Fiat Seicento (600) opinie, oceny użytkowników, Fiat Seicento (600) spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Seicento (600)

1998r.

Średnia ocena: 7.07/10

Fiat Seicento (600) spalanie (l/100km)

6.96/5.67
5.13/6.87
6.41/5.13

Oceny FIATA SEICENTO (600)

2010-03-09

Jeżeli Seicento to tylko z silnikiem 1.1 fire. Zamiast SC 900 wolałbym Tico z lepszym silnikiem i lepszą niezawodnością. Samochód dość awaryjny ale nigdy nie miałem problemów z dostępnością części czy zbyt wygórowaną ceną.
Amortyzacja jest dla mnie zadawalająca jak na tę klasę. Fotele są zbyt wąskie i nie trzymają na boki. Wyciszenie jak najbardziej ok.
Prowadzenie bez zarzutu. Hamulce są wg. mnie zbyt słabe. Tylko zaraz po wymianie tarczy i klocków są wystarczające.Parkowanie - bajka.

2008-08-26

seicento jest miękkim samochodem ,na zakrętach trzeba mocno zwolnić inaczemozna zakończyćjazdęna boku ,samochóz pełnym obciążeniem zachowuje się znacznie lepiej
Z przodu dwie osoby mogą podrużować nawet wygodnie ale z tyłu to trochę ciasnawo chyba że pasażerowie na przednich siedzeniach trochę ograniczą swoją przestrzeń, aczkolwiek samochód był rejstrowany na pięć osób,bagażnik trochę mały nadaje się na zakupy w supermarkecie polecam we...
Auto jsa

2010-08-19

autko służy mi na dojazdy do pracy i krótkie trasy- do tego celu zostało stworzone. Przydała by się klima i wspomaganie
sporting ma krótsze biegi, więc szybciej się rozpędza
to jest tylko mały samochodzik
autko ma już 12 lat i pojawiają się pierwsze ogniska korozji
moje seitko ma obniżone i utwardzone zawieszenie, dobrze jeździ w zakrętach, lecz do parkowania przydałobysię wspomaganie

2009-07-12

Jak na mały silniczek to nie rewelka, ale można akceptować z jazdą. Na światłach nie myśl o wyścigach.
Sam w raz dla jednej osoby do pracy ok, ale większa paczka w samochodzie to już jedzie jak Tir. Głośny powyżej 90km/h
Prowadzi się dobrze ale aż tak jak inne pojazdy małych klas, dużym plusem za łatwość parkowania

2011-02-14

jeżdżąc do pracy nie ma lepszego autka
Mały silnik nie ma co wymagac za wiele ale ogólnie ok.
Nie ma co narzekac na naszych drogach żadne auto nie sprawuje się do końca dobrze 0.9 trochę zasłaby na jazdę z kompletem pasażerów.
Zależy kto jest jaki duży.
Autko nie do zajechania, najlepsze na miasto wszędzie się zmieści,nie ma problemu z parkowaniem, poza miasto lepszy z silnikiem 1.1 lub 1.2.

Średnie oceny FIAT SEICENTO (600)

4.6/10
4.4/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Seicento (600) brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Fiat Seicento (600)

Fiat Seicento (600)

Opel Corsa

Opel Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Seicento (600)

Fiat Seicento (600) 900 39KM 1998r. hatchback

Elastyczność przeciętna. Jeżeli chcesz wyprzedić sprawnie TIR-a trzeba żyłować silnik na trójce. Silnik jest wg. mnie zbyt słaby (słabszy niż np. w Tico) na dodatek więcej pali .Niewiele mniej niż wersja 1.1 która ma o wiele lepsze przyśpieszenie. Silnik po przekroczeniu 110tys.km. zaczął często niedomagać. Wcześniej zdarzały się również usterki ale do przyjęcia. Skrzynia biegów nie jest zbyt precyzyjną Są czasami problemy z wrzuceniem 5 biegu. Co to przełożeń - jedynka jest zbyt krótka.

Widoczność do przodu bezproblemowa. Do tylu już nie bardzo. Bardzo szerokie słupki boczne po bokach i niewielka szyba tylna więc najlepiej parkować przodem. Minus za miniaturowe lustereczka boczne choć to chyba można się przyzwyczaić.

Z przodu miejsca na prawdę jest pod dostatkiem. Z tuły to już prawdziwa katorga. Mogą tam podróżować tylko dzieci lub osoby dorosłe na którkich trasach. Bagażnik zbyt mały tylko na niewielkie zakupy ale tylne siedzenie świetnie czasem spełnia rolę dodatkowego bagażnika :) Materiały są przeciętnej jakości ale czego się spodziewać w samochodzie ekonomicznym. Minusem również goła blacha w drzwiach (jak we fiacie 126p)

Samochód stał się zbyt awaryjny po przekroczeniu 100tys. km. Na szczęście nie ma żadnych problemów z dostępnością części.

Dla mnie wystarczające choć ma tylko dwa biegi dmuchawy. Jeden przełącznik mi często odpada ale to się wytnie ;)

Fiat Seicento (600): bus, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna), van

Fiat Seicento (600): benzyna, benzyna+gaz

Fiat Seicento (600): 0.9, 1.0, 1.1, 1.4, 1.6

Fiat Seicento (600): 2011, 2008, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998