Fiat Uno opinie, oceny użytkowników, Fiat Uno spalanie (strona 5)

Opinie o samochodach Fiat Uno

Średnia ocena: 6.93/10

Fiat Uno spalanie (l/100km)

7.06/8.56
5.43/6.78
6.30/7.59

Oceny FIATA UNO

Autko było bardzo fajne tylko nie miałem czasu przespawywać mu części
Silnik 1.4 benz i 750-800kg wagi dają niesamowite osiągi V-max = 170< Tyle wyciągnąłem na drodze S6 a jak przy zmanie pasa mnie rzuciło to se odpuściłem ale autko pociągnie ponad 170km\\h
Zrobiony bardzo dobrze i wygodnie nawet dla 5 osób jak na tę klasę bdb A wyciszenie to po prostu Fiat
Miejsca nawet dla dużych osób dosyć Ja miałem polską wersję nieocynkowaną efekt rdza na progach,błotnikach itd. dlatego tylko 3 pkt z karoserii ale części bardzo tanie wiec jak ktos ma cierpliwość i czas to bardzo łatwo i tanio można go zrobić.Dla pozostałych radzę kupić na zac...
Hamulce we wszystkich fiatach powyżej 8 lat mają parę części do wymiany Gdy hamulce przednie nie odpuszczają a węże te do zacisku nie były jeszcze zmieniane to najczęstsza przyczyna w\\w problemów. Po w\\w wymianie hamują bardzo dobrze

Seweryn2009-07-11

O Golnie samochod wydaje sie maly ale w sirodku jest bardzo dozo miejsca bagaznik tez jest dosc spory mieszkam w angli i tez go tu kupilem jest to anglik oczywiscie.slaby punkt to blacha i chamulce.
Silnik ladnie chodzi jezeli jest wszystko jak powinno byc to ładnie przyspiesza.
Jazda z kompletem pasażerów nie polecam po pierwsze silnik 1.1 jest slaby dobrze jeszcze jest z dynamika przy 3 osobach a na to miast w 5 osob jest tragedia z osiągami i zarazem z chamulcami.
Przestrzeń z s przodu jest naprawdę bardzo dobrze mam 1,83cm i nie ma zadnych problemów zęby wygodnie za kierownica moja wersja jest wyposażona w fabryczny szyber dach i jest podsufitka trochę niżej osadzona i jest na styk z moja glowa.
Samochód prowadzi się pewnie i przyjemnie układ byłby super gdyby było wspo.kierownicy,hamulce z kompletem pasarzerow sa słabe,z parkowaniem nie ma żadnych problemów.

gdyby to auto było przynajmniej 300kg cięższe i silnik był 1,5l to nie wymieniłbym na żadne inne
silnik, który wymieniłem przy 160tyskm nie wiem jaki na przebieg, pracuje równo bez klekotania; przy 1.0L ciężko oczekiwać wyśmienitego przyspieszenia...
jak już pisałem wcześniej trudno żeby auto ważące 700kg dobrze resorowało, ale przy obciążeniu jedzie płynniej, tyle że osiągi są niespecjalne
z przesuniętymi fotelami ma max do tyłu z przodu jest dużo miejsca (mam 175cm wzrostu, przy jeździe dalej niż 100km nie polecam jazdy z 3 pasażerami z tyłu...
mam lekkie luzy na układzie kierowniczym, auto prowadzi się bardzo dobrze ale jest za lekkie na polskie drogi bo strasznie rzuca nawet po wymianie amortyzatorów...

2009-07-12

Wada to blacha źle zabezpieczona przed korozją. Uszczelki nie dociągnięte przy szybach. Zalety -mały, zwinny :), wszędzie się zmieści, dobra widoczność, pojemny.
Wiadomo, ze na gazie auto traci 10 % mocy. Ale jak już jedzie 80 km/h to i pojedzie więcej bez problemów.
Nigdy nie było problemem wjechanie w (niewielką) dziurę, w moim Unie nie było to aż tak odczuwalne. Fakt, że przy prędkości powyżej 110 km/h troszeczkę zaczynało huczeć w kabinie :) - ale rzadko taka prędkość na naszych drogach można wyciągnąć.
No właśnie RUDA w tych rocznikach i wcześniejszych to totalna porażka (powinniśmy dostać odszkodowanie lub jakąś rekompensatę hehe) DRAMAT, pęcherz na pęcherzu rdza prawie wszędzie głownie: drzwi, nadkola, trochę progi -przynajmniej u mnie tak występuje :)Ale trochę szpachli, farby, ...

2011-04-13

Bardzo fajne, pakowne autko. Miło wspominam :-)
Biorąc poprawkę na stosunkowo małą moc silnik na piątkę. Dobrze dobrane przełożenia, ale niestety mało precyzyjna skrzynia biegów (wymaga regulacji, wymiany "tulejek" itp).
Jak na małe autko dla ludzi zostawiono dużo miejsca. Można w miarę wygodnie jechać w czwórkę, gdy wszyscy mają >180 cm wzrostu. Minus za sztywne zagłówki foteli.
Jak na małe autko, fiacik był całkiem przestronny i miał duży (280 l) bagażnik. Niestety blachy chwytała rdza (nadkola, klapa bagażnika, spód drzwi).
brak wspomagania układu kierowniczego, ale poza tym bardzo dobre własności zawieszenia. Relatywnie miękkie zawieszenie (takie lubię).

Średnie oceny FIAT UNO

4.6/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Fiat Uno brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Fiat Cinquecento.

Fiat Uno

Fiat Uno

Fiat Cinquecento

Fiat Cinquecento

Fiat Uno: coupe cabrio, hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna)

Fiat Uno: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Fiat Uno: 0.9, 1.0, 1.1, 1.3, 1.4, 1.5

Fiat Uno: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1985, 1984