Fiat Tipo opinie, oceny użytkowników, Fiat Tipo spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Tipo

benzyna+gaz

Åšrednia ocena: 8.07/10

Fiat Tipo spalanie (l/100km)

8.57/9.77
6.96/7.85
7.77/8.35

Oceny FIATA TIPO

2008-02-12

polecam dla "młodych" kierowców szaleć się nie da ale da się nauczyć myśleć i płynnie jeździć. dla bardziej doświadczonych polecam 1,6
jak pisałem 1,4 to miód na początki teraz jak mojej po odebraniu przez nią prawo jazdy dałem moje 1,4 mam 1,6 jeżdżę dużo już ponad 5 lat i 1,6 mi w zupałności wystarcza 90 kucy na tą masę całkowicie wystarcza do "sprawnej" jazdy.oceny zaznaczam są dla 1,4 !!!
Jeżdzi się ok kiedyś zrobiłem trasę Brzesko Warszawa i z powrotem w prawie 24 h i plecy tyłek czy ręce ok w miarę się jeszcze czułem :-)
z przodu przestrzeni ok przy pedałach ok i jednocześnie wszystko pod ręka zaznaczam że mam 188 wzrostu a mimo to udało mi się dopasować autko że było jak szyte na mnie.
Autko fajne maÅ‚e gabarytami oferuje jednak doÅ›yć pokażnÄ… ilość miejsca w Å›rodku . DostÄ™p do przycisków i dziwigni kokpitu miodzio wszystko miaÅ‚em tam gdzie siÄ™ tego spodziewaÅ‚em sszukajÄ…c tego pierwszy raz po wejÅ›ciu do auta. wczeÅ›niej miaÅ‚em caro 1,5 i to autko z tym Å›ilnikiem jeÅ...

Sajmon2012-02-23

Jednostka w miarę elastyczna, pracuje całkiem kulturalnie, skrzynia dobrze zestrojona. z mocą szaleństwa nie ma (gaźnik + LPG) niemniej 150 km/h przekroczyłem. Zważywszy na znikomą awaryjność jest to mocna strona tego auta.
Resorowanie nie należy do mocnych stron Tipo. Fotele w miare wygodne, za to wyciszenie kiepskie.
Z przodu na prawdę dużo miejsca - idealny dla wysokich kierwowców, z tyłu też nie ma na co narzekać. Przyciski i pokrętła wygodnie rozmieszczone, wielofunkcyjne dźwigienki kierunkowskazów - wszystko pod ręką. Radio mogłoby być wyżej. materiały wykończeniowe nie powalają ale są odp...
Tipo świetnie trzyma na zakrętach, zawieszenie twarde, daje odczuć jakośc naszych dróg, hamulce bez rewelacji - trzeba wykazać się techniką. Auto zwrotne jednak na prkingu bez wspomagania trzeba się napocić.

Adam2010-05-03

auto sluży mi jako cieżarówka; przez oststni rok dostał wiecej niż przez całe 20 lat po zlozeniu tylnich siedzeń można naprawde duzo zaladować
silnik dynamiczny, na gazie czy na paliwie chodzi tak samo
jest głośny w środku ale idzie sie przyzwyczaić
radio zbyt nisko, bez pilota trzeba sie schylać by coś przełączyć wszystkie włączniki mądrze wbudowane w 2 pałąki przy kierownicy - nie trzeba ręki odrywać by coś włączyć karoseria ocynk - po 20latach lekka rdza na lewym nadkolu
zaczyna skrzypić pompa wspomagania ale chyba z mojej winy bo mialem czarny olej...

2008-04-12

Ja jestem zadowolony !!
Silnik skrzynia jest OK - prostota działa zawsze. Gorzej z osiągami i przyspieszeniem- wcześniej jeździłem scorpionem i nie mogę się przyzwyczaić
Karoseria mocna strona - ocynk chyba że samochód był puknięty... wtedy gorzej
Bardzo dobrze prowadzi się ,jest dość twardy i czasami nieprzyjemny ale można się przyzwyczaić.Bardzo dobrze zachowuje się w zakrętach

2010-05-26

Sprzedałem to auto z powodu zmiany na nowsze, wiem jedno tak tanio i ekonomicznie już żadnym autem jeździł nie będę. Pod tym względem bardzo duży +.
Skrzynia bez problemu idealnie biegi wchodziły.
Jazda z obciążeniem strasznie dawała się odczuć po mocy auta
karoseria jak to fiat ale u mnie tylko troszeczkę na jednej części zaczęło go brać
Auto prowadzi się bardzo dobrze, super trzyma się drogi. Co do układa kierowniczego niestety niska moja ocena ponieważ posiadałem wersję bez wspomagania.

Åšrednie oceny FIAT TIPO

Osoby zainteresowane autem Fiat Tipo braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Astra.

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Tipo

Fiat Tipo 1400 16v 0KM 1991r. hatchback

nie potrzeba komentarza widać wszystko i zawsze .

Autko fajne małe gabarytami oferuje jednak dośyć pokażną ilość miejsca w środku . Dostęp do przycisków i dziwigni kokpitu miodzio wszystko miałem tam gdzie się tego spodziewałem sszukając tego pierwszy raz po wejściu do auta. wcześniej miałem caro 1,5 i to autko z tym śilnikiem jeżdzi pi razy oko tak samo. Dobre dla "świerzych" kierowców których nie chcemy wsadzać w malucha teraz jeżdzi nim moja panna miesiąc temu odebrała prawko i bała się "dużych" nadwozi a teraz dała by za niego obie ręce ja przeszedłem na 1,6 sedicivalvoe i to już autko spokojnie do jazdy dla kogoś kto już trochę km nabił na tacho . moc ok 90 kucy i gaz spalania na lpg niewielkie a 90 do tej masy idzie dobrze

tylko dłuższą chwilkę tak z 5-7 km zajmuje rozgrzanie silnika w zimie a potem można w środku majorkę zrobić i w koszulce jechać

Fiat Tipo: coupe, hatchback, sedan (limuzyna)

Fiat Tipo: benzyna, turbo diesel, benzyna+gaz

Fiat Tipo: 1.4, 1.6, 1.9, 2.0

Fiat Tipo: 2003, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989