Fiat Tipo opinie, oceny użytkowników, Fiat Tipo spalanie 1992r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Tipo

1992r.

Średnia ocena: 5.60/10

Fiat Tipo spalanie (l/100km)

9.40/15.70
7.30/13.60

Oceny FIATA TIPO

Michał2010-04-19

Ogólnie OK.
Silnik muszę powiedziec nawet dośc elastyczny. Biegi wchodzą dobrze, ładnie wkręca się w obroty, ale przy wyprzedaniu raczej doradzam zmianę biegu na niższy. Silnik jak silnik sie dba to sie jeździ.
Naprawdę sporo miejsca. Obsługa urządzeń ok. Bagażnik jak na gabaryty samochodu znośny. Plastik fantastik. Karoseria bez ocynku i tak się nieźle trzyma o ile auto bezwypadkowe. P.S. TYLNA KLAPA NIGDY NIE PRZERDZEWIEJE JEST Z TWORZYWA.

2008-09-23

No nie powiem. "Buta" miał jak na swoją wersję - ale nie dlatego że fabrycznie tylko po 3 szlifach. Aha no i wersja z gaźnikiem. Spalał 12 l/100 w mieście

2008-08-14

wady: rdza bierze tylni lewy błotnik jak widac na zdjęciu, i progi lekko.

adam2012-02-25

Michał Seweryn2008-07-03

Średnie oceny FIAT TIPO

4.2/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Tipo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Dacia Duster.

Fiat Tipo

Fiat Tipo

Dacia Duster

Dacia Duster

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Tipo

użytkownik: Michał

Fiat Tipo 1,4 i.e. 1400 digiplex 2 70KM 1992r. hatchback

Ogólnie OK.

No dosłownie akwarium. Lusterka dosyc spore.

Resorowanie ok jak się ma sprawne zawieszenie. Fotele !!!!! Ja osobiście czuje się jak na fotelu w domu, a przy tym w miarę dobre trzymanie boczne (chciałbym nadmienic że mam fotel regulowany w 3 płaszczyznach + trzymanie boczne i podparcie kręgosłupa). Komplet pasażerów + silnik 1,4 = elastycznośc jazdy jak cc700. Co do wyciszenia to głośno jak diabli powyżej 100-110 km/h.

Auto prowadzi się nawet całkiem dobrze. Układ kierowniczy bez wspomagania (taki mam ja) do bani, można nie chodzic na siłownię, biceps urośnie. Przed hamowaniem pomyśl, ja generalnie polecam zmianę na tarcze 256mm te 240mm hamują chyba tylko dla zabawy. Parkowanie - przyjemne tylko ze wspomaganiem.

Wymiana wszystkiego była oczywiście po zakupie, kto kupuje i wierzy że wszystko było wymieniane. Co do awaryjności to szczegulnie trzeba zwrócic uwagę na zawieszenie z przodu (nie na nasze drogi). Co do kosztów naprawy jak coś walnie to przynajmniej więcej w kieszeni zostanie niż u konkurencji.

W zimę bez zasłonięcia chłodnicy można zapomniec o temperaturze silnika w okolicach 90. Przez co słabo grzeje.

Broń boże myc komorę silnika, na wymieniałem się elektryki !!! Co do elektroniki raz po raz siada opornik dmuchawy (ale to tania imprezka), Ogulnie to powinienem byc zadowolony, mam pełną elektrykę (szyby, szyber, lusterka), lampki, żaróweczki w tablicy rzadko kiedy się przepalają.

Fiat Tipo: coupe, hatchback, sedan (limuzyna)

Fiat Tipo: benzyna, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Tipo: 1.4, 1.6, 1.9, 2.0

Fiat Tipo: 2003, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989