Ford Escort opinie, oceny użytkowników, Ford Escort spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Ford Escort

turbo diesel

Średnia ocena: 6.75/10

Ford Escort spalanie (l/100km)

Oceny FORDA ESCORT

Edward Urban2008-02-07

trafił mi się egzemplarz z silnikiem o prawdziwym przebiegu (udokumntowany) - kupiłem go, gdy miał 130 000 km na liczniku; po przejechaniu 20 000 km mogę z czystym sumieniem napisać - jak na technologię z końca lat 90 b.dobry silnik: spala od 5.5 do 8.5 l/100 km (zależy od stylu jazdy), jes...
pusty samochód prowadzi się jak furmankę - klekot i stukanie z zawieszenia to norma (mimo wymiany elementów łączących), do tego zawieszenie jest tak zestrojone, żeby można było max. dociążyc samochód - dlatego przy jednej, dwóch osobach na pokładzie auto wydaje się być bardzo twarde...
mam 185 cm wzrostu i ok 92 kg wagi - dla takich osób samochód jest na granicy wystarczającej przestrzeni dla kierowcy ale i pasażera; z tyłu jest beznadziejnie mało miejsca - dwoje dzieci w fotelikach to już za dużo; przyciski i przełączniki niby są tam, gdzie być powinny, ale układ pr...
podczas zmiany kierunku jazdy przy większych prędkościach masz wrażenie ,że tył ucieka w przeciwną stronę do kierunku skrętu; hamulce mimo ABS-u nie są rewelacyjne - także po wymianie tarcz i klocków

2009-07-08

jak się go umyje to nawet jest ładny (wersja ghia), silnik super i... tyle! no może jeszcze dobre światła z przodu reszta łagodnie mówiąc na nic
najpierw ok ale jak sie pojezdzi u nas zawieszenie auta dość szybko leci wygoda niezła mimo że to kombi trzeba pamiętać że to naprawde mały samochód jak masz komplet dorosłych osób na pokładzie to czujesz że tak jest wyciszenie mocno mnie denerwuje jest bardzo słabe
Auto prowadzi sie bardzo dobrze dopóki nie pojeździ na naszych drogach i się nie wytłucze układ kierowniczy jak wyżej hamulce niezłe ale przy zastosowaniu większych kół i opon na nasze drogi to już nie tak dobrze parkowanie w normie

2008-02-06

Auto oceniam bardzo dobrze silnik, przyśpieszenie i spalanie tak jak powinno być. Ceny części zamiennych nie są drogie i są dostępne od ręki. Wymiary auta dobre na miasto i na trasę, nie za duże nie za małe. Zderzaki są zbyt kruche trzeba uważać aby nie uderzyć np w krawężnik. Zamki...
Przyspieszenie bardzo dobre dobry stosunek masy auta do mocy (TD Intercooler) polecam ten silniczek.
Wygodne przednie fotele dobrze wyprofilowane. trochę głośno przy większych prędkościach powyżej 120km/h
Pojemny dobrze ustawny bagażnik z niską krawędzią załadunku.
Układ jezdny idealny do jazdy w zakrętach, dobre trzymanie sie auta na drodze podczas szybkiej jazdy ogólnie dobrze.

2011-02-15

Bardzo taki, ale wygodny i nadal stylowy samochód. Daje duży komfort nawet podczas długich podróży. Świetny samochód rodzinny.
Moja wersja jest mało elastyczna - tylko 70KM. Silnik "klekocze", ale to miłe wrażenie, szczególnie dla tych, którzy lubią starsze diesle, jednak jest bardzo wytrzymały. Mimo wieku, trasy do Chorwacji nie są problemem.
Zawieszenie świetnie dopasowane do tego modelu. DOskonale trzyma się drogi nawet z obciążeniem. Fotele są natomiast welurowe, nisko umieszczone, z dużym siedziskiem, dające świetny komfort nawet w długich trasach. Nie jest to kubełek, ale przeznaczenie tego samochódu jest inne.
Przestronny i dobrze wykończony - teraz już nie produkują z takich materiałów. Problemem jest jednak korozja, jak we wszystkich Fordach.
Auto świetne i bardzo wygodne w prowadzeniu nawet na długich trasach. Świetna widoczność dookoła dzięki czemu łatwo się parkuje, mimo że to kombi. Kiepskie hamulce, ale może to tylko subiektywne odczucie.

Adam2010-01-30

Całkiem niezły samochód rodzinny. Idealny na wakacyjne wyprawy z dziećmi. Ładujesz co ci potrzeba i przeważnie wszystko się zmieści.
Raczej twarde zawieszenie niezbyt dobrze sprawdza się na polskich drogach. Tylko to już wina bynajmniej nie samochodu.
Na wyciszenie w tym modelu nie ma co liczyć, ale nie jest zbyt uciążliwe
Jak na kombi z tych "małych" kosztem bagażnika mniej miejsca z tyłu. Idealnie na dwóch osób z tyłu, ale trzy z tyłu to już zdecydowanie za dużo.
W zasadzie jak na swoje lata to samochód jeszcze do rzeczy. Jeśli ktoś mało jeździ kombi to mogą być problemy z parkowaniem

Średnie oceny FORD ESCORT

4.7/10
4.6/10
4.1/10

Osoby zainteresowane autem Ford Escort brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Frontier.

Ford Escort

Ford Escort

Nissan Frontier

Nissan Frontier

Najciekawsza opinia użytkownika o Fordzie Escort

Ford Escort ghia 1800 tdi 90KM 1995r. kombi

elastyczność naprawde dobra ale jak się człowiek do niej przyzwyczai to chce coraz więcej a to nie automat skrzynia moja jest rozruchana ale za to ma ciut dłuższy skok a to mi pasuje. silnik miód malina najlepsza rzecz w tym samochodzie przyśpieszenie takie że nie ma sie czego wstydzić a i potrafi dać minimalną radość z jazdy

jest dobrze

przestrzeń zależy od przesunię przedniego fotela kosmosu nie ma ergonomia może być ale np nie podświetlają się przyciski w oryginalnym radiu bagażnik dla mnie troche za płytki materiały kiepskie łatwo sie odrapują aranżacja to nie w tym smochodzie tylna kanapa składa sie jak w polonezie! karoseria brak słów

auto bardzo awaryjne gorzej jest chyba tylko w polonezie i tawrii potrafi sie zepsuć dosłownie wszystko a najgorze są pierdoły typu szyby linka od prędkościomierza itp mocno jest to denerwujące jedziesz pada deszcz chodzi nawiew na szyby nagle przestaje działać blacha jest taka że nie nawet nie wspomne conajmniej co roku trzeba robić koszty napraw duże niekiedy ze względu na doładowany silnik np sprzęglo trzeba sie mocno naszukać żeby znaleźć przyzwoite za 500zł

mam też klimatyzacje wszytko nawet podobało mi sie dopóki nie padło!

mocno awaryjna

Ford Escort: cabrio, coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, pick-up, sedan (limuzyna)

Ford Escort: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Ford Escort: 1.1, 1.3, 1.4, 1.6, 1.8, 2.0

Ford Escort: 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1969