Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

1996r.

Średnia ocena: 7.36/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

8.53/10.72
6.53/7.63
7.50/9.42

Oceny FORDA ESCORT

2008-02-13

Jak na kombi (z roletą) jest w miarę cicho. Ten silnik nie jest wysilony i można swobodnie rozmawiac z pasażerami tylnej kanapy czy słuchać radia. Obciążenie nie robi na nim wrażenia, prowadzi śię jednakowo pewnie
Jakość materiałów wykończeniowych nie najlepsza, ale zużywa się w niewielkim stopniu. Jak na 12 lat, nie ma co narzekać.

Przemek2009-10-22

Daje 8+. Dziękuje. Poelecam każdemu kto chce kupić swój pierwszy samochód za niewielkie pieniądze.
Brawo za dużą elastyczność, niekiedy małe problemy z wrzucaniem "jedynki" Przyśpieszenie jest dobre ale nie poraża jak np: 1,4 Civic, (czyt. komentarz wyżej)
Zadbane zawieszenie poprawia komfort,przyjemność z jazdy za każdym razem, przynajmniej z przodu z tyłu trudno jest mi powiedzieć bo jeszcze nie podróżowałem.
Dużo osób męczy się z rdzą ja nie mam takiego problemu, mnie na szczęście ten problem omija poki co szerokim łukiem. Dużo osób jest tym zaskoczony. Temu samochodzie brakuje nieco miejsca w środku ale nawet jak dla mnie osoba 1,90 to nie problem, bardzo duży zakres regulacji fotela kierow...
Prowadzenie auta jest na wysokim poziomie, w porównaniu do Fiata Brava 01 czy Hondy Civic 98 to Escort jest na prowadzeniu, mam ciągły kontakt z w/w samochodami i to Escorta notuje najwyżej.

2010-07-14

W moim modelu trzeci bieg był najbardziej uniwersalny, łapałem się na tym iż przy wyprzedzaniu na trasie trzeba było redukować aby wyprzedzić. Sama konstrukcja silnika bez zarzutu , olej czysty przy każdej wymianie , silnik moim zdaniem nie do zajeżdżenia, zdecydowanie najlepsza część ...
Przednie fotele welur , wyprofilowanie idealne , VW Polo może jedynie pozazdrościć
Brak uchwytu na napoje! Ilość schowków i uchwytów bez porównania z nowymi autami. Bagażnik świetny w kombi, zamknięcie klapy równe z podłogą , można przewozić dłuższe rzeczy. Jakość materiałów ok , ale moja wersja była (na szczęście) bez imitacji drewna. Karoseria bez rewelacj...
Komfortowe prowadzenie przy sprawnych amortyzatorach, jednak nie jest przyklejony do jezdni, trzeba tego być świadomym

2010-07-16

Silnik bardzo przyjemny w prowadzeniu,elastyczny,przy ostrym przyspieszaniu wymaga wysokich obrotów,troszkę za głośno słychać zawory,poza tym ok.
Ogólnie dobrze,w komplecie 5 osób z tyłu jest trochę ciężko siedzieć na środku.Przednie fotele dość dobrze dopasowane,chociaż kierowcy może brakować regulacji wysokości fotela(jedynie regulowane jest pochylenie siedziska razem z oparciem i samego oparcia("bujawka")
Co do wnętrza-brak większych zastrzeżeń,nie stuka,nie puka,wszystko się ładnie trzyma,jedynie lakierowana deska rozdzielcza może z czasem być poobijana i podrapana.Kierownica łatwo się wyciera. Z blachami jest gorzej-podłużnice to profile zamknięte,zbiera się wewnątrz woda i tylne spr...
Hamowanie bardzo dobre,gorzej z promieniem skrętu,ciężko się jest czasami zmieścić w ciasnym miejscu .

2008-02-07

Za słaby silnik choć oszczędny, zawieszenie mogłoby być lepiej zestrojone, problemy z elektryką.
Silnik 1.3 pozwala na poruszanie się po mieście. Wyprzedzanie na trasie nie jest polecane. Skrzynia działa lekko lecz nieprecyzyjnie. Od kilku miesięcy problemy z 5-tką. Nie można się pochwalić przyspieszeniem - startuje.
Zawieszenie dobrze zestrojone, nie wychyla się zbytnio w zakrętach, zawieszenie nie radzi sobie na naszych drogach.
Przestronne wnętrze. Materiały dobrej jakości - plastiki twarde ale nie skrzypią, fotele nie przecierają się i nadal są w bardzo dobrym stanie. Przełącznik zespolony świateł zawodzi.
Nie posiada wspomagania kierownicy więc trzeba się napocić. Koła 13cali za małe - czuć każdą nierówność. Wydaje się sztywny.

Średnie oceny FORD ESCORT

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Ford Escort

Ford Escort

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort Avant 1600 16V 90KM 1996r. kombi

Kupiłem samochód z przebiegiem 100250 km po naszych drogach krajowych. Samochód jest w wersji podstawowej co w tym wieku chroni przed denerwującymi usterkami. Elementy które wymieniłem poza wachaczemi przeszlyby nie jeden przegląd techniczy, ale patrząc na nasze drogi pełne dziur i kolein, przed zimą chciałem mieć samochód w pełni sprawny. Gdybym miał go zamienić to najbardziej mi odpowiada pod względem obciążenia, pojemności bagażnika, osiągów jego brat nowy FORD FOCUS KOMBI 1.6 benzyna.

Przydałoby się jeszcze marę rumaków bo przyspieszenie 80-100 km/h na piątym biegu jest trochę słabe, ale IV bieg radzi sobie bez protestów już od 50 do 170 km/h. co przy naszych ciasnych zatłoczonych drogach jest zbawieniem. Wcześniej miałem CLIO z czterobiegowym automatem. Tutaj też rzadko sięgam do lewarka.

Przydałaby się nieco szersza osłona p/słoneczna. Przy czystym niebie nie ma się czym zasłonić przy wschodzie i zachodzie słońca.

Mam Escorta od czerwca 2007 r. Przejechałem 15 tys km. Na dzień dobry wymieniłem wachaczze a w październiku maglownicę, tarcze, klocki, bębny i szczęki układu hamulcowego. przy 120 tys. przebiegu planuję wymianę rozrządu (ok. 600,00 zł). Pojazd ze wszystkimi wymianami kosztował mnie nieco ponad 7500,00 zł stosując oczywiście nowe zamienniki części. Nowy ten model koszztował w salonie 40 tys zł. Mam w pełni sprawny samochód za nieduże pieniądze. Średnie spalanie z przewagą w trasie poniżej 7 l./100km z przewagą w mieście 8,0 - 8,5 l./100km Zimą - do 9,0 w mieście. Nie jeżdżę wolno, ale płynnie. Nie palę opon na skrzyżowaniach bo taki samochód ma określone przeznaczenie. Ma doweźć przy rozsądnych kosztach. Jestem zadowolony i następnym pojezdem również będzie Ford.

Zimą wnętrze mogłoby rozgrzewać się trochę szybcie, W CLIO automat 1,4 dmuchało mi gorącym powietrzem już po 1 - 1,5 km przebiegu.

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969