony, radzi sobie bardzo dobrze przy nawet bardzo trudnych i zaśnieżonych wzniesieniach.

Spełnia moje oczekiwania, może się podobać, ekonomiczny - może trochę brak "kopa" w silniku.
To nie auto do ścigania się - nie ma "kopa". Silnik elastyczny - trudno go zadławić. Przy zimnym silniku wsteczny trzeba "wbijać".
Przednie fotele za krótkie (podparcie ud). Komfort jazdy jak w zwykłym osobowym - docenia się zawieszenie na wyboistej, dziurawej drodze.
Karoseria - odporna na drobne stłuczki i otarcia(dużo twardych, wysokich plastików). Mały, ale pakowny bagażnik, wystarczy dla 4 osób (w tym 1 kobieta)na tygodniowy wyjazd. Ewentualnie 3 osoby + narty.
W zimie na śniegu/błocie śniegowym przy hamowaniu auto zachowywało się jakby miało płozy (szer. opon 205 mm)- więc trzeba uważać pomimo ABS i napędu na 4 koła. Napęd na 4 koła w kopnym śniegu - nieoceniony.

Całkiem niezłe oryginalne auto. Oczywiście można rozpocząć koncert życzeń, co mogłoby być inaczej urządzone, ale dla mnie najważniejsza jest niezawodność, a to mam jak dotychczas w 100%. Mogłoby jedynie nieco mniej palić.
Ok, chociaż lepiej pracuje na wysokich obrotach.
Dosyć twarde zawieszenie, jednak na przednich siedzeniach się tego nie odczuwa. Wysokie zawieszenie sprawia, że przy parkowaniu nie trzeba obawiać się krawężników.
Ogólnie ok. Mógłby mieć lepszy komputer, z większym wyświetlaczem i większą liczbą funkcji.
Ogólnie bez zastrzeżeń.

1 2 3 4 z 4

ŚREDNIE OCENY FIAT SEDICI

6.9/10
6.9/10
6.0/10
7.2/10
9.5/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Sedici brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Suzuki SX4.

Fiat

Sedici

Suzuki

SX4

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Sedici

użytkownik: Leszek

Fiat Sedici 1.9 z DPF Emotion 1900 1.9 z DPF 120KM 2009r. roadster

Trzeba sie przyzwyczaić do dość szerokich słupków przednich i mieć świadomośc martwego pola widzenia z tego powodu, ale poza tym jest OK.

Nic jeszcze konkretnego mi się nie zepsuło - jedyne naprawy gwarancyjne, to te związane z estetyką i korozją przewodów w układzie chłodzenia silnika.

Pomijając dość długi czas nagrzewania się silnika diesel, wentylacja i ogrzewanie przy klimatyzacji automatycznej spisuje sie bez zarzutu.

Bez wiekszych uwag - jedyne zastrzeżenia, to brak kontrolki świateł krótkich i nie gaśnięcie ich wraz z wyłączeniem stacyjki, tak jak we wszystkich Fiatach, tylko rozwiazanie japońskie - swiatła trzeba wyłączyc wyłącznikiem.

Pełna opinia o Fiat Sedici 1.9 z DPF Emotion 1900 1.9 z DPF 120KM 2009r. roadster »

Fiat Sedici: coupe, hatchback, inne, kombi, mini-van, roadster, terenowy

Fiat Sedici: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Sedici: 1.6, 1.9, 2.0

Fiat Sedici: 2010, 2009, 2008, 2006, 1999