Ford Escape opinie, oceny użytkowników, Ford Escape spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escape

Liczba ocen: 8

Średnia ocena:

8.00/10

Ford Escape spalanie (l/100km)

  benzyna / gaz diesel
miasto 12.71/18.00 -.--
trasa 10.30/15.00 -.--
cykl mieszany 11.56/17.00 -.--

Escape

OCENY FORDA ESCAPE


Ogólna ocena:  

10/10


Póki co niczego poza instalacją lpg za 3100zł - nie dołożyłem. Samochód ma przejechane w tej chwili około 12ooo mil.Szkoda, że Ford Polska serwisuje takie samochody jedynie gdy je sprowadzi dealer.
Opinia o układzie napędowym:
Jest to mój pierwszy SUV.Jest wręcz komfortowo zawieszony. Dziury i nierówności naszych dróg nie robią na tym zawieszeniu żadnego wrażenia. Komfort podrużowania znakomity. Jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego, po razierwszy a jeździłem Focusem, po przjechaniu kilkuset km. nie odc...
Opinia o komforcie:
Samochód ten jest znakomicie wyciszony. W focusie słyszałem silnik cały czas a przy przyspieszaniu wręcz wył.W Escapioe jest cichutko a na wolnych obrotach nie trzuje sie pracy ani nie słychać silnika. Z zewnątrz dochodzi jedynie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\...
Opinia o nadwoziu:
Przestrzeni z przodu wręcz ponad miarę. Nie jestem skromnej postury. Liczę sobie ponad 180cm i ważę nieco ponad 90kg. Moja \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\...
Opinia o układzie jezdnym:
samochód przez osobe godna zaufania sprowadziłem z USA w absolutnie znakomitym stanie. Zafundowałem sobie instal.lpg BRC seqent 24, spisuje się znakomicie. Średnie spalanie na poziomie około 13l. W mieście około 15l natomiast na trasie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\...
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

9/10Opinia o układzie napędowym:
Mam ten samochod juz rok..silnik bardzo ladnie pracuje .auto ma zrobione prawie 30 tys.km ma silnik o poj.2300 i 166km. jest bardzo zrywne
Opinia o komforcie:
W tym samochodze poprostu sie plynie, siedzi sie wysoko tak ze inne auta nie oslepiaja..
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

8/10


Bylem z niego bardzo zadowolony
Opinia o układzie napędowym:
Bardzo elstyczny, pomimo automatu, przyspieszal naprawde super.
Opinia o układzie jezdnym:
Jezdzilem nim 2,5 roku. Skrzynia i silnik jest od mazdy w tym modelu, nic sie nie dzialo, po prostu jezdzil. Zdobilem nim 45 tys. wymienilem tylko wachacze, gdzie w kazdym samochodzie trzeba to zrobic.
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

7/10


spoko autko
Opinia o układzie napędowym:
swietnie zgrany
Opinia o komforcie:
cicho i przyjemnie
Opinia o nadwoziu:
schludnie i czysto
Opinia o układzie jezdnym:
autko chodzi swietnie silnik bez zarzutów pracuje bardzo cicho i ekonomicznie skrzynia biegów super napedy dołanczaja sie wtedy gdy sa potrzebne
» pełna opinia


Ogólna ocena:  

9/10Opinia o komforcie:
przy oponach zimowych słychać szum. komfort jazdy przy komplecie pasażerów jest pozytywny, ponieważ z tyłu jest dosyc dużo miejsca.
Opinia o nadwoziu:
bardzo duży bagażnik, a po złożeniu tylnuch siedzeń jest mega wielki, łożko do spania .
» pełna opinia
 
1 2 z 2


ŚREDNIE OCENY FORD ESCAPE

Czy z perspektywy czasu to był dobry zakup?
Tak 50.00% głosów 4
Raczej tak 37.50% głosów 3
Trudno powiedzieć 0.00% głosów 0
Raczej nie 0.00% głosów 0
Nie 12.50% głosów 1
Układ jezdny
Prowadzenie auta
8.8/10
Układ kierowniczy
9.1/10
Hamulce
8.8/10
Parkowanie
8.4/10
Napęd
Elastyczność
8.8/10
Skrzynia biegów
8.6/10
Silnik
9.3/10
Przyspieszenie 0-100km
8.0/10
Przyspieszenie 60-120km
8.1/10
Przyspieszenie 80-120km
8.3/10
Komfort jazdy
Resorowanie bez obciążenia
7.6/10
Resorowanie z obciążeniem
8.1/10
Fotele przednie
7.8/10
Fotele tylne
8.0/10
Jazda z kompletem pasażerów
8.4/10
Wyciszenie
7.5/10
Nadwozie i wnętrze
Przestrzeń z przodu
9.0/10
Przestrzeń z tyłu
8.5/10
Wygoda obsługi (ergonomia)
8.3/10
Bagażnik
7.9/10
Jakość materiałów i wykończenia
6.8/10
Możliwość aranżacji
6.3/10
Karoseria
8.8/10
Wentylacja i ogrzewanie
Wentylacja i ogrzewanie
9.5/10
Widoczność
Widoczność do przodu
9.1/10
Widocznośc do tyłu
7.6/10
Widoczność w lusterkach
8.0/10
Elektryka/Elektronika
Elektryka
5.0/10
Elektronika
4.9/10
Naprawy
Niezawodność
5.0/10
Koszty napraw
5.4/10
Co pozytywnie zaskoczyło oceniających?
Układ jezdny 2
Niezawodność 2
Komfort jazdy 1
Co negatywnie zaskoczyło oceniających?
Nic 1
Spalanie 1

PRZYDATNE INFORMACJE

Osoby zainteresowane autem Ford Escape brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Kuga.

  Ford

  Escape

  Ford

  Kuga

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escape

Zdjęcie użytkownika

użytkownik:

liczba głosów: 52

Ford Escape Escape 2300 zetec 16V 155KM 2006r. terenowy

Ocena ogólna
Póki co niczego poza instalacją lpg za 3100zł - nie dołożyłem. Samochód ma przejechane w tej chwili około 12ooo mil.Szkoda, że Ford Polska serwisuje takie samochody jedynie gdy je sprowadzi dealer.

Układ napędowy
Jest to mój pierwszy SUV.Jest wręcz komfortowo zawieszony. Dziury i nierówności naszych dróg nie robią na tym zawieszeniu żadnego wrażenia. Komfort podrużowania znakomity. Jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego, po razierwszy a jeździłem Focusem, po przjechaniu kilkuset km. nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych. Siedzenia znakomicie wyprofilowane, dobrze trzymają na boki.

Widoczność
Przy cofaniu jest troche trudności. Jestem doświadczonym kierowcą, to mój juz 9-ty samochód. Jednak w tym zamontuję sobie elektroniczny system parkowania.

Komfort
Samochód ten jest znakomicie wyciszony. W focusie słyszałem silnik cały czas a przy przyspieszaniu wręcz wył.W Escapioe jest cichutko a na wolnych obrotach nie trzuje sie pracy ani nie słychać silnika. Z zewnątrz dochodzi jedynie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"szurgot\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" opon. Mam całoroczne oryginalne.

Nadwozie
Przestrzeni z przodu wręcz ponad miarę. Nie jestem skromnej postury. Liczę sobie ponad 180cm i ważę nieco ponad 90kg. Moja \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"połowa\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" też nie jest całkiem skromna. Z tyły szczuplejsze trzy osoby siedzą b. wygodnie. Miejsca na kolana b. dużo Od kolan jeszcze luż około 15cm.Przestrzeń bagażowa jak na potrzeby pięcioosobowej rodziny znakomicie wystarczająca z luzem.

Układ jezdny
samochód przez osobe godna zaufania sprowadziłem z USA w absolutnie znakomitym stanie. Zafundowałem sobie instal.lpg BRC seqent 24, spisuje się znakomicie. Średnie spalanie na poziomie około 13l. W mieście około 15l natomiast na trasie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"z lekka nogą\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" przy predkości około 100km/godz. spalanie nie przekracza 11-litrów. Jest to mój piąty samochód na lpg ale instalacja BRC nic dodac nic ująć jest absolutnie rewelacyjna. Przyspieszenm\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ia nie różnbiące się przy zasilaniu benzyną. Firma Energy Gaz Polska - gorąco polecam, Oni ją instalowali.

Wentylacja i ogrzewanie
Przy temperaturach zewnętrznych poniżej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"0\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" samochód nagrzewa sie bardzo szybko nie wystarcza czasu na wypalenie przysłowiowego papierosa.Ogrzewanie bardzo wydajne i ciekawostka przy ustawieniu nawiewu wyłącznie na przednią szybę włącza się również klima co znakomicie przyspiesza odparowywanie szyb zwłaszcva przedniej., To mi bardzo wydajnie rekompensuje brak ogrzewania przedniej szyby jakie miałem w Focusie.

Pełna opinia o Ford Escape Escape 2300 zetec 16V 155KM 2006r. terenowy »

Zobacz również opinie:

Ford Escape: terenowy

Ford Escape: benzyna, benzyna+gaz

Ford Escape: 2.3, 3.0

Ford Escape: 2007, 2006, 2005, 2004