Fiat Stilo opinie, oceny użytkowników, Fiat Stilo spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Stilo

Średnia ocena: 8.34/10

Fiat Stilo spalanie (l/100km)

Oceny FIATA STILO

2010-08-31

9 na 10. Tak mi się autko podoba, że mój następny samochód to najprawdopodoniej też bedzie fiat.
Elastyka pierwsza klasa - na 5 biegu mozna jechać już od 40 na godzinę. Dzięki turbo auto ma kopa nawet przy 120 jak się wciśnie pedał do końca. Każdy użytkownik JTD powie to samo.
Mi bardzo pasuje takie zawieszenie jak ma stilo. trochę buja ale to właśnie jego urok. Wyciszenie akurat trochę kuleje. JTD do najcichszych silników nie należy co słychać w kabinie. Dziurki też są słyszalne bardziej niz np w oplach. Ale mimo wszystko oceniam wszystko na plus
Tu trochę stilo łapie minusów - bagażnik niby duży ale zawsze mi go trochę brakuje, z tyłu ludzie czesto mają za mało miejsca na nogi co owocuje przesuwaniem przednich foteli. jakośc materiałów dobra ale nie bardzo dobra. lexus z końca lat 90 jest o przynajmniej 1 ligę wyżej w jakośc...
Bardzo udany zakup. Na początku byłem rozczarowany, dużo musiałem wkładać w auto jednak po czasie stwierdzam, że to były rzeczy eksploatacyjne typu, tarcze, klocki, opony, rozrząd. Generalnie po zakupie auta miałem do renowacji zawieszenie oraz koło pasowe do wymiany co jest standardem w ...

2010-07-14

Jestem zadowolony z zakupu .. silnik mocny radzi sobie z warunkami drogowymi,właczenie klimy jest niezauważalne wrecz..spalanie bardzo satysfakcjonujace /przy rozsadnej jezdzie :))) /korzystanie z uroków silnika i spalanie podniesie ale co za frajde wtedy mozna poczuc:))swietny samochód za rozsa...
silnik 140 km daje sporo radosci z jazdy,nieco drązek zmiany biegów mogłby byc precyzyjniejszy,silnik pracuje jak szwajcarski zegarek i lubi obroty do ciezszej pracy..jak dla mnie rewelacja i zadawala sie małym apetytem na paliwo u mnie przy delikatnej jezdzie w trasie ok 2000-2200 obr i do pre...
niestety wyciszenie jest nieco gorsze niz np w Golfie ..ale dla mnie lubiacego drzwiek diesla nie stanowi to problemu ..resorowanie jak wyzej pisalem miekki i dla niektorych to moze byc zaleta aby płynąc drogami:)przednie fotele sa calkikem wygodne nie odczuwam dyskomfortu/ regulacja ledzwiowa/ z ...
5D Stilo niektorym nie przypada do gustu..takie zycie :)))wg mnie to obecnie tani komfortowy sam. do przemieszczania sie i oferujący sporo przestrzeni z przodu jak i z tyłu ,regulacja kanap daje komfort / pojemnosc bagaznika
Auto wygodne..miękkie zawieszenie przyczynia sie do komfortu jazdy nieco kosztem prowadzenia..dla poczatkujacego kierowcy jest to wg mnie swietna opcja bo zanim sie cos stanie to auto wyraznie daje znac o tym duzo wczesniej

2010-07-16

Tani,dobrze wyposażony jak za te pieniądze. Komfort byłby na naprawdę wysokim poziomie, gdyby nie zbyt duży poziom hałasu. Przepalające się żarówki mogą człowieka doprowadzić do łez.
Jedynka służy tylko do ruszania. Natomiast na 2 biegu przy małych prędkościach silnik się dusi. W korku nie wiadomo co wrzucić: 1 czy 2? Na 3 podciąganie wyższych obrotów kończy się utworzeniem w baku leja przy ssawce pompy :). Prowadząc auto ma się często wrażenie, że 4 bieg jest z...
Wiadomo, że to kombi i cudu nie będzie, ale jednak jest za głośno. Przy prędkości powyżej 100km/h trudno jest rozmawiać. Reszta jak to w aucie tej klasy: dla jednych wygodnie dla drugich nie.
Jak na auto, które początkowo kosztowało jakieś 80 tys. spodziewałem się lepszych plastyków, ale cóż ja tyle nie dałem więc jest ok.
Trzyma się drogi idealnie, nawet przy 200km/h kierowca czuje się pewnie, co może być nieco zdradliwe... Niestety na zakrętach można się zestresować przy przechyłach, ale też nigdy auto nie opuściło narzuconego mu kierunku. Hamulce jak brzytwa.

CEZARY2010-02-19

OGÓLNIE JEST TO DOBRY SAMOCHÓD TYLKO Z SILNIKIEM jtd , DRAŻNIĄ MAŁE DROBIAZGI ( PRZEPALAJĄCE SIĘ NADMIERNIE ŻARÓWKI , DETALE , ZAMKI W DRZWIACH, CENTRALNY . ..... ALE CZY DROBIAZGI " BYWAJĄ " TAKŻE W RENOMOWANYCH GWIAZDACH pewnie tak ;) tylko rzadziej się o nich mówi
ten silnik jest naprawdę wystarczający ale tylko wtedy kiedy podróżujemy "JEDNOOSOBOWO" - kolejne osoby i bagaże ( sumując -dają znać o braku większej mocy.
...bardzo dobrze że mimo sportowej, dynamicznej sylwetki (wersja3d) jest postawiona w neutralnym punkcie z przechyleniem na komfort który jest na naszych drogach .... "potrzebny " ;)
Samochód ten zrobił duży krok pod względem użytych materiałów , ale spasowanie ich mogło i pozostawia w niektórych miejscach wiele do życzenia, ale miejsca z przodu jest wystarczająco a kolejne dwie z tyło także nie powinny mieć okazji do narzekań.
Układ jezdny jest dobry położony więcej na komfort ( i dobrze ;) ) mało awaryjny i dość tani w eksploatacji . W ciągu tych lat wymieniam co roku łączniki stabilizatorów 100zł kompl.

2011-02-13

Zawieszony (bo brudny) zawór EGR (o ile dobrze zapamiętałem nazwę) raz skutecznie uniemożliwił uruchomienie silnika. Po wyczyszczeniu go było ok. Warto na niego zwrócić uwagę przy przeglądach aby uniknąć niespodzianek. W roku parzystym wymieniam lewy wahacz, w nieparzystym - prawy. Ale...
140KM w niczym by nie przeszkadzało ale i 115-ka też wspaniale daje sobie radę nawet w Alpach.
Wyciszenie dość niewysokich lotów. Rekompensata to znakomite, fabryczne audio (6 dobrych głośników); mocny, głęboki i "soczysty" dźwięk.
Mało miejsca na nogi w tylnej części no ale to nie limo-jamnik; za to bardzo pakowny bagażnik. Coś za coś.
Bardzo pomocny przy parkowaniu jest tryb "city". Kierownicę obracam dosłownie jednym palcem.

Średnie oceny FIAT STILO

Osoby zainteresowane autem Fiat Stilo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Fiat Stilo

Fiat Stilo

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Stilo

Fiat Stilo 1900 115KM 2005r. hatchback

Świetne auto. Cieszę się, że mam Stilo a nie Golfa.

Auto żwawe, kiepska dwójka (skrzynia 5), trójka nadrabia słabość dwójki, elastyczny, jak to diesel. Wyprzedzanie na 5 to sama przyjemność.

Malutkie lusterka. Obrys auta intuicyjny, choć nie widać skrajnych punktów.

Super auto, mam 186cm wzrostu i czuję się w nim świetnie, fotele ustawiane manualnie, ale można doregulować wysokość siedziska i wypełnienie oparcia w części lędźwiowej, co czyni siedzenie kierowcy bardzo komfortowym. Brak regulacji wychylenia zagłówków to minus.

Miejsca aż nadto, schowków sporo, wszystko pod ręką. Podłokietnik regulowany, dzięki temu tylko trochę przeszkadza w dostaniu się od hamulca ręcznego i gniazda 12V. Moje auto miało wymienianą tapicerkę przez partacza, więc wykończenie to nie wina Fiata. Kierownica skórzana ze sterowaniem radiem średnio wygodna - przyciski poza obszarem normalnego ułożenia dłoni. Zawadzam kolanem w wybierak tempomatu (jest poniżej wybieraka świateł i kierunkowskazu).

Auto ładnie pokonuje wrocławskie dziury, komfortowo reaguje na wyboje, ale przy dużej prędkości na autostradzie nie jest to już takie przyjemne. Kompromis jest osiągnięty. Hamulce zdecydowane, tylko często "piszczą" i "ćwierkają".

Komplet filtrów UFI (montowane przez fabrykę) - powietrza, oleju i paliwa - 100zł!!! Dla Multijet (JTD 16V) po 2006 roku filtr paliwa już jest podgrzewany i kosztuje 150zł. Cena detal sklepowa.

Górny nawiew słaby, ale auto szybko i równo się nagrzewa.

Zaskakująco bogata jak na Fiata - regulowana wysokość świateł mijania, konfigurowalne blokady drzwi z pilota, komputer, i wiele innych.

Fiat Stilo: coupe, hatchback, kombi, liftback, van

Fiat Stilo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Stilo: 1.2, 1.4, 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Fiat Stilo: 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 1999