Fiat Siena opinie, oceny użytkowników, Fiat Siena spalanie 1.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Siena

1.9

Åšrednia ocena: 8.00/10

Fiat Siena spalanie (l/100km)

Oceny FIATA SIENA

2011-02-14

Ogólnie jetem zadowolony z tego samochodu, ładne kształty, dobre materiały wykończeniowe, bardzo bogate wyposażenie i stosunkowo nie duże spalanie sprawia że użytkowanie tego auta to prawdziwa przyjemność.
Auto prowadzi siÄ™ bardzo dobrze, reagujÄ™ szybko, przy wiÄ™kszych prÄ™dkoÅ›ciach lekko wyrzuca na bok ale zapewne jest to wina sÅ‚abych opon. Niestety kolumna kierownicza jest niedopracowana, przez co czasem siÄ™ psuje. Auto posiada dodatkowe wspomaganie CITY, które niby dziaÅ‚a ale ja dużej róÅ...

Åšrednie oceny FIAT SIENA

3.0/10
3.0/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Siena braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Nissan Laurel.

Fiat Siena

Fiat Siena

Nissan Laurel

Nissan Laurel

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Siena

Fiat Siena dynamic 1900 115KM 2001r. hatchback

silnik pracuje elastycznie, nie odczuwa się zmiany biegów, czasem jest drobny problem z wrzuceniem wstecznego, ale to ponoć problem prawie każdego Fiata. Silnik do najcichszych nie należy, ale nie przeszkadza to zbytnio podczas jazdy. Przyśpieszenie... trudno mi obiektywnie ocenić bo nie mam dużego porównania, jednak osobiście jestem zadowolony, co prawda nie są to wyniki jakieś rewelacyjne ale umówmy się że 115 JTD sportowym autem nie jest.

widoczność z przodu bardzo dobra, z tyłu już gorzej ze względu na dość wąskie lustera i tylnią szybę, jednak ogólnie nie ma najgorzej

Moim zdaniem zawieszenie jest kompromisem pomiędzy komfortem a sportowym stylem jazdy, przy ostrych manewrach lekko buja, na nierównościach lekko "pływa", ale przynajmniej po wjechaniu w dziurę plomby z zębów nie wypadają. Z przodu siedzi się wygodnie, nogi się nie męczą a regulowanie fotela (przód-tył, góra-dół, odcinek lędźwiowy) sprawia że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią pozycję. Fotele są lekko kubełkowe tak więc dobrze trzymają na zakrętach, jedynie co mi się nie podoba to zagłówek, jest wypukły zamiast wklęsły co sprawia że głowa czasem ucieka mi na boki. z tyłu brakuje parę cm miejsca na nogi, wychodzenie z 3 drzwiowego auta też nie należy do najprzyjemniejszych. Z kompletem pasażerów auto traci swoją elastyczność. Wyciszenie jest słabe. Słychać silnik, szum opon, w tym temacie fiat się nie postarał.

Z przodu w przeciwieństwie to tyłu sporo miejsca, wszystkie przyciski właściwie pod ręką, bagażnik jest wystarczający jak na ten typ auta, miejsca jest wystarczająco. Materiały wykończeniowe są dobrej jakości, kokpit wykonany (nie wiem co to jest, jakiś miękki plastik, czy jakaś pianka)dobrze, nic nie trzeszczy nic nie wyciera się. karoseria wykonana z blachy ocynkowanej, tak więc rdza jest mu obca, chociaż trzeba uważać na boki, gdyż mając szerokie opony przednie można zeszlifować lakier na drzwiach i progach. polecam założyć dobre chlapacze.

Auto prowadzi się bardzo dobrze, reaguję szybko, przy większych prędkościach lekko wyrzuca na bok ale zapewne jest to wina słabych opon. Niestety kolumna kierownicza jest niedopracowana, przez co czasem się psuje. Auto posiada dodatkowe wspomaganie CITY, które niby działa ale ja dużej różnicy nie odczuwam. Hamulce działają bez zarzutu, wystarczy pamiętać o wymianie klocków i problemów nie powinno być. Parkuje się dobrze, widoczność jest dobra a ścięty tył auta + czujniki cofania sprawiają że bez problemu można podjechać tyłem bardzo blisko przeszkody.

tak jak już pisałem, auto kupiłem w złym stanie, dużo było do roboty i od czasu do czasu coś nowego wyskoczy, myślę jednak że to był przypadek. Jak się poszuka zadbany model to pewnie nie będzie wymagał dużego wkładu i częstych wizyt u mechanika

Gdy szyba jest zaparowana, nawiew bardzo szybko sobie z tym poradzi, niestety dość często muszę wymieniać filtr kabinowy. Klimatyzacja działa dobrze.

niestety tu mogę nie być obiektywny ze względu na ilość awarii jakie ten samochód miał w momencie zakupu i późniejszymi problemami z myszami... jedyne co wiem co nagminnie się psuje to mata w fotelu pasażera która powoduje wyskawikania błędu AIR BAG

Fiat Siena: hatchback, sedan (limuzyna)

Fiat Siena: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Siena: 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.9

Fiat Siena: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1988