Fiat Uno opinie, oceny użytkowników, Fiat Uno spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Uno

1997r.

Średnia ocena: 6.62/10

Fiat Uno spalanie (l/100km)

6.78/9.66
5.25/7.80
6.05/8.68

Oceny FIATA UNO

2008-02-14

2014-11-02

Pierwszy samochód. Duży sentyment. Wiele przygód. Pierwszy seks w samochodzie. Przez to może ocena trochę zawyżona, ale jeśli w aucie wszytsko jest na bieżąco wymieniane to auto do miasta jak znalazł.
Silnik prosty, łatwy do napraw. Przyspieszenie mierne, ale jak już się rozhula to pędzi spokojnie 100 - 110 km/h. Silnik delikatny, nie lubi szarpań (później zamula). Nie nadaje się na trasy. Wyprzedzanie zawsze dodaje adrenaliny. :)
Na kocich łbach w samochodzie się nie porozmawia, podobnie na mniejszych koleinach. Fotele w miarę wygodne. Odradzam samochód dla osób powyżej 186cm wzrostu (ja tyle mam i fotel kierowcy jest na maksymalnym odjechaniu od deski).
Auto na prawdę przestronne. Kierowca i pasażer przedni ma na prawdę dużo miejsca na nogi. Z tyłu też tragedii nie ma. Co do ładowności - paleta towaru + paleta euro przy złożonych tylnych fotelach weszła :) Na wakacje Uno zmieściło 4 osoby (w tym dwie kobiety!) na 7 dni z pełnym wypos...
Autko pomimo swojego wieku i wąskich opon, dobrze trzyma się drogi. Hamulce pomimo licznych napraw działają miernie. Dwa razy pękł przewód hamulcowy, raz jeden zacisk się blokował. Parkowanie na 10+. Brak wspomagania wyrabia bicepsy przy parkowaniu równoległym, ale wszytsko jest do opanow...

2009-07-12

Nie mam porównania, bo to moje pierwsze autko, ale jestem z niego bardzo zadowolona. Oczywiście mogło by mniej palić i hamulec ręczny mógł by lepiej trzymać. Brakuje centralnego zamka.
Po zakupie (od drugiego właściciela) regulowany był drążek skrzyni biegów, bo się biegi źle wrzucało, teraz jest świetnie. Wymieniany był pasek rozrządu.
Autko ma już swoje lata, nie jest bardzo ciche, ale szum nie przeszkadza w jeździe. Przy zamkniętych oknach jest lepiej. Z kompletem pasażerów lub z ciężkim bagażem tylne opony obcierają o nadkola.
Ogniska rdzy na nadkolach, na dole drzwi. Bagażnik duży. Możliwość aranżacji jest niewielka, ale nie miałam potrzeby zmiany wnętrza. Autko wygodne - dużo miejsca i z przodu, i z tyłu. Prowadzi się bardzo wygodnie.
Lusterka mogły by być większe. Hamulec ręczny trzeba bardzo mocno zaciągnąć, żeby nie samochód nie jechał. Po zakupie (od drugiego właściciela) regulowany był drążek skrzyni biegów, bo się biegi źle wrzucało, teraz jest super.

2010-07-16

Fajny samochod kiedy jest sprawny.
Elastyczność silnika może nie najlepsza przyspieszenie roniez ale za to jak sie rozbujał to i miejscami 150 km/h portafił gnać, niestety przy tej predkści nie można było rozmawiać w kokpicie a samochód zaczynał latac na boki bo oponki cieniutkie.
oj glosno bylo w uniaczu zwalszcza przy predkosciach powyżej 60 km/h
Przestrzeń z przodu oceniłem dość wysoko bo sam nie za wielki jestem to nie miałem co narzekać ale z tyłu to juz nieco gorzej pewnie dla dorosłego, dziecko na foteliku również odgniatało mi stopy na oparciu. Bagaznik dosc duzy i butla z gazem weszła i koło i obowiązkowa, wielka skrzyni...
Całkiem nizłe w prowadzeniu i parkowaniu pomimo braku wspomagania. Rewelacyja widoczność i niewielkie gabaryty pozwalaly parkować wszędzie. Hamulce niestety dość zawodne i wymagające ciągłych zabiegów "pielęgnacyjnych".

Autko było bardzo fajne tylko nie miałem czasu przespawywać mu części
Silnik 1.4 benz i 750-800kg wagi dają niesamowite osiągi V-max = 170< Tyle wyciągnąłem na drodze S6 a jak przy zmanie pasa mnie rzuciło to se odpuściłem ale autko pociągnie ponad 170km\\h
Zrobiony bardzo dobrze i wygodnie nawet dla 5 osób jak na tę klasę bdb A wyciszenie to po prostu Fiat
Miejsca nawet dla dużych osób dosyć Ja miałem polską wersję nieocynkowaną efekt rdza na progach,błotnikach itd. dlatego tylko 3 pkt z karoserii ale części bardzo tanie wiec jak ktos ma cierpliwość i czas to bardzo łatwo i tanio można go zrobić.Dla pozostałych radzę kupić na zac...
Hamulce we wszystkich fiatach powyżej 8 lat mają parę części do wymiany Gdy hamulce przednie nie odpuszczają a węże te do zacisku nie były jeszcze zmieniane to najczęstsza przyczyna w\\w problemów. Po w\\w wymianie hamują bardzo dobrze

Średnie oceny FIAT UNO

4.7/10
3.9/10
3.8/10
3.5/10
3.8/10
4.6/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Uno brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda CX-5.

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Uno

Fiat Uno Fire 1000 45KM 1997r. hatchback

Ogólnie, jak się dba i wymienia oleje i płyny, to samochód sprawuje sie DOBRZE. Jeżdziłem nim ok 5 lat i przejechałem nim ok. 100tyś km i zawsze zawiózł mnie do celu (góry, morze, mazury, Słowacja). Problemy zaczęły się po pół roku od zamontowania instalacji gazowej. Samochód nagle gasł i nie można było go przez ok. 10-15 min odpalić (z tąd wymiana cewki, modułu, świec, przewodów wys. napięcia). Jako pierwsze auto polecam - dobra cena w porównaniu do ośągów i możliwości.

Niestety silnik jest mało elastyczny, np. jazda na 5tym biegu z prędkością 60km/h nie ma sensu, auto ciężko się rozpędza. Ale żeby auto było żwawe na ulicy, trzeba trochę poprzeciągać je na biegach i nie ma problemu (1 bieg do 20km/h, 2 do 50, 3 do 70, 4 do 90, 5 do max)- tzw. sportowa jazda. Gorzej z wyprzedzaniem przy 120-130km/h - brak mocy. Skrzynia - ja miałem problem tylko z dwójką, gdy auto było zimne.

Widoczność zarówno z przodu jak i z tyłu bardzo dobra. Do lusterek trzeba się przyzwyczaić. W tylnych bocznych szybach też wszystko widać.

Generalnie puste auto jest twarde - każdą nierówniść słychac i czuć. Gdy samochód jest obciążony, to nierowności bardziej słychać niż czuć. Wyciszenie - do 120km/h jest w miarę, ale powyżej silnik daje znać o sobie. Siedzenia ok, są wysoko więc pozycja kierowcy jest dobra (krążenie krwi w nogach jest dobre).

Przestrzeń w samochodzie z przodu taka sobie. Dwie dorosłe osoby w kurtkach zimowych dotykają się łokciami. Z tyłu - dwie dorosłe osoby i jest dobrze. Wykończenie, w zależności od wersji takie sobie. Ergonomia dobra, wszystko raczej pod ręką. Za to tradycją chyba jest korozja drzwi. Jeszcze nie widziałem Uniaka, który nie miał robionych poprawek dolnej części drzwi.

Jak sie dba o podwozie, to nie ma problemu. Linka hamulca ręcznego często się zapieka i nie działa. Wymiana części w zawieszeniu dosyć prosta. Kierownica ciężko chodzi w porównaniu z innymi samochodami tej klasy, ciężko się manewruje. Parkowanie łatwe ze względu na wymiary i kształt samochodu (tył mocno ściety).

Dość szybko się nagrzewa, jednak kiepsko są zrobione przeloty wentylacji (za deską rozdzielczą). Szkoda, że wyloty w przodu muszą działać oba jednocześnie. Brak wewnętrznej cyrkulacji powietrza - wszyskie zapachy z zewnątrz trafiają do środka samochodu.

Fiat Uno: coupe cabrio, hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Uno: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Uno: 0.9, 1.0, 1.1, 1.3, 1.4, 1.5

Fiat Uno: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1985, 1984