Fiat Seicento (600) opinie, oceny użytkowników, Fiat Seicento (600) spalanie 0.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Seicento (600)

0.9

Średnia ocena: 7.01/10

Fiat Seicento (600) spalanie (l/100km)

6.65/7.01
5.07/6.32
5.93/6.45

Oceny FIATA SEICENTO (600)

2010-03-09

Jeżeli Seicento to tylko z silnikiem 1.1 fire. Zamiast SC 900 wolałbym Tico z lepszym silnikiem i lepszą niezawodnością. Samochód dość awaryjny ale nigdy nie miałem problemów z dostępnością części czy zbyt wygórowaną ceną.
Amortyzacja jest dla mnie zadawalająca jak na tę klasę. Fotele są zbyt wąskie i nie trzymają na boki. Wyciszenie jak najbardziej ok.
Prowadzenie bez zarzutu. Hamulce są wg. mnie zbyt słabe. Tylko zaraz po wymianie tarczy i klocków są wystarczające.Parkowanie - bajka.

Za tę cenę po prostu warto.
Autko o poj.0.9 nie może zadowolić.Brakuje mocy i elastyczności niemal przy każdym wyprzedzaniu.Jednak należy pamiętać że to tylko 40km.i kiedy to sobie uświadomimy stwierdzimy że autko jak na tę moc jest wyjątkowo żwawe.Uważam że jednostki 0.9 mimo swojej przedpotopowej konstrukcji j...
tu bez komentarza.Można jechać w 5 nad morze (660km)i też sie dojedzie.Tylko tyle.
Z doświadczenia wiem, że sc kupiony w Polsce jest całkowicie innym samochodem niż sc przywieziony z zachodu.To całkiem inna blacha jakość materiałów itd.Mam i takiego i takiego.
Oceniam autko w kategorii którą reprezentuje.Ponieważ jeżdżę wieloma samochodami myślę że sc za swoją cenę i z takim silniczkiem jest autem bardzo udanym,bezawaryjnym i relatywnie tanim w eksploatacji. Mam dwie sztuki tych malutkich autek i z obu jestem baaaaaardzo zadowolony.Moja ocena, ...

2010-02-19

w sumie przez ty kilka lat nie było żadnej niespodziwanej awarii. wiele napraw można zrobić samemu, ale miejsca pod maską nie ma żeby włożyć ręce. żeby zmienić zwykły pasek klinowy. trzeba rozebrać wiele innych elementów .czesto jest tak, więcej rozbierania zeby sie dostać do czeg...
silnik 899cm3 jak dla mnie za słaby polecam 1100cm3. Uważam ze za dużo pali jak na taki mały silnik,
to powienien być samochod rej na 4 osoby a nie na 5 - porażka. w dwie osoby jeździ się w miarę dobrze ale jeśli ktoś ma siedzieć z tyłu to jeśli chodzi o miejsce i o moc jaką daje 90zeby to rozpdzić to jest słabo
Jestem dość wysoki, fotel kierowcy odsunięty mam maksymalnie do tyłu, wiec za mną juz nikt nie siądzie, jeśli juz musze sie przysunąć dla kogoś to jest bardzo źle, kolanami dotykam mkierownicy. do bagaznika mało co sie zmieści, w przypadku butli LPG w kole zapasowym, opona nie mieści s...
bardzo dobre hamulce, łatwo zaparkować w ciasnych miejscach,

2008-02-12

Bardzo fajne auto z ładną sylwetką wymaga dbałości i pilnowania terminów przeglądów, jeśli się wykona wszystko na czas nie sprawia kłopotów. Godne polecenia.
Trochę mało mocy, po przebiegu powyżej 110000 km odczywalny brak mocy przy nagłych przyśpieszeniach, po przekroczeniu 100 km/h zaczyna żyć.
Jak na niewielkie wymiary auta bardzo dobre wyciszenie, wygodne fotele przednie mimo braku trzymania na zakrętach trochę nosi ciało po fotelu. Auto prowadzi się bardzo dobrze tak na prostej jak też na zakrętach. Czułe na boczne podmuchy wiatru.
Bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne, jeśli nie było stłuczki nie powinno być widać rdzy, jedynie pęcherze mogą wystąpić na pokrywie silnika i klapie bagażnika błąd lakierniczy fabryki coś popsuli i po kilku latach moga pojawic bąble.
Małe ale żwawe autko solidnie wykonane jeśli się zadba jest bezawaryjne. Godne polecenia dla wszystkich dojeżdżających do pracy w mieście lub poza miastem na krótkich odcinkach.

2008-03-02

Jestem zadowolony z pojazdu. Kupiłem auto nowe i naprawdę nic nie musiałem przy nim robić, olej wymieniano tylko podczas przeglądów w serwisie. Od przeglądu do przeglądu auto nie sprawiało żadnych problemów. Polecam pojazd szczególnie dla dwóch osób. Sprawdza się.
Pojazd nie jest do szybkiej jazdy, ale jak potrzeba to można przycisnąć i jak na swoje parametry to jest ok.
Auto jest zwinne, w środku można swobodnie rozmawiać podczas jazdy nawet ponad 100 na godz.Jeżeli chodzi o komplet pasażerów, to silnik 0,9 jest za słaby.Dla dwóch dorosłych +dziecko jest super.
Pojazd jest wygodny jak na swoją sylwetkę, można jechać nawet kilkaset kilometrów i jest wygodnie.(To nie jest maluch).
Auto prowadzi się super, zawsze można się zmieścić na ciasnym parkingu, bo jest niewielkie. Żona woli jechać na zakupy seicentem, bo wszędzie zaparkuje inie straci dużo kasy, bo nie miałaby gdzie załadować zakupów.

Średnie oceny FIAT SEICENTO (600)

5.1/10
5.1/10
4.3/10
4.5/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Seicento (600) brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Corsa.

Fiat Seicento (600)

Fiat Seicento (600)

Opel Corsa

Opel Corsa

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Seicento (600)

Fiat Seicento (600) 900 39KM 1998r. hatchback

Elastyczność przeciętna. Jeżeli chcesz wyprzedić sprawnie TIR-a trzeba żyłować silnik na trójce. Silnik jest wg. mnie zbyt słaby (słabszy niż np. w Tico) na dodatek więcej pali .Niewiele mniej niż wersja 1.1 która ma o wiele lepsze przyśpieszenie. Silnik po przekroczeniu 110tys.km. zaczął często niedomagać. Wcześniej zdarzały się również usterki ale do przyjęcia. Skrzynia biegów nie jest zbyt precyzyjną Są czasami problemy z wrzuceniem 5 biegu. Co to przełożeń - jedynka jest zbyt krótka.

Widoczność do przodu bezproblemowa. Do tylu już nie bardzo. Bardzo szerokie słupki boczne po bokach i niewielka szyba tylna więc najlepiej parkować przodem. Minus za miniaturowe lustereczka boczne choć to chyba można się przyzwyczaić.

Z przodu miejsca na prawdę jest pod dostatkiem. Z tuły to już prawdziwa katorga. Mogą tam podróżować tylko dzieci lub osoby dorosłe na którkich trasach. Bagażnik zbyt mały tylko na niewielkie zakupy ale tylne siedzenie świetnie czasem spełnia rolę dodatkowego bagażnika :) Materiały są przeciętnej jakości ale czego się spodziewać w samochodzie ekonomicznym. Minusem również goła blacha w drzwiach (jak we fiacie 126p)

Samochód stał się zbyt awaryjny po przekroczeniu 100tys. km. Na szczęście nie ma żadnych problemów z dostępnością części.

Dla mnie wystarczające choć ma tylko dwa biegi dmuchawy. Jeden przełącznik mi często odpada ale to się wytnie ;)

Fiat Seicento (600): bus, coupe, hatchback, liftback, sedan (limuzyna), van

Fiat Seicento (600): benzyna, benzyna+gaz

Fiat Seicento (600): 0.9, 1.0, 1.1, 1.4, 1.6

Fiat Seicento (600): 2011, 2008, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998