Fiat Uno opinie, oceny użytkowników, Fiat Uno spalanie 0.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Fiat Uno

0.9

Średnia ocena: 8.00/10

Fiat Uno spalanie (l/100km)

6.17/8.00
4.97/6.65
5.52/7.30

Oceny FIATA UNO

2010-07-14

Silnik bardzo eleastyczny i przyjemnie wkręca się na obrony. Jego minusem są hydrauliczne popychacze, które słychać gdy silnik jest zimny. Jako samochód miejski zwinny i żwawy nie odstaje w ruchu miejskim. Biegi krótko zestopniowane. Od 60km/h można wrzucić piątkę. Co również widać w...
Zawieszenie proste i twarde. czuć i słychać każdą dziurą. ciężki przód i lekki tył czuć na każdym zakręcie, nie zmienia się to przy obciążeniu samochodu. Komplet pasażerów daje popalić malutkiemu silniczkowi. Fotele przednie proste nie dają żadnego trzymania bocznego. Z tyłu mi...
Przestrzeń z przodu w porządku. Niestety brak schowków w drzwiach. Przestrzeń z tyłu zależy od długości nóg pasażerów z przodu. Przy wzroście 170cm kierowcy, pasażer za nim powinien mieć dosyć miejsca. Karoseria z początku lat 80 rysowana od linijki cechuje sie aerodynamiką cegły. ...
Oceny z parkowania i układu kierowniczego nieco niższe ponieważ samochód nie posiada wspomagania przez to na ciasnym parkingu trzeba sie nieco nasiłować. Prowadzenie autka w mieście bardzo przyjemne. Na ciasnych łukach niebardzo wiadomo co się dzieje z przednimi kołami.

2009-07-13

Twardość zawieszenia w moim przypadku zależała od ilości pasażerów i ładunku. Jeśli był \\\"komplet\\\" samochód \\\"płynął\\\". Przednie fotele są wygodne nawet w długich trasach. Tylna kanapa również jest wygodna.
samochód dobrze trzyma się drogi, zawieszenie staje się miękkie dopiero przy pełnym obciążeniu, nie miałem przypadku dobijania na nierównościach nawet przy maksymalnym obciążeniu, moim zdaniem precyzyjność układu kierowniczego jest zadowalająca

Radko2010-10-07

Wady: słaba blacharka,słaba elektryka (często się palą kable najczęściej od klaksonu i oświetlenia) Zalety: niskie spalanie,mała awaryjność
Silnik pracuje równo i cicho.Trudno się nim jeździ powyżej 120km/h,wtedy wszystko drga i strasznie wyje.Przyspieszenie jak na ten silnik ma dobre,tylko trzeba strasznie nim przy gazować.Skrzynia biegów w porządku,czasem 1 i wsteczny trudno wbić.
Tak jak pisałem,jest w nim twarde zawieszenie.Czuć i słychać każdy kanał i dziurę,trzęsie nim na policjantach.Jednak jest wygodny i cichy w wewnątrz.
Jeździłem kilka razy nim w 5 zawsze nikt nie narzekał.Jest w nim 1 schowek to mnie strasznie denerwuje.Szybko się plamią obicia,zaś dobrze utrzymana tapicerka to podstawa sukcesu w tym samochodzie.Niestety pojawia się rdza i to na każdym elemencie.Siedzenia z tyłu w każdej chwili można ł...
Samochód nie posiada wspomagania dużo siłowania się w czasie parkowania zaletą jest że wszędzie wejdzie.Na kostce brukowej i lekkim asfalcie kierownica chodzi lekko.Zawieszenie twarde czuć i słychać wszystkie dziury.Rzuca samochodem na "policjantach".Na zakrętach strach nim jech...

2009-07-12

Wada to blacha źle zabezpieczona przed korozją. Uszczelki nie dociągnięte przy szybach. Zalety -mały, zwinny :), wszędzie się zmieści, dobra widoczność, pojemny.
Wiadomo, ze na gazie auto traci 10 % mocy. Ale jak już jedzie 80 km/h to i pojedzie więcej bez problemów.
Nigdy nie było problemem wjechanie w (niewielką) dziurę, w moim Unie nie było to aż tak odczuwalne. Fakt, że przy prędkości powyżej 110 km/h troszeczkę zaczynało huczeć w kabinie :) - ale rzadko taka prędkość na naszych drogach można wyciągnąć.
No właśnie RUDA w tych rocznikach i wcześniejszych to totalna porażka (powinniśmy dostać odszkodowanie lub jakąś rekompensatę hehe) DRAMAT, pęcherz na pęcherzu rdza prawie wszędzie głownie: drzwi, nadkola, trochę progi -przynajmniej u mnie tak występuje :)Ale trochę szpachli, farby, ...

2008-07-17

Samochód ten oceniam b pozytywnie; tani w utrzymaniu, mało pali dobry do jazdy po mieście, nie duża składka oc, dobry dla rodziny z dzieckiemi na krótkie trasy - na takich jeżdziłem ja i było ok
Jestem zadowolony z prędkości które dawał mi ten samochód
ok
Ani obicia ani tapiucerka przez 6 lat użytkowania nie uległy żadnym zniszczeniom, a jerśli chodzi o rdzę nie znalazłem żadnego ogniska rdzy- podobno trafiłem bdb egzemplarz.
Po przejechaniu 90 tyś wymieniłem klocki, auto idealne do parkowania w mieście

Średnie oceny FIAT UNO

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Uno brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda CX-5.

Najciekawsza opinia użytkownika o Fiacie Uno

Fiat Uno 900 40KM 1984r. hatchback

Wady: słabe ogrzewanie, nie jest to samochód tak szczelny jak by można tego sobie życzyć (pomimo zamkniętych nawiewów czuć napływające do wnetrza powietrze z zewnątrz. Zalety:niskie koszty eksploatacji, jak na tę klasę jest to samochód przestronny, rodzinny,nie męczy nawet długa podróż,zwinny, dobra widoczność z przodu z tyłu i z boków.

Jak na tę pojemność silnika to jest on bardzo elastyczny ładnie współgra ze skrzynią biegów na terenie płaskim i z niewielkimi wzniesieniami. W sposób widoczny słabnie gdy ma do pokonania, będąc pod \\\"obciążeniem wakacyjnym\\\", większe wzniesienia i na dłuższym dystansie. Co nie znaczy że nie daje sobie rady.

Słabe zabezpieczenie samochodu przed korozją.Niewielka ilość schowków.Wnętrze jest nad podziw obszerne.Tylna kanapa składa się dosyć szybko dzięki czemu bez większych problemów przewoziłem pralkę \\\"wiatkę\\\", lodówkę do 160 cm, zmieściłem ponad 40 metrów kwadratowych paneli podłogowych.Moim zdaniem zegary są dobrze widoczne.

Najtrudniej dostać moduł zapłonu do starszych roczników. Zmusza to niejednokrotnie do czasowego przejścia na zapłon klasyczny.

Ogrzewanie jest bardzo słabe.Chłodzenie jest dobre wtedy gdy pootwiera się okna.

Mają miejsce przypadki utleniania się połączeń w tylnych lampach co potrafi nieraz skutkować nawet unieruchomieniem samochodu.

Fiat Uno: coupe cabrio, hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Uno: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Uno: 0.9, 1.0, 1.1, 1.3, 1.4, 1.5

Fiat Uno: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1985, 1984