Fiat Uno opinie, oceny użytkowników, Fiat Uno spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Uno

1993r.

Średnia ocena: 6.71/10

Fiat Uno spalanie (l/100km)

7.59/7.45
5.81/6.28
6.52/6.60

Oceny FIATA UNO

Lukasz2008-08-12

Jak na takie auto FIRE radzi sobie dobrze. Osiagi na poziomie Grande Punto 1.2 czy Clio III 1.2. Skrzyna malo precyzyjna i halasliwa.Silnik pracuje miekko i fajnie gwizdze na wysokich obrotach, doceniam cicha prace ukladu rozrzadu. Predkosc maks.to 175km/h wg licznika i 166km/h wg GPSu.
Zawiesz.dosc komfortowe jak na auto z tych lat,chociaz czasem dobija. Wyciszenie slabe, zwlaszcza porownujac z nowoczesnymi autami np.Fabia II. Fotele takze miekkie, ale za to obszerne i maja trwala tapicerke.
Duzo miejsc jak na segment B.Auto przestronne dzieki ksztaltowi pudla.Bagaznik 270 litrow,kanapa z 2stopniowa regulacja polozenia oparcia.Korozji brak - auto 13 lat stalo u ciotki w garazu, wczesniej porzadnie zakonserowowane.
Zawieszenie delikatne,troche za miekkie, latwosc manewrowania dzieki duzej kierownicy - nie trzeba wspomagania. Hamulce tragiczne,mniejsze niz w Sc, ale jak na rok powstania auta i tak dobre...

Seweryn2009-07-11

O Golnie samochod wydaje sie maly ale w sirodku jest bardzo dozo miejsca bagaznik tez jest dosc spory mieszkam w angli i tez go tu kupilem jest to anglik oczywiscie.slaby punkt to blacha i chamulce.
Silnik ladnie chodzi jezeli jest wszystko jak powinno byc to ładnie przyspiesza.
Jazda z kompletem pasażerów nie polecam po pierwsze silnik 1.1 jest slaby dobrze jeszcze jest z dynamika przy 3 osobach a na to miast w 5 osob jest tragedia z osiągami i zarazem z chamulcami.
Przestrzeń z s przodu jest naprawdę bardzo dobrze mam 1,83cm i nie ma zadnych problemów zęby wygodnie za kierownica moja wersja jest wyposażona w fabryczny szyber dach i jest podsufitka trochę niżej osadzona i jest na styk z moja glowa.
Samochód prowadzi się pewnie i przyjemnie układ byłby super gdyby było wspo.kierownicy,hamulce z kompletem pasarzerow sa słabe,z parkowaniem nie ma żadnych problemów.

gdyby to auto było przynajmniej 300kg cięższe i silnik był 1,5l to nie wymieniłbym na żadne inne
silnik, który wymieniłem przy 160tyskm nie wiem jaki na przebieg, pracuje równo bez klekotania; przy 1.0L ciężko oczekiwać wyśmienitego przyspieszenia...
jak już pisałem wcześniej trudno żeby auto ważące 700kg dobrze resorowało, ale przy obciążeniu jedzie płynniej, tyle że osiągi są niespecjalne
z przesuniętymi fotelami ma max do tyłu z przodu jest dużo miejsca (mam 175cm wzrostu, przy jeździe dalej niż 100km nie polecam jazdy z 3 pasażerami z tyłu...
mam lekkie luzy na układzie kierowniczym, auto prowadzi się bardzo dobrze ale jest za lekkie na polskie drogi bo strasznie rzuca nawet po wymianie amortyzatorów...

2008-02-13

Daję 6 ale to takie naciągane 6 ponieważ mam wielki sentyment to tego autka.Rzadko się psuł a jeśli mu się to przytrafiło to naprawy i części nie kosztowały więcej niż 50 zł.Jedyny niechlubny wyjątek to wymiana pompy wody(ok. 180 zł).Regularne wymienianie olejów i filtrów powinno z...
Niestety nie jest to auto dla "rajdowców";)
Komfort jazdy:średni, ale miejsca jest dość żeby spokojnie jechać we cztery osoby
Autko prowadzi się całkiem przyjemnie ale strasznie wychyla się na zakrętach

2008-06-27

Marne wykonanie, oszczędność materiałów, niska jakość podzespołów, słaby silnik, bardzo małe bezpieczeństwo podczas kolizji !!!!!
Słaby silnik, w sumie niezawodny ale z czasem kompresja ucieka jak..! Blacharka słaba zdrewnienie drzwi od spodu, podwozie gnije pod warstwą konserwacji. Po prostu Fiat i badziew w porównaniu do tych samych roczników innych marek

Średnie oceny FIAT UNO

5.1/10
4.6/10
4.1/10
4.1/10
5.1/10
4.4/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Uno brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Lancia Thema.

Fiat Uno

Fiat Uno

Lancia Thema

Lancia Thema

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Uno

użytkownik: Lukasz

Fiat Uno 60S 1100 FIRE 57KM 1993r. hatchback

Auto nijakie,bez wyraznego charakteru,za to przestronne, ekonomiczne i tanie w eksploatacji, takze bez gazu. Dosc szybkie jak na tak maly silnik. Dokuczaja slabe hamulce i slabe wyciszenie. Cieszy brak katalizatora i wyrazisty dzwiek z tlumika. Poniewaz moje auto jest malo zuzyte, moja ocena odnosi sie do auta bardziej w stanie nowym niz auta z duzym przebiegiem i pordzewiala karoseria, ktore mozna spotkac dosc czesto nanaszych drogach.

Widocznosc bardzo dobra, duze szyby, 3 okienko ( w wersji 5drzwiowej ) ulatwia parkowanie. Jedynie lusterka troche male, ale nie jest najgorzej.

Chwile temu posypalo sie sprzeglo - ciotka ladnie je spalila, a teraz amorek zaczal wyciekac. Czesci nie drogie, nawet te oryginalne. Podobno jest to auto awaryjne,ale mysle ze serwisujac je na biezaco mozna jezdzic z zadowoleniem.

Slaby wentylator a zimne powietrze ze srodkowych kratek to spadek po Italii. przynaj,niej nagrzewa sie szybko zima...

Elektryki w moim modelu jest malo. Zrowni swiatel nie przepalaja sie nagminnie jak w nowych modelach. Co do Elektroniki to dalem 10 bo jej nie mam wiec sie nie psuje - auto jest wolne od elektroniki a jedynie zaplon dziala na zasadzie czujnika Halla.

Fiat Uno: coupe cabrio, hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Uno: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Uno: 0.9, 1.0, 1.1, 1.3, 1.4, 1.5

Fiat Uno: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1985, 1984