Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie 1991r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

1991r.

Średnia ocena: 6.13/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

8.75/9.24
7.13/7.38
7.85/9.33

Oceny FORDA ESCORT

2010-07-18

co można wymagać od silnika 1.4 itak bardzo dobrze sie spisywał żadnych powaznych usterek i do tej pory jeżdzi choć 7lat już na gazie
jak to przy escortach to rdza wyłazi przy korku wlewu paliwa oraz tylnych nadkolach no i po czasie także bierze progi jednak tanim kosztem to naprawiłem po za tym jest wygodny i ma pjemny bagaznik wykończenie jak na tamte czasy to nic do zarzucenia i po tylu latach nadal wyglada dobrze
żadnych problemów z układem kierowniczym przekładnie kierowniczą wymieniłem dopiero po 12 latach końcówki drążków i stbilizatory oraz pozostałe elementy chyba 2 razy przez te 15 lat użytkowania

2010-02-25

Rdza, słaby silnik, wygodny, przestronny.
Bardzo mułowaty silnik 1.3... Jedyny plus to bezawaryjność (silnik na łańcuchu). Małe wycieki,zlikwidowane po zmianie uszczelki pod zaworami. Hałas raczej do zniesienia.
Jak wspominałem brak inwestycji w zawieszenie, dało się we znaki szczególnie przy obciążeniu w 5 osób. Auto lekko darło na progach wydechem. Komfortowe mimo zużycia. Fotele wygodne zarówno z przodu jak i z tyłu.Brak zagłówków z tyłu(wada).
Miejsca sporo, łatwe składanie foteli, jednak brak płaskiej podłogi i to sporo odstaje. Bagażnik bardzo ładowny i pojemny. Ergonomia wysoko. Plastiki mega twarde ale podatne na zarysowania. Fotele miłe w dotyku. Karoseria - dramat. Rdza w tylnych nadkolach, okolice wlewu paliwa i niewielkie o...
brak wspomagania, więc trochę na parkingu się namęczymy, brak inwestycji w układ zawieszenia i kierowniczy więc ocena nie do końca obiektywna.

2009-09-12

Auto dosyć pojemne, często szwankująca elektryka, słabe zawieszenie na polskie drogi,zbyt słaby silnik do wersji kombi, przy jezdzie pod strome wzniesienia i przy wyprzedzaniu masakra.
Przy kombi silnik 1,4 to nieporozumienie

2008-02-13

żeby nieten silnik ,jego rozruch w zimie,dałbym dobrze.
w zimie problemy z uruchomieniem silnika.największy problem tego silnika

Średnie oceny FORD ESCORT

3.2/10
3.0/10
3.2/10
3.8/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Ford Escort

Ford Escort

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort 1400 75KM 1991r. hatchback

bardzo miłe było jego posiadanie naprawdę jak się dba o auto to potrafi się odwdzieczyć przez te 15 lat nie zawiódł mne na drodze i nie sprawiał żadnych problemów nawet teraz po sprzedaży nowy własciciel jest zadowolony z tego 19 letniego auta.z tego powodu kupiłem nastepnego forda lecz już nie escorta ale c-maxa mam nadzieję że bedzie sie spisywał tak samo dobrze jak jego poprzednik

tylko wymiany eksplaatacyjne to co pamiętam z zepsutych części to skrzynka bezpieczników ,przełącznik zespolony,silnik krokowy,sonda lambda

ogrzewanie i nawiewy ok wentylacja tylko w upały nie daje rady ale to kazde auto bez klimy tak ma choc otwarte okna i szyber to troche poprawi

nie miałem poważnych awarii z elektryką wymieniłem raz skrzynkę bezpieczników i przełącznik zespolony elektroniki prawie nie ma to nie ma co pisać

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969