Fiat Uno opinie, oceny użytkowników, Fiat Uno spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Fiat Uno

Åšrednia ocena: 6.93/10

Fiat Uno spalanie (l/100km)

7.06/8.56
5.43/6.78
6.30/7.59

Oceny FIATA UNO

2009-07-12

Nie mam porównania, bo to moje pierwsze autko, ale jestem z niego bardzo zadowolona. Oczywiście mogło by mniej palić i hamulec ręczny mógł by lepiej trzymać. Brakuje centralnego zamka.
Po zakupie (od drugiego właściciela) regulowany był drążek skrzyni biegów, bo się biegi źle wrzucało, teraz jest świetnie. Wymieniany był pasek rozrządu.
Autko ma już swoje lata, nie jest bardzo ciche, ale szum nie przeszkadza w jeździe. Przy zamkniętych oknach jest lepiej. Z kompletem pasażerów lub z ciężkim bagażem tylne opony obcierają o nadkola.
Ogniska rdzy na nadkolach, na dole drzwi. Bagażnik duży. Możliwość aranżacji jest niewielka, ale nie miałam potrzeby zmiany wnętrza. Autko wygodne - dużo miejsca i z przodu, i z tyłu. Prowadzi się bardzo wygodnie.
Lusterka mogły by być większe. Hamulec ręczny trzeba bardzo mocno zaciągnąć, żeby nie samochód nie jechał. Po zakupie (od drugiego właściciela) regulowany był drążek skrzyni biegów, bo się biegi źle wrzucało, teraz jest super.

Radko2010-10-07

Wady: słaba blacharka,słaba elektryka (często się palą kable najczęściej od klaksonu i oświetlenia) Zalety: niskie spalanie,mała awaryjność
Silnik pracuje równo i cicho.Trudno się nim jeździ powyżej 120km/h,wtedy wszystko drga i strasznie wyje.Przyspieszenie jak na ten silnik ma dobre,tylko trzeba strasznie nim przy gazować.Skrzynia biegów w porządku,czasem 1 i wsteczny trudno wbić.
Tak jak pisałem,jest w nim twarde zawieszenie.Czuć i słychać każdy kanał i dziurę,trzęsie nim na policjantach.Jednak jest wygodny i cichy w wewnątrz.
Jeździłem kilka razy nim w 5 zawsze nikt nie narzekał.Jest w nim 1 schowek to mnie strasznie denerwuje.Szybko się plamią obicia,zaś dobrze utrzymana tapicerka to podstawa sukcesu w tym samochodzie.Niestety pojawia się rdza i to na każdym elemencie.Siedzenia z tyłu w każdej chwili można ł...
Samochód nie posiada wspomagania dużo siłowania się w czasie parkowania zaletą jest że wszędzie wejdzie.Na kostce brukowej i lekkim asfalcie kierownica chodzi lekko.Zawieszenie twarde czuć i słychać wszystkie dziury.Rzuca samochodem na "policjantach".Na zakrętach strach nim jech...

2008-06-08

Za takie pieniądze wolę tanie w eksploatacji, wygodne, mało zajechane i mało dresiarskie uno niż 20-letnie bmw czy golfa.
Przyspieszenie najlepiej wygląda do 100 (duży silnik, małe auto) potem opory powietrza. Skrzynia biegów chodzi jak to w uno - wymaga pewnego przyzwyczajenia - wsteczny i jedynka czasami ciężej wchodzą.
Lepiej niż można się spodziewać za tą cenę, miękkie zawieszenie, spory komfort, mam 190 cm wzrostu i z przodu nie jest ciasno, jeździłem w 5 osób i nikomu nic się nie stało ;] wyciszenie - do 100 super, potem szum kół, silnik nawet przyzwoicie, radia nie zagłusza ;]
Tu akurat widać oszczędności, miejsca z przodu jest dość, z tyłu i tak dobrze jak na ten segment, natomiast jakość plastików jest umiarkowana, o karoserię trzeba dbać - garażować, wszystkie pierwsze ślady rdzy zabezpieczać. Za to bagażnik pakowny, po złożeniu tylnej kanapy da się ...
No cóż, autko oceniam adekwatnie do ceny i wieku, brak wspomagania jet pewnym problemem przy parkowaniu, ale to bardzo lekkie auto - 820 kg. Gorzej z zakrętami - małe opony, wysoki środek ciężkości.

2010-07-16

autko sympatyczne, śmieszne ceny napraw. Jak przypilnuje się blachę i wymiany oleju to będzie ok ;)
Moc nie powala, na górkach czuć że sapie i częste redukcje są potrzebne, ale jak na tą moc to reaguje na naciśnięcie pedału gazu przyzwoicie. Na wyjazd 4 osoby + bagaż lepiej na trasie nie wrzucać 5 biegu tylko cisnąć na 4. Wyprzedzanie TIR-a jest możliwe ale trzeba mieć troszkę miej...
Komfortu francuskiego autka to to nie ma... Jest twarde ale idzie wytrzymać. W dÅ‚uższej trasie niestety bolÄ… cztery litery i dolna część krÄ™gosÅ‚upa ale to przecież nie jest auto na dÅ‚ugie trasy... Do 110 da siÄ™ rozmawiać (z zamkniÄ™tymi szybami oczywiÅ›cie), później trzeba już trochÄ...
Auto pudełkowate, przestronne, wszystko obsługuje się intuicyjnie... Mam wersję na gaz czyli butla w kole i koło w bagażniku... Jest mały i na wyjazdy się niezbyt nadaje... Plastiki twarde, po 9 latach zaczynają skrzypieć... Karoseria jak ktoś trochę uwagi nie poświęci to zacznie się ...
Autko małe, bardzo zwrotne, świetnie się parkuje, hamulce wystarczające, dobrze trzyma się drogi ;)

Adrian2008-09-03

Auto na krótki okres czasu, dla ludzi mających dystans do rzeczy martwych i nie przejmujących się wszystkimi awariami. Ja w ciągu pół roku posiadania zaliczyłem dwa holowania (raz padł termostat, drugi raz padł kabel do podawania iskry zapłonu).
Ja bałem się nim wyprzedzać, musiałem mieć absolutną pewność, że z naprzeciwka długo nikt nie pojawi się na drodze. Trzeba było wrzucać niskie biegi, by szybko wyprzedzić jakiś pojazd.
Generalnie jest to głośny samochód, a jak się włącza dmuchawę, to trzeba do siebie wręcz krzyczeć :) A gdy rozkłada się tylne siedzenia (poprzez nadmiar bagażu) wówczas jedzie się tym autem jak ciężarowym - huk jest okropny.
Niestety, Fiat ten ma to do siebie, że szybko chwyta rdzę. Najgorsze są progi - mimo 10 lat, można rękę wsadzić przez próg do wnętrza :/ Blacharka w samochodzie nie garażowanym - dramat do kwadratu :( Choć bywali i tacy, co mówili, że samą blacharką człowiek nie jeździ. Niby racja, ...
Bywały momenty, gdy samochód znosiło na zakrętach, trzeba było kierownicę mocno i pewnie trzymać. Przy większych prędkościach (odczuwa się przekraczanie 80 km/h) samochód wpada w rodzaj rezonansu.

Åšrednie oceny FIAT UNO

4.6/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Uno braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Mazda CX-5.

Fiat Uno: coupe cabrio, hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Uno: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Uno: 0.9, 1.0, 1.1, 1.3, 1.4, 1.5

Fiat Uno: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1985, 1984