Ford C-Max opinie, oceny użytkowników, Ford C-Max spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Ford C-Max

1.6

Liczba ocen: 9

Średnia ocena:

8.78/10

Ford C-Max spalanie (l/100km)

  benzyna / gaz diesel
miasto -.--/-.-- 5.70
trasa -.--/-.-- 4.10
cykl mieszany -.--/-.-- 5.00

C-Max

OCENY FORDA C-MAX


Ogólna ocena:  

7/10


Użytkowany samochód C-mac 1.6 TDCI to ogólnie udany model.Wygodny dla rodziny bardzo cichy,średni ekonomiczny ale apetyt w normie.Warto polecić każdemu kto ceniu sobie wygodę i ogromną funkcjonalność użytkową !!!!! .
Opinia o układzie napędowym:
Elastyczność samochodu zaskakuje wieloma pozytywnymi cechami ! Bardzo dobrze spasowana skrzynia biegów ,bez żadnych trudności biegi trafiają płynnie i cicho w zadaną pozycję. Silnik perfekcyjny z ogromną kulturą pracy całego zespołu pędnego. Trochę czasem mało mocy przy wyprzedzani...
Opinia o komforcie:
Komfort jazy bardzo pozytywny z kompletem pasażerów jak i bez nich.Fotele przednie właściwie pozwalają dobrać nizbędne parametry do figury /postury/ osoby natomiast fotele tylnie pozbawione są całkowicie regulacji co czyni czsem problem dla osób obszerniejszych. Kabina niezle wyciszona daj...
Opinia o nadwoziu:
Jak na klasę pojazdu to zaskakuje obszerne wnętrze z porzodu i dość duża przestrzeń dla pasażera z tyłu. Fotele z przodu mają zmienną geometrię siedzeń niestety fotele tylnie nie co jak wspomniałem wcześniej jest to poważny błąd konstruktora firmy Ford. Bagażnik w codziennym użyt...
Opinia o układzie jezdnym:
Doskonałe auto rodzinne.Bardzo oszczędny i funkcjonalny. Wyjątkowo stabilny w czasie jazdy. Trochę duży skręt zawracania ale to nie problem. Wygodny i bardzo bezpieczny dla rodzin z małymi dziecmi. Nigdy nie było żadnych problemów technicznych. Następny będzie tej samej marki i typu. ...
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

8/10


plusy:samochód wygodny, typu rodzinnego, w miarę ekonomiczny wady - zbyt niskie zawieszenie, przednia lewa belka za bardzo zasłania widoczność przy skręcie w lewo - niebezpieczne, przy przytkanym filtrze cząstek stałych gwałtowna utrata mocy - wyjątkowo niebezpieczne !!!, ,,łamiąca si...
Opinia o układzie napędowym:
minusy - zanim wskoczy na powyżej 1600 obrotów, słaby następnie płynnie przyspiesza
Opinia o komforcie:
twarde, stosunkowo małowygodne fotele, kwestia przyzwyczajenia,
Opinia o nadwoziu:
plastik...czasami coś skrzypi, ustaje i nie wiadomo co, irytujące
Opinia o układzie jezdnym:
plusy - trzyma sie jezdni minusy - duża średnica zakrętu, nie ma szans zawrócić na raz - w powiązaniu z hamulcem ręcznym na guzik to porażka
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

10/10


Bardzo fajny samochód.
Opinia o układzie napędowym:
Silnik TDCi 90 KM całkiem nieźle radzi sobie z wagą samochodu ( ponad 1300 kg) Nie kupuje się takiego auta do jazdy sportowej ale w mieście auto bardzo żwawo reaguje na wciśnięcie pedału gazu
Opinia o komforcie:
Moje auto ma 16 calowe felgi. 205/55/16 Za mało jest opony na tych felgach i trzeba uważać na nierówności, żeby nie uszkodzić felgi/ Przez to, że jest mało opony nawet dobre resorowanie jest mało odczuwalne. Jasne, że resorowanie jest ciche ale przez te gumy...
Opinia o nadwoziu:
Bardzo fajne auto. Dużo miejsca i wiele się w środku mieści. Jakość bdb ale w mojej wersji Ambiente nie ma żadnych rewelacji. Plastiki OK.
Opinia o układzie jezdnym:
Prowadzi się świetnie. Doskonała widoczność. Sztywne nadwozie, dobrze tłumi nierówności. Polecam
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

8/10


Auto fajne ,z filtrem cząstek stałych nie pojeździ się długo po mieście trzeba wyrzucić.
Opinia o układzie napędowym:
Po 186 ty zapchał się filtr cząstek stałych,auto stało się mułowate,przy raptownym przyciśnięciu gazu gasł,często załączał się wentylator na chłodnicy.
Opinia o komforcie:
Bez problemów.
Opinia o nadwoziu:
Żle zrobiony mieszek lewarka zmiany biegów przy włączaniu wstecznego biegu wyrywa się z mocowania ,za krótki mieszek o 2 cm.
Opinia o układzie jezdnym:
Prowadzi się bardzo dobrze.
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

9/10Opinia o komforcie:
posiada 5 indywidualnych foteli, tylne zewnętrzne posiadają ograniczoną regulację - przesuwają się tylko. Każdy z tylnych foteli można złożyć lub łatwo wyjąć.
» pełna opinia
 
1 2 z 2


ŚREDNIE OCENY FORD C-MAX

Czy z perspektywy czasu to był dobry zakup?
Tak 66.67% głosów 6
Raczej tak 33.33% głosów 3
Trudno powiedzieć 0.00% głosów 0
Raczej nie 0.00% głosów 0
Nie 0.00% głosów 0
Układ jezdny
Prowadzenie auta
9.6/10
Układ kierowniczy
9.2/10
Hamulce
8.8/10
Parkowanie
7.8/10
Napęd
Elastyczność
8.7/10
Skrzynia biegów
8.3/10
Silnik
8.8/10
Przyspieszenie 0-100km
7.2/10
Przyspieszenie 60-120km
7.8/10
Przyspieszenie 80-120km
8.1/10
Komfort jazdy
Resorowanie bez obciążenia
9.2/10
Resorowanie z obciążeniem
8.7/10
Fotele przednie
8.4/10
Fotele tylne
7.9/10
Jazda z kompletem pasażerów
8.2/10
Wyciszenie
8.0/10
Nadwozie i wnętrze
Przestrzeń z przodu
9.7/10
Przestrzeń z tyłu
8.9/10
Wygoda obsługi (ergonomia)
9.0/10
Bagażnik
9.1/10
Jakość materiałów i wykończenia
7.7/10
Możliwość aranżacji
8.7/10
Karoseria
8.7/10
Wentylacja i ogrzewanie
Wentylacja i ogrzewanie
8.3/10
Widoczność
Widoczność do przodu
9.2/10
Widocznośc do tyłu
8.7/10
Widoczność w lusterkach
9.1/10
Elektryka/Elektronika
Elektryka
8.0/10
Elektronika
8.0/10
Naprawy
Niezawodność
7.1/10
Koszty napraw
5.9/10
Co pozytywnie zaskoczyło oceniających?
Komfort jazdy 3
Spalanie 1
Układ jezdny 1
Nadwozie 1
Co negatywnie zaskoczyło oceniających?
Nic 2
Wentylacja i ogrzewanie 1
Spalanie 1
Inne 1

PRZYDATNE INFORMACJE

Osoby zainteresowane autem Ford C-Max brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

  Ford

  C-Max

  Opel

  Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie C-Max

Zdjęcie użytkownika

użytkownik: Tomasz Wiśniewski

liczba głosów: 88

Ford C-Max GHIA 1600 1.6 TDCI 110KM 2004r. mini-van

Ocena ogólna
Użytkowany samochód C-mac 1.6 TDCI to ogólnie udany model.Wygodny dla rodziny bardzo cichy,średni ekonomiczny ale apetyt w normie.Warto polecić każdemu kto ceniu sobie wygodę i ogromną funkcjonalność użytkową !!!!! .

Układ napędowy
Elastyczność samochodu zaskakuje wieloma pozytywnymi cechami ! Bardzo dobrze spasowana skrzynia biegów ,bez żadnych trudności biegi trafiają płynnie i cicho w zadaną pozycję. Silnik perfekcyjny z ogromną kulturą pracy całego zespołu pędnego. Trochę czasem mało mocy przy wyprzedzaniu choć przyśpieszenie zadawalające.

Widoczność
Widoczność z przodu jest zadawalająca czasem przeszkadzają słupki przednie być może to kwestia przyzwyczajenia.Do tyłu widoczność jest dobra.Przy manewrach do tyłu występuje czsami zjawisko trudnej oceny zbliżenia bezpiecznego na parkingach. Widoczność w lusterkach dobra.

Komfort
Komfort jazy bardzo pozytywny z kompletem pasażerów jak i bez nich.Fotele przednie właściwie pozwalają dobrać nizbędne parametry do figury /postury/ osoby natomiast fotele tylnie pozbawione są całkowicie regulacji co czyni czsem problem dla osób obszerniejszych. Kabina niezle wyciszona dająca zadowolonie w poruszaniu się tym samochodem.

Nadwozie
Jak na klasę pojazdu to zaskakuje obszerne wnętrze z porzodu i dość duża przestrzeń dla pasażera z tyłu. Fotele z przodu mają zmienną geometrię siedzeń niestety fotele tylnie nie co jak wspomniałem wcześniej jest to poważny błąd konstruktora firmy Ford. Bagażnik w codziennym użytkowaniu wystarczający lecz na wyprawę urlopową trochę skromny. Należy popracować nad lepszymi materiałami wykończeniowymi co poprawi wewnętrzą estetykę samochodu C-max. Istnieje duży potencjał w poprawie komfortu odbioru wzrokowego całej kabiny i zastosowanie elementów porawiajające dalszą funkcjonalność tego modelu. Karoseria powinna mieć dodatkowe wzmocnienie powłoki lakierniczej prze odpryskami z dróg oraz prze porysowanie na parkingach.

Układ jezdny
Doskonałe auto rodzinne.Bardzo oszczędny i funkcjonalny. Wyjątkowo stabilny w czasie jazdy. Trochę duży skręt zawracania ale to nie problem. Wygodny i bardzo bezpieczny dla rodzin z małymi dziecmi. Nigdy nie było żadnych problemów technicznych. Następny będzie tej samej marki i typu. Pozdrawiam wszystkich fanów C-maxa.

Naprawy
Ogólnie przy wymienionych ocenach samochód Fod C-max to bardzo udane autko, wygodne dla rodziny. Czasem usteki są bardzo uciążliwe i kosztowne co nie czyni go samochodem o bardzo pozytywnym użtkowaniu i eksploatacji. Ocena ostateczna to czwórka z + .

Wentylacja i ogrzewanie
Wentylacja nie jest mocną stroną C-max. Zbyt długo czeka się na chłodny nawiew z klimatyzacji a czasem przy pełnym załączeniu dmuchawy jest za głośno w kabinie. Ford nad tym drobiazgiem powinien podglądać firmy konkurencyjne.

Elektryka/elektronika
Nistety elektronika samochodu C-Max to problem jeszcze mocno wymagający poprawy.Potrafi zaskoczyć użytkownika w sytuacjach bardzo boleśnie i drogo !! Sawiatła samochodu za często ulegają przepaleniu/żarwóki/.

Pełna opinia o Ford C-Max GHIA 1600 1.6 TDCI 110KM 2004r. mini-van »

Zobacz również opinie:

Ford C-Max: hatchback, mini-van, van

Ford C-Max: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Ford C-Max: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0

Ford C-Max: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003