Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie 1994r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

1994r.

Średnia ocena: 7.00/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

9.15/10.19
7.05/8.00
7.97/7.82

Oceny FORDA ESCORT

2008-04-14

Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie wzorowy. Fotele płytkie, trudno ustawic dobrze zagłówek, ale kiedyś zrobiłem 3600 km w 4 dni z mniejszym zmęczeniem niż w Focusie...Cichy do 100 km/h głośny 120-150 powyżej 150 znów ciszej. Łatwy do opanowania podczas poślizgów w zimie.
Mam 15calowe 195/50 więc jeździ jak przyklejony. Ogólnie twardy, sztywny, ale trakcyjnie bardzo posłuszny kierownicy. Dokręcenie kierownicy do Max natychmiast owocuje dźwiękiem pompy, na LPG potrafi nawet zgasnąć. Na łukach raczej wynosi z fotela niż zejdzie z drogi ;-) największy PLUS

grzegorz2008-02-09

Auto w zasadzie nie sprawia poważnych kłopotów. Karoseria nie gnije - tu lakier perłowy - a silnik chodzi bez zarzótów. Wiele problemów z duperelami np. elektryka. Auto niezbyt drogie a dobrze eksploatowane nie stwarza kłpoptów
Silnik bez jakichkolwiek problemów technicznych. Zrywny i dynamiczny, ale trzeba kręcić, ok 3 obrotów daje dobrą dynamikę.
KOmfortowe auto, w tym zakresie bez zarzutów.
Wnetrz wykonane w miarę solidnie. Karoseria to zalezy od lakieru, akrytlowe lubią łapać korozję, metaliczne ok.
Niezłe auto o bardzo dobrych właściwościach jezdnych. Dobrze trzyma sie drogi bez jakichkolwiek problemów z trakcją. Hamulce ok.

Lech2008-02-11

Jak na klasę bardzo średnią i przeżyte lata to auto wypada nieźle, powiedziałbym że na 4 Jednakże głównie z racji wieku tych aut raczej bym odradzał kupno gdyż wiąże się to co jakiś czas z wizytami w warsztacie...
Coż można powiedzieć o tak leciwym aucie, jak na te lata power\'a ma ale ewidentnie brakuje azotu ;)
Akurat pod wzgledem resorowania nie moge sie obiektywnie wypowiedziec bo czeka mnie wymiana amorkow i byc moze sprezyn ;)
Jedyna uwaga to blachy, w fordach nie sa za rewelacyjne...
Auto prowadzi się nieźle, układ kierowniczy powiedzmy że ok, hamulce to porażka, nie ma to jak ABS następne auto napewno bedzie z ABS-em :) Co do parkowania bez zarzutu, pieknie sie wkomponowuje w prawie kazde miejsce :)

Bartek2008-07-22

Jeżeli trakuje się dobrze ten samochód to nikogo nie powinien zawieść. Przez rok używania samochodu nie miałem z nim żadnych problemów. Zima czy lato zawsze pojechał.
Po tak małym silniku nie ma czego wymagać. Jedyną wadą w tym silniku są klekoczące zawory, regulacja usuwa problem.
Komfort jazdy jest bardzo dobry. miękie zawieszenie dodatkowo uprzyjemnia jazdę.
Bez większych problemów jak na stare auto. Zawieszenie wymaga częstej kontroli. Tulejki i sworznie wachacza na to trzeba zwrócić uwagę.

amber2011-01-01

Totalny bubel.
W miarę oszczędny silnik diesla(w lecie). W ZIMIE NIE DO ODPALENIA !!!!!!
Głośny silnik zwłaszcza przy prędkościach ok 100km/h.
Z przodu w miarę ok, z tyłu ciasno.Bagażnik duży jak to w kombi. Karoseria gnije na potęgę.
Mało precyzyjny układ kierowniczy. Hamulec ręczny jak zwykle w Fordzie nie działał.

Średnie oceny FORD ESCORT

4.2/10
4.1/10
3.7/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Ford Escort

Ford Escort

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort VI 1400 8V 71KM 1994r. liftback

Rozsądne auto w dobrej cenie, dobrze wykonane wnętrze, bardzo posłuszne kierownicy na drodze. Powszechne kłopoty z korozją (mój nie ;-) )Łatwy do utrzymania w dobrej kondycji. Minus: korozja, Plus: prowadzenie Jestem bardzo zadowolony, ale kupiłem auto które przejechało 20tys i było jak nowe, ja również dbałem. Teraz ma 115 i niewiele się zmieniło ;-)

Silniczek 1,4 ogólnie słaby w stosunku do wagi auta. Jednak 115 tys przebiegu nie wymagały żadnych ingerencji poza pasem rozrządu, termostatem, świecami i kablami. Cichy i elastyczny dla spokojnej jazdy. Jedynka ciężko wchodzi jeśli auto się toczy. Wsteczny czasem wymaga podwójnego wysprzęglania. Pozostałe biegi bardzo precyzyjne, bez losowania.

SUPER: do tyłu przodu, duże lustra.

Jak na w sumie niewielkie auto miejsca jest dużo. Z tyłu nawet b.dużo. Wszystko działa lekko, pożądne wykonanie regulatorów, nawiewów. Bagażnik w porównaniu np do Lanosa, Astry, Golfa, Punto OGROMNY. Mało schowków. Karoseria w moim całkowicie bez rdzy ale zawsze garażowany bezwypadkowy przebieg 115 tys orginał

Auto bardzo przewidywalne: wiadomo co wymienić, nigdy nie stanął w drodze. Naprawy niedrogie nawet w serwisie

Absolutnie żadnych problemów z parowaniem, nawiew skuteczny i bardzo cichy. Ogrzewanie bardzo wydajne. Nie da się ustawić nawiewów na prawą rękę jeśli znajduje się na kierownicy. Wyjątkowe ogrzewanie na podłogę/nogi.

Żadnych problemów z elektryką. Elektronika głupieje przez LPG: emulator wtryskiwaczy, analizator lambda. Co pół roku wymaga resetu. Na szczęście samoadaptacja pomaga.

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969