Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

1.6

Średnia ocena: 7.31/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

9.16/10.72
7.00/8.28
8.00/9.49

Oceny FORDA ESCORT

2008-02-13

Kupiłem samochód z przebiegiem 100250 km po naszych drogach krajowych. Samochód jest w wersji podstawowej co w tym wieku chroni przed denerwującymi usterkami. Elementy które wymieniłem poza wachaczemi przeszlyby nie jeden przegląd techniczy, ale patrząc na nasze drogi pełne dziur i kolein, ...
Przydałoby się jeszcze marę rumaków bo przyspieszenie 80-100 km/h na piątym biegu jest trochę słabe, ale IV bieg radzi sobie bez protestów już od 50 do 170 km/h. co przy naszych ciasnych zatłoczonych drogach jest zbawieniem. Wcześniej miałem CLIO z czterobiegowym automatem. Tutaj też rz...
Jak na kombi (z roletą) jest w miarę cicho. Ten silnik nie jest wysilony i można swobodnie rozmawiac z pasażerami tylnej kanapy czy słuchać radia. Obciążenie nie robi na nim wrażenia, prowadzi śię jednakowo pewnie
Jakość materiałów wykończeniowych nie najlepsza, ale zużywa się w niewielkim stopniu. Jak na 12 lat, nie ma co narzekać.
Mam Escorta od czerwca 2007 r. Przejechałem 15 tys km. Na dzień dobry wymieniłem wachaczze a w październiku maglownicę, tarcze, klocki, bębny i szczęki układu hamulcowego. przy 120 tys. przebiegu planuję wymianę rozrządu (ok. 600,00 zł). Pojazd ze wszystkimi wymianami kosztował mnie nie...

2008-02-13

Trochę przymulony, ale za to ekonomiczny, bo spalanie gazu nie jest duże. Silnik jest bezawaryjny, ale podwozie to jedna, wielka tragedia. Nieocynkowane blachy szybko o sobie przypominają. Brak regulacji kierownicy nie przeszkadza nawet mniejszemu kierowcy w znalezieniu sobie wygodnej pozycji.
No niestety.., o tym wozie nie da się za wiele dobrego powiedzieć. Wyje na wysokich obrotach niemiłosiernie i jest wybitnie przymulony, przyspieszenie ma słabe, ale.. może mi się tylko tak wydaje.
Amortyzatory padają dość szybko na naszych drogach, auto lubi wyhylać się na boki. Wyciszenie? A co to takiego? No, przesadziłem, podczas spokojnej, równej jazdy da się w aucie rozmawiać bez podnoszenia głosu.
Materiały deski rozdzielczej kiepskiej jakości, twarde, skrzypiące i źle spasowane. Welurek na siedzonkach jest ładny i nie wyciera się szybko. Laminat udający drewno to kiepska propozycja. Do lekkiej niewygody foteli można się przyzwyczaić. Bagażnik.., jak się ma pół zajętego przez b...
Każde nowe auto jest cool, a staroć jest bee.., że się tak wyrażę. Mój escort ma 10 lat i jeśli chodzi o prowadzenie auta, to nie mam mu wiele do zarzucenia. No.., powyżej 140 h/g zaczyna się bujać lekko jak amfibia i wrażenie jest braku kontroli nad kierownicą, ale to tylko złudzenie....

2008-03-21

Udane autko dla rodzinki (najlepiej max. 4 osobowej), ze sporym kufrem i swietnym komfortem prowadzenia. Mankamentami tego modelu to, wysokie jak na wielkosc auta spalanie, halas oraz zawieszenie ktore niee wytrzymuje na dluuugo przez rozkopane polskie dziury.
jak na silnik 1,6 16V 90 KM oczekiwalbym lepszej dynamiki i zrywnosci, niestety ten typ tak ma,,,jest przeznaczony do jazdy rodzinnej,,,czyli styl komfortowy, spokojny.
auto mocno trzyma sie drogi, przy duzych predkosciach na lukach, rondach silnie sie wychyla pomimo prawie nowego zawieszenia (amorki, sprezyny zwykle), z kompletem pasazerow (lekko otylych) auto traci sporo wigoru,,,na wzniesieniach ciezko pracuje, i w srodku ciasnawo jest. Halas na srednim poziomie...
miejsca pod dostatkiem, wysocy pasazerowie powyzej 180 cm beda mieli problemy w tylnym rzedzie siedzen gdyz beda mieli stycznosc z "dachem", ponadto przyciski sa wyrazne, owalne i dobrze oznaczone oraz prawidlowo polozone. Co do karoserii w kwestii wygladu obudowy (zabudowy) jestem zadowol...
jak na wiek to dobre auto pod katem prowadzenia i manewrowania. Nie mam zbytnio problemow z parkowaniem. Hamulce pomimo nowych tarcz, klockow, plynu,,,hamuja slabo przy wolnych predkosciach,,,przy duzych o wiele lepiej i skuteczniej.

Przemek2009-10-22

Daje 8+. Dziękuje. Poelecam każdemu kto chce kupić swój pierwszy samochód za niewielkie pieniądze.
Brawo za dużą elastyczność, niekiedy małe problemy z wrzucaniem "jedynki" Przyśpieszenie jest dobre ale nie poraża jak np: 1,4 Civic, (czyt. komentarz wyżej)
Zadbane zawieszenie poprawia komfort,przyjemność z jazdy za każdym razem, przynajmniej z przodu z tyłu trudno jest mi powiedzieć bo jeszcze nie podróżowałem.
Dużo osób męczy się z rdzą ja nie mam takiego problemu, mnie na szczęście ten problem omija poki co szerokim łukiem. Dużo osób jest tym zaskoczony. Temu samochodzie brakuje nieco miejsca w środku ale nawet jak dla mnie osoba 1,90 to nie problem, bardzo duży zakres regulacji fotela kierow...
Prowadzenie auta jest na wysokim poziomie, w porównaniu do Fiata Brava 01 czy Hondy Civic 98 to Escort jest na prowadzeniu, mam ciągły kontakt z w/w samochodami i to Escorta notuje najwyżej.

2010-07-14

W moim modelu trzeci bieg był najbardziej uniwersalny, łapałem się na tym iż przy wyprzedzaniu na trasie trzeba było redukować aby wyprzedzić. Sama konstrukcja silnika bez zarzutu , olej czysty przy każdej wymianie , silnik moim zdaniem nie do zajeżdżenia, zdecydowanie najlepsza część ...
Przednie fotele welur , wyprofilowanie idealne , VW Polo może jedynie pozazdrościć
Brak uchwytu na napoje! Ilość schowków i uchwytów bez porównania z nowymi autami. Bagażnik świetny w kombi, zamknięcie klapy równe z podłogą , można przewozić dłuższe rzeczy. Jakość materiałów ok , ale moja wersja była (na szczęście) bez imitacji drewna. Karoseria bez rewelacj...
Komfortowe prowadzenie przy sprawnych amortyzatorach, jednak nie jest przyklejony do jezdni, trzeba tego być świadomym

Średnie oceny FORD ESCORT

4.7/10
4.9/10
4.6/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Golf.

Ford Escort

Ford Escort

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort 1600 16V 90KM 1998r. hatchback

Ogólnie dobre auto. Na gazie nawet ekonomiczne. Trochę denerwujące drobne usterki no i wchodząca już po 10 latach rdza (tylne nadkola i progi)

Jak to na gazie, trochę wołowaty. Przyspieszanie przy dużych prędkościach(np od 100 km/h przy wyprzedzaniu kiepskie, a załadowany to już prawie wcale)

Bardzo dobra widoczność i to wszedzie

Z przodu naprawdę bardzo wygodnie (a mam 188cm wzrostu) z tyłu ciaśniej. W 5 osób to już ciężkawo i ciasnawo. W miarę cicho, a ewentualne dźwięki nie były uciążliwe

Z przodu dobra przestronność, trochę gorzej z tyłu. Duży bagażnik, nawet z kołem zapasowym (zbiornik gazu toroidalny). JAkość wykończenia na dobrym poziomie

Prowadził sę dobrze, precyzyjny układ kierowniczy. Hamulce ok. Bardzo wiele zależy od stanu części eksploatacyjnych. U mnie zawsze były na tip top. Parkowanie łatwe, bo wszystko było dobrze widać (nie to co w nowych - gdzie widoczność do tyłu jest kiepska)

Przystępne koszty napraw. Usterki raczej drobne, ale czasem denerwujące. NAJWAŻNIEJSZE - NIGDY NIE ZAWIÓDŁ!!!

Dość długo się rozgrzewał, a siła nawiewu mogłaby być większa. Ale generalnie nie było źle

Generalnie ok. U mnie trochę szwankował rozrusznik, no i wyrobiły się przełączniki dzwigienek. Ale same obwody działały bez zarzutu

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969